15
new stories - click to show

MagazinSecurity.cz

Description:

odborný časopis o komerční bezpečnosti

URL:

http://www.securitymagazin.cz

Catalog:

Tech → Bezpečnost

Publishes:

7.7 items/day

Celodenný prehľad snemu strany Hlas-SD: Chceme vládu, za ktorú sa nebudeme hanbiť ani doma, ani v zahraničí, vyhlásil Peter Pel

22:21
Dnes sa v sTC Aréne v Púchove konal 3. pracovný snem strany Hlas-SD, ktorý je aj zároveň posledným snemom pred parlamentnými voľbami, konajúcimi sa 30. septembra 2023. Redakcia magazínu SECURITY bola na mieste. Prinášame Vám prehľad z celodenného diania.

Sten Gun - samopal, který se zasekl Gabčíkovi. Ve válce však pro Brity odvedl dobrou práci

16:29
STEN nebo také Sten Gun je známý samopal, který vyráběli Britové. Navržen byl v roce 1940 a Britům ve válce pomohl v boji s nepřítelem. Zato čeští parašutisté, kteří byli vysazováni na území Protektorátu Čechy a Morava, ale nejen oni, na tyto zbraně nevzpomínali rádi.

Írán materiálně pomáhá Rusku stavět továrnu na drony. Má být zprovozněna už příští rok

13:16
Podle Bílého domu Írán pomáhá Rusku ve stavbě továrny na drony, které by byly následně použity proti Ukrajině.

My Kurdové nemáme svůj stát, protože jako národ nejsme jednotní, říká v rozhovoru irácký lékař Jakub Nabi

11:08
MUDr. Jakub Nabi je kurdský ortoped, který pochází z Iráku, odkud přišel v 90. letech do ČR studovat medicínu. Jak proběhla Nabiho adaptace na tehdejší podmínky a věří, že Kurdové mohou někdy mít svůj samostatný stát? Více informací již v našem rozhovoru.

Když letím já, padají ze mě kusy větší než celé tvoje letadlo - rivalita Mach 3 pilotů YF-12 a XB-70

10:04
Americká společnost North American Aviation vyvinula a vyrobila první bombardér dosahující rychlosti Mach 3, šestimotorovou Valkýrii. Ve stejné době probíhaly lety dalšího stroje schopného dosáhnout této rychlosti, prototypu záchytného stíhače Lockheed YF-12. Rivalita pilotů obou monster na sebe nenechala dlouho čekat.

Smrtelné nebezpečí pro Ukrajinu - Skupina republikánů usiluje o omezení vojenské pomoci napadené zemi

9.June
Hovoří se o tom již dlouho - někteří američtí republikáni chtějí omezit vojenskou pomoc bojující Ukrajině, což by pro zemi bránící se ruské agresi mohlo znamenat pohromu.

KOMENTÁŘ: Na turecké frontě stále klid. Putin si může zhluboka oddechnout

9.June
V tureckých prezidentských volbách zvítězila opět stávající hlava státu Recep Erdogan. A to je nepochybně dobré znamení především pro ruského prezidenta Vladimira Putina.

Je zde technologická propast, s letouny F-35 nabízíme bezpečnost pro 21. století, kterou neposkytne nikdo, říká Jonathon Linn z

9.June
SM pořídil na mezinárodním veletrhu IDET rozhovor s Jonathonem C. Linnem, který pracuje v sekci International Bussiness Development společnosti Lockheed Martin. S Linnem jsme se bavili především o možných dodávkách letounů F-35 pro Českou republiku, tato jednání mají skončit na podzim letošního roku.

Poslanec Wenzl: Na posílení armády shoda je. Požadavek stejné výzbroje a výstroje napříč ozbrojenými silami určitě dává smysl

9.June
Security magazín pořídil po skončení Kulatého stolu SM v rámci mezinárodního veletrhu IDET 2023 rozhovor s poslancem a členem Výboru pro obranu Lubomírem Wenzlem.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes