MagazinSecurity.cz

Popis:

odborný časopis o komerční bezpečnosti

URL:

http://www.securitymagazin.cz

Katalog:

Tech → Bezpečnost

Publikuje:

9,2 položek/den

Radní Energetického regulačního úřadu Krejcar opět porušil zákon

17:49
Rostislav Krejcar, který je členem Rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) včera opět porušil zákon. Na svůj twitterový účet zveřejnil komentář k údajnému netransparentnímu odměňování zaměstnanců ERÚ. Podle Krejcara si měl jeden ředitel navrhnout odměny, přestože rozpočet ERÚ pro údajné hrubé nedostatky neprošel v Hospodářském výboru Poslanecké sněmovny. Rozpočet ale byl dnes schválen.

Kanada chtěla postavit letadlovou loď z ledu. Nová zbraň měla čelit německým U-Boatům

16:06
Když se bavíme o bláznivých válečných nápadech, většinou myslíme nápady USA a SSSR během studené války. Od nukleárních kamikaze, po základnu na Měsíci. Obě supervelmoci přišly s mnoha šílenými nápady na válčení během WW3.

VIDEO: Jan Bajnar ze společnosti Dallmeier představuje špičkovou kamerovou technologii Panomera

14:22
Na konferenci Měkké cíle a jejich ochrana, která se konala na půdě Policejní akademie ve dnech 22.-23.11., se představeny i nové technologie, které hrají v prevenci proti teroristickým útokům stále větší roli.

Při rekordním letu v rychlosti 2 606 km/h přišel legendární Chuck Yeager málem o život

11:26
12. prosince 1953, tedy jen několik málo dnů před 50. výročím prvního letu bratří Wrightových, dosáhl Maj. Charles E. Yeager maximální rychlosti Mach 2,44, což byla v té době nejvyšší rychlost dosažená pilotovaným letadlem. X-1A se ale následně dostala úplně mimo pilotovu kontrolu. Otřesy stroje, který se dostal do rotace byly takové, že plastový kryt Yeagerovi helmy praskl.

Charles de Gaulle - jaderná letadlová loď francouzské maríny (2001-2040)

10:17
18. května 2001, 197 let po Napoleonově proklamaci císařem Francouzů, vstoupila do služby první jaderná letadlová loď postavená mimo Spojené státy americké: Charles de Gaulle. A Francie se tak stala druhou zemí světa, která takovým plavidlem disponuje. Loď byla objednána v roce 1986, kýl založen v roce 1989, na vodu ji spustili v roce 1994 a dokonečna byla 28. září 2000. Ve srovnání s americkým...

EK vyšetřuje plán Vodafonu zahrnující i převzetí české firmy UPC

8:32
Evropská komise zahájila hloubkové vyšetřování plánu britské telekomunikační společnosti Vodafone na převzetí aktivit poskytovatele kabelové televize a širokopásmových služeb Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku. Komise se podle své tiskové zprávy obává, že toto převzetí by mohlo omezit hospodářskou soutěž v ČR a Německu. Transakce zahrnuje mimo jiné největší českou ka...

Jednání Trumpa s opozicí o zdi skončilo veřejnou roztržkou

7:59
Roztržku v názorech na budování zdi na hranici s Mexikem potvrdilo setkání prezidenta USA Donalda Trumpa s šéfy parlamentních frakcí opozičních demokratů Nancy Pelosiovou a Chuckem Schumerem. Podle Pelosiové schůzka v Bílém domě, které byli přítomni novináři, atmosféru vyjednávání jen zhoršila.

Teroristický útok ve Štrasburku? Na místě je jeden mrtvý a několik zraněných

21:10
V centru Štrasburku se střílelo, na místě je jeden mrtvý a tři zranění, policie místo útoku uzavřela. Stejně tak je preventivně uzavřeno i sídlo Evropského parlamentu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes