15
new stories - click to show

MagazinSecurity.cz

Description:

odborný časopis o komerční bezpečnosti

URL:

http://www.securitymagazin.cz

Catalog:

Tech → Bezpečnost

Publishes:

5.3 items/day

Elbit Systems na IDEB 2022: dron Hermes 900 nabízí přesné informace pro správná rozhodnutí velitelů

13:08
Během slovenského veletrhu IDEB 2022 jsme měli příležitost oslovit několika otázkami zástupce izraelské společnosti Elbit Systems, která v Bratislavě prezentovala jednak svou divizi systémů pro pozemní síly, jednak divizi, jež se zabývá bezpilotními letouny. Vlajkovou lodí či vlajkovým dronem je v tomto ohledu Hermes 900, který patří mezi UAS, jež bude zvažovat při blížící se akvizici Armáda Česk…

Oldřich Rutar novým viceprezidentem sdružení ASIS ČR

11:19
Bezpečností expert Oldřich Rutar, který v oboru působí už více jak 15 let přestoupil z pozice vedoucího výboru na ochranu měkkých cílů české pobočky ASIS do role viceprezidenta. Zeptali jsme se, jaké výzvy ho na poli bezpečnosti čekají a kam vedly první kroky po zvolení do nové funkce.

Zářez, který se počítal. Německá ponorka jako záhuba francouzského predreadnoughtu

10:10
Danton byl predreadnoughtem ze stejnojmenné třídy. Na plavidlo si počíhala v roce 1917 německá ponorka U-64

VIDEO: Tulipán, který protivníkovi nevoní. Největší ruský minomet 2S4 Tulpan jako ničitel měst

9:00
Na Ukrajinu přivezli Rusové i svůj největší samohybný minomet 2S4 Tulpan, který byl nasazen i proti ukrajinským obráncům v ocelárnách Azovstal. Ukrajinské armádě se v Donbasu podařilo tento minomet zničit. Co ale tato zbraň vlastně umí?

Letoun Westland Whirlwind: Přehnaná očekávání rychle utnuly nespolehlivé motory

16:49
Britský letoun Westland Whirlwind měl být strojem jednak rychlým, jednak velmi dobře vyzbrojeným. Přehnané ambice a mnohé technické problémy však nakonec ke kýženému úspěchu nevedly.

Největší československá IT konference TechEd 2022 proběhla již podvacáté

15:05
Jubilejní 20. ročník má za sebou největší československá IT konference TechEd 2022, která probíhala ve dnech 17.-19. 5. 2022. Událost organizuje tradičně počítačová škola Gopas.

Putinovi neonacisté. Vůdce jeho soukromé armády je obdivovatelem Hitlera

22.May
Vladimir Putin rád a často poukazuje na to, že na Ukrajině vládne nacistická klika v čele s Volodymyrem Zelenským. Opak je však pravdou, protože je to právě ruská neonacistická scéna, která je viditelná.

Ironie osudu? Na sovětská letiště padaly v Korejské válce americké bomby. Zasáhly vlastní stíhače

22.May
I v Korejské válce došlo k několika incidentům mezi Sověty a Američany. Jedním z nich bylo i bombardování sovětského letiště Suchaja Rečka na Dálném východě v roce 1950.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes