MagazinSecurity.cz

Popis:

odborný časopis o komerční bezpečnosti

URL:

http://www.securitymagazin.cz

Katalog:

Tech → Bezpečnost

Publikuje:

8,2 položek/den

Perun pro speciální jednotky a začarovaný kruh jeho problémů

18:53
Na základě výsledků výběrového řízení před rokem Ministerstvo obrany objednalo čtyři vozidla Perun určená pro speciální síly české armády. Jejich výrobce, přeloučská společnost SVOS, tehdy nabídla vozy za nejnižší cenu, další uchazeči se kvůli zadaným parametrům do výběrového řízení buďvůbec nepřihlásili, nebo byli vyřazeni kvůli nesplnění podmínek.

Vodafone: Comeback se nekoná, podíl „hloupých“ mobilních telefonů nezadržitelně klesá

17:45
Ještě v první polovině roku 2014 používala většina zákazníků Vodafonu jako svůj hlavní mobilní telefon tlačítkové neboli „hloupé“ přístroje, konkrétně byl podíl těchto telefonů 56 procent. V letošním lednu už činil podíl pouze 21 procent, zbytek připadá na chytré telefony. Trend nezvrátila ani snaha výrobců o comeback starých proslavených modelů. Za posledních pět let se také značně proměnil po...

599. výročí bitvy u Sudoměře (25. března 1420)

16:02
Letos uplyne 599 let od slavné bitvy u Sudoměře, jedné z nejslavnějších bitev našich dějin. V sobotu 23. března 2019 k rybníkům Markovec a Škaredý přitáhnou s vozy husité, pronásledováni křížovníky ze Strakonic a železnými pány z Písku. Diváci pak uvidí strhující příběh, kdy Jan Žižka s hrstkou husitů slavně zvítězil nad jízdou křížovníků a katolických pánů.

Střelba v nizozemském Utrechtu: Nejméně jeden mrtvý a několik zraněných

14:16
Nejméně jeden život si vyžádala dnes dopoledne střelba v nizozemském Utrechtu. Neznámý útočník střílel podle dostupných zpráv v tramvaji. Střelec je na útěku, policie po něm pátrá.

Loyal Wingman: Nový parťák stíhacích letounů od Boeingu

14:15
Australská pobočka společnosti Boeing projekt robotického wingmana ATS pojmenovaného jako Loyal Wingman. První let se očekává už v příštím roce.

Komplex Vlčího doupěte je jedním z mála dochovaných monumentů nacistického Německa. I po letech z něj mrazí

13:04
Od napadení Sovětského svazu nacistickým Německem se neformálním centrem Třetí říše stal bunkrový komplex nedaleko městečka Ketrzyn. Tato oblast v severovýchodním Polsku byla dříve součástí Východního Pruska. S postupující rudou armádou byl tento prostor vyklizen a určen k likvidaci. To se zcela nepovedlo a dnes je v těchto místech veřejnosti zpřístupněno muzeum.

Agent nasazený do vaší virtuální schůzky. Brněnský student odhalil s kolegy nový typ nebezpečného kyberútoku

11:15
Student Martin Vondráček z Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně (FIT VUT) byl členem skupiny UNHcFREG, která se zabývala počítačovou bezpečností populárních technologií pro virtuální realitu (VR). Tématem, kterým se student z FIT VUT s dalšími kolegy zabýval, byla počítačová bezpečnost populárních technologií pro virtuální realitu, zejména aplikace určené k sociáln...

Bitva o Kopec 3234: 39 sovětských specnaz proti stovkám mudžahedínů

10:04
Sovětsko-afghánská válka aneb Sovětský Vietnam se stal jedním z klíčových bodů, který přiblížil rozpadající se velmoc k jejímu zániku.Centrálně plánované hospodářství bylo válkou trvající 10 let vysáno do sucha. I v dnešním Rusku je tato válka považována za kontroverzní, ale bitva o „Kopec 3234“ je považována za hrdinský čin 9. čety 345. výsadkového pluku.

Do konce roku odpálí Rusko svou hypersonickou raketu Zirkon poprvé z fregaty Admiral Gorškov

9:25
Do konce tohoto roku plánuje Rusko testovat z fregaty Admiral Gorškov svého ,,hypersonického zabijáka", raketu Zirkon. Informaci přinesla agentura TASS.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes