15
new stories - click to show

MagazinSecurity.cz

Description:

odborný časopis o komerční bezpečnosti

URL:

http://www.securitymagazin.cz

Catalog:

Tech → Bezpečnost

Publishes:

2.1 items/day

Exministr průmyslu Karel Havlíček o BVP CV90: Nejsem nadšený – z 24 miliard pro české firmy je dnes zasmluvněno jen devět

13:16
Zeptali jsme se místopředsedy PSP ČR a hnutí ANO, exministra průmyslu a dopravy Karla Havlíčka, na výsledky jeho v březnu ohlášené schůzky na ministerstvu obrany, jejímž cílem bylo ověřit průběh zakázky na BVP CV90 a především zapojování českého obranného průmyslu. Zasmluvněno je v tuto chvíli, rok po podpisu smlouvy, podle jeho zjištění pouhých devět z 24 miliard korun českého podílu.

Mezi největší akcionáře Primoco UAV přibyl dlouholetý obchodní partner. Společnost oznámila nového tvůrce trhu a spustila zmode

12:11
Čtvrtým největším akcionářem českého výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE se nově stala německá technologická skupina PLATH Corporation GmbH. Společnost také spustila zmodernizovanou verzi svých webových stránek.

Komentář: Další kolo sporu o ruský vliv v Polsku

9:29
Polský premiér Donald Tusk nedávno oznámil přípravu komise pro prošetřování ruského a běloruského vlivu v Polsku. Sama Tuska však podobná komise z roku 2023 označila právě za jednu z klíčových osob rozšiřování ruského vlivu do země.

Tichý malý špion v Gaze, UAV měsíce mapují každodenní činnost teroristů

6:14
Pásmo Gazy je kvůli operaci izraelské armády ve středu pozornosti nejen politiků a aktivistů po celém světě, ale právě také tichých svědků války, dronů. FPV a průzkumná UAV snímají Gazu z výšky téměř nepřetržitě.

Rána jistoty a modernizovaný T-72B3 v pánu. Přesnost ukrajinských operátorů UAV je neuvěřitelná

26.May
Drony se na Ukrajině postupně staly jedním z nejvíce rozhodujících faktorů. Kompletně totiž mění vojenské doktríny všech velmocí. Válka se s UAV stala zcela jinou.

Opěvovaný S-400 Triumf prázdnou nádobou. Proti ATACMS neochrání Sevastopol ani Krym

26.May
Rusové dělali dlouhá léta systému protivzdušné obrany S-400 velice dobrý marketing. Ten byl tak úspěšný, že se je rozhodlo koupit Turecko. Bojiště na Ukrajině ovšem ukazuje skutečné schopnosti této PVO.

RIM-66 za 55 milionů, hútijský Qasef-1 za milion. Trochu schizofrenní situace

25.May
Počty útoků bezpilotními letouny na mnohem nákladnější vojenskou techniku postupně přibývají a armády celého světa tak nyní stojí před výzvou, jak se k problému postavit. Náklady na přesné střely Aster nebo RIM jsou v porovnání s UAV mnohdy až stonásobné, jelikož jediná vyjde na nejméně 23 milionů dolarů.

Má se Kreml už začít bát? Výcvik ukrajinských pilotů na F-16 skončil

25.May
Anabáze poskytování F-16 Ukrajině už trvá více než jeden rok. Letouny na cestě stále nejsou, byť výcvik pilotů i technického personálu v základní podobě skončil. Spekuluje se až o roku 2025.

KOMENTÁŘ: Za mlhou. Izrael asi vlastní pokročilou zbraň schopnou oslepit vrtulník. Použil ji v Sýrii?

24.May
I přes opakovaná ujištění oficiálních představitelů Státu Izrael, že země nemá prsty v pádu vrtulníku a smrti Íránského prezidenta Ebrahíma Raísí ani ministra zahraničí Hosejna Amírabdolláhjána, hněv a obviňování Íránců směrem k Izraeli zůstává. Čím déle se povede vyšetřování, tím hůř pro Íránce. Přiznat si totiž vlastní pochybení a šlendrián bývá to nejtěžší.

Ruské Su-25 jako kachny na odstřel. Drahý účet za ofenzivu

24.May
Probíhající ofenziva na Ukrajině přináší Rusům těžké ztráty nejen na lidských životech a pozemní technice, ale i v letectvu. Kyjev obdržel americkou pomoc na poslední chvíli.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes