Senát.cz

Popis:

Oficiální zdroj Senátu PČR pro tiskové zprávy

URL:

http://www.senat.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

6 položek/měsíc

Avízo: Předání petice na podporu biotroniky

19:51
Ve středu 18. července v 11:30 proběhne v Senátu předání petice na podporu biotroniky. Iniciátoři petice sesbírali více než 40 tisíc podpisů.

Výstava ke sto letům Československa slavnostně zahájena

10.července
Slavnostní přestřižení pásky. Zleva: za autory výstavy historik Jan Němeček, předseda Vědecké rady Akademie věd ČR Antonín Fejfar, velvyslanec Slovenské republiky Peter Weiss a předseda Senátu Milan Štěch. Ve Valdštejnské zahradě byla v úterý 10. července 2018 slavnostně zahájena výstava „Československo v proměnách Evropy 20. století “. Tu si mohou návštěvníci zahrady prohlédnout až do 31. říjn...

V Senátu převzalo 8 osobností Ceny Společnosti pro vědy a umění

10.července
Letos již po sedmnácté byly v budově Senátu Parlamentu ČR uděleny Ceny Společnosti pro vědy a umění Praha. Vyznamenáno bylo 8 osobností. Udílení zorganizovala Stálá komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí ve spolupráci s pražskou pobočkou Společnosti pro vědy a umění.

Program pro veřejnost v sídle Senátu o svátcích a víkendu

4.července
Zájemci z řad veřejnosti mohou o svátečních dnech 5. a 6. července a o víkendu 7. a 8. července navštívit sídlo Senátu a prohlédnout si nejenom historické prostory, ale také výstavy, které vznikly při příležitosti letošních osmičkových výročí.

M. Štěch v Izraeli: Je velmi varující, že v řadě západoevropských zemí narůstá antisemitismus

3.července
M. Štěch, J. Edelstein a A. Danko při společném setkání O česko-izraelském přátelství a vzájemné obchodní spolupráci, ale také o nárůstu antisemitismu v Evropě hovořil předseda Senátu Milan Štěch s izraelským předsedou Knesetu (místní parlament) Juli-Joelem Edelsteinem. Společně se slovenským předsedou Národní rady Andrejem Dankem zahájili parlamentní šéfové výstavu „Masaryk a Svatá země“, kter...

Výstava v Senátu připomíná vznik československého státu

2.července
Výstava „Československo v proměnách Evropy 20. století “, která vznikla při příležitosti letošních oslav 100. výročí ustavení samostatného československého státu, symbolicky připomíná jak historické počátky státu, tak jeho následný politický, ekonomický i kulturní vývoj v průběhu minulého století. Expozici, kterou připravil Historický ústav Akademie věd ČR, je možné zhlédnout ve Valdštejnské za...

Místopředseda Senátu J. Šesták se obrací na ruského prezidenta, žádá o propuštění politického vězně Oleha Sencova

2.července
Místopředseda Senátu Jiří Šesták se společně s trojicí předsedů senátních výborů (evropského, zahraničního a lidskoprávního) obrací na ruského prezidenta Vladimíra Putina ve věci politického vězně Oleha Sencova.

Omezení otevíracích hodin Valdštejnské zahrady 10. července a 11. července/ Opening hours of the Waldstein Garden are restricte

29.června
Valdštejnská zahrada bude veřejnosti z organizačních důvodů otevřena v úterý 10. července 2018 do 12:00 hod a ve středu 11. července 2018 do 14:00 hod.

Výstava v Senátu představí krásu českého skla

28.června
Expozice „Kompozice skla a světla“ nabídne návštěvníkům ukázky práce uměleckých sklářů Jiřího Pačinka a Jiřího Tesaře, jejichž tvorba se vyznačuje zejména unikátními tvary a výrazným zbarvením. Návštěvníci si mohou prohlédnout nejenom exponáty užitných předmětů ze skla, mezi jinými vázy a mísy, ale i volně ztvárněné plastiky či napodobeninu korunovačních klenotů. Výstava je ke zhlédnutí ve Výst...

M. Horská: Vliv lidí, kteří pohrdají demokracií, dnes sílí

27.června
Miluše Horská na pietním aktu v pankrácké věznici 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horská dnes vystoupila na dvou pietních akcích. V areálu pankrácké věznice připomněla význam Milady Horákové a kritizovala dnešní jmenování vlády s podporou KSČM.

Červencová schůze začne 18. července, Senát projedná novelu o ochraně ovzduší a dalších 51 tisků

26.června
16. schůze Senátu začne ve středu 18. července v 9:00. Dnes o tom rozhodl Organizační výbor Senátu. Schůze bude pokračovat v dalších dnech, momentálně je na programu 52 bodů.

Uctění památky obětí komunistického režimu

26.června
V předvečer Dne památky obětí komunistického režimu připomněl při pietních aktech na Vyšehradském hřbitově místopředseda Senátu Jiří Šesták památku dr. Milady Horákové a násilnou likvidaci řeholních řádů v bývalém Československu.

Předseda Senátu odjede do Izraele na oslavy 100 let od založení ČSR a 70 let Izraele

25.června
Sté výročí od založení Československa a význam T. G. Masaryka při budování Izraele, který vznikl o 30 let později. To jsou hlavní témata návštěvy předsedy Senátu a trojice dalších senátorů v Izraeli. Oslav se zúčastní také předsedové parlamentů ze Slovenska a Izraele.

Připomínáme si 76. výročí vyhlazení obce Ležáky

24.června
Před 76 lety vyhladili nacisti osadu Ležáky a vyvraždili takřka všechny její obyvatele. Pietního aktu v Ležákách se zúčastnila 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horská.

M. Horská: Sociální pracovníci si zaslouží ocenění – a také zákon o sociální práci, po kterém sami volají

21.června
Sociální pracovníci pomáhající občanům v tíživých situacích, jako jsou dluhové potíže, pracovně-právní vztahy, problémy v rodině apod. Dlouhodobě sami volají po zákonu o sociální práci, který by dal jasné mantinely jejich aktivitám. Ministerstvo práce a sociálních věcí ho plánuje předložit do konce tohoto roku.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes