MagazinSecurity.cz

Popis:

odborný časopis o komerční bezpečnosti

URL:

http://www.securitymagazin.cz

Katalog:

Tech → Bezpečnost

Publikuje:

12,8 položek/den

27. května 1941 byl Hood pomstěn, Bismarck jde ke dnu

15:29
Na ochromený Bismarck ještě v noci z 26. na 27. května útočí torpédoborce kapitána Viana, ale žádný další zásah se nepodařilo zaznamenat. Ostatně to již nebylo zapotřebí.

Kancléř Kurz chce, aby Frontex kvůli migrantům působil i v Africe

13:41
Rakouský kancléř Sebastian Kurz chce prosadit, aby pracovníci Evropské agentury pro pobřežní a pohraniční stráž (Frontex) v budoucnu působili i v Africe. Tam by se podle něj se souhlasem místních vlád měli snažit odradit migranty od nelegálních cest do zemí Evropské unie. Kurz to řekl v rozhovoru v dnešním vydání německého nedělníku Welt am Sonntag.

VIDEO: Unikátní projekt „Rekonstrukce podoby sv. Zdislavy“

13:41
Paní Zdislava z Lemberka patří nejen mezi významné osobnosti českého středověku, ale zaujímá také výjimečné místo mezi světci. O jejím osobním životě toho mnoho konkrétního nevíme. Pouze dva kronikáři nám zanechali určité údaje. Jindřich Řezbář roku 1300 zmiňuje paní Zdislavu v latinské kronice žďárské a druhý kronikář v Čechách, tzv. Dalimil, připomíná světici v české kronice v r. 1314.

Největší čínské obojživelné letadlo na světě AG600 bude dodáváno potenciálním zájemcům od roku 2022

11:22
Společnost Aviation Industry Corporation of China (AVIC) prohlásila, že největší obojživelný letoun na světě AG600 bude pro zahraniční zákazníky k dispozici od roku 2022.

Mašínové nebyli jediní: příběh zapomenuté partyzánské skupiny III. odboje

9:38
Příběh bratrů Mašínů, kteří po roce 1948 založili diverzní skupinu a nakonec se prostříleli přes Německo až k Američanům, zná každý. Málo se ale ví, že podobných skupin v historii III. odboje, které neváhaly vzít v boji s komunistickým systémem do ruky zbraň a bojovat s otevřeným hledím u nás bylo více.

Bezpečnost v hromadných dopravních prostředcích pohledem experta

9:04
Veřejná hromadná osobní doprava zaznamenává v poslední době velký rozmach. Podpořena různými subvencemi samospráv i nadnárodních organizací se stává nedílnou součástí života většiny obyvatel. Je prostředkem pro dosažení cíle velké skupiny pracujících a stejně tak rekreantů a turistů.

Občania ich vítali ako hrdinov, komunistický režim ich však videl inak. Smutný koniec československých letcov z RAF

8:30
Československý letci sa po vojne vracali domov do rodného Československa, kde ich hlavne občania vítali ako hrdinov, ktorí bojovali za ich slobodu a vlasť. Letci mali obrovské skúsenosti s pilotovaním a taktiež aj podzemný personál mal skúsenosti, ktoré sa v armáde zišli. Avšak postupom času, ako sa komunistická moc dostavala do popredia začali letcov z armády vyhadzovať, odsúvať ich do úzadia.

Nejméně 15 běženců zemřelo při útěku ze zajetí převaděčů v Libyi

8:30
Nejméně 15 běženců bylo zabito a desítky dalších utrpěly zranění, když se pokoušeli uprchnout ze zajetí převaděčů na severu Libye. S odvoláním na oznámení organizace Lékaři bez hranic (MSF) o tom informoval zpravodajský server BBC. Pašeráci na zhruba stovku migrantů, kteří se pokusili o útěk, začali střílet.

Babiš: Eurozóna není prioritou, s korunou jsem spokojený

7:57
Premiér v demisi Andrej Babiš včera na festivalu Re:publika v Brně uvedl, že český vstup do eurozóny a tedy přijetí společné evropské měny euro pro něj není prioritou a že je spokojený s českou korunou. Za blahodárné pro tuzemskou ekonomiku považuje intervence České národní banky. Babiš to řekl v moderované debatě s názvem Jakou Evropskou unii chceme?

Když nacistický kapitán doporučil britského kapitána na Viktoriin kříž

19:33
Světla zhasla a malá loď se otočila na pravou stranu. Němci rozstříleli malý britský torpédoborec na kusy. Zazněl příkaz "Opustit loď!" HMS Glowworm byl ztracen, ale jeho kapitán, 35letý poručík Gerard Broadmead Roppe, získal za svůj útok na obrovského protivníka posmrtně Viktoriin kříž.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes