Senát.cz

Description:

Oficiální zdroj Senátu PČR pro tiskové zprávy

URL:

http://www.senat.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

2.1 items/week

Výstava fotografií v Senátu připomíná Pekingský masakr v roce 1989

17.July
Ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR si bude možné od 22. července do 31. srpna 2019 prohlédnout výstavu “Masakr na náměstí Nebeského klidu 1989,” která připomíná krvavé potlačení protirežimních demonstrací na hlavním pekingském náměstí 4. června 1989.

Slavnostního setkání u příležitosti přijetí Hornického regionu Krušné hory mezi památky UNESCO

15.July
Místopředseda Senátu Jan Horník při červnovém slavnostním zahájení výstavy Hornický region Krušné hory na cestě mezi památky světového dědictví UNESCO. V souvislosti s rozhodnutím Výboru světového dědictví o tom, že Krušné hory budou památkou UNESCO, se dnes uskuteční v Senátu slavnostní setkání. Důvody, proč by se měly Krušného hory stát památkou UNESCO, shrnuje také výstava v Mytologické chodbě pod záštitou místopředsedy Senátu Jana Horníka.

Valdštejnská zahrada bude 15. července otevřena do 15.00 hod./ The Waldstein Garden will be open on July 15 until 3.00 p.m.

10.July
Valdštejnská zahrada bude veřejnosti z organizačních důvodů otevřena v pondělí 15. července 2019 do 15.00 hod.

10. schůze Senátu začne 24. července 2019

2.July
10. schůze Senátu bude zahájena 24. července 2019 v 10:00, rozhodl o tom dnes Organizační výbor. Senátoři projednají rozsáhlou novelizaci EET nebo úpravu pravomocí zpravodajských služeb.

Dočasná komise Senátu k návrhům auditních zpráv vyzvala ministerstva k předložení auditů EK

2.July
Dočasná komise Senátu k návrhům auditních zpráv, týkajících se premiéra Andreje Babiše a vyplácení dotací do českého zemědělství, která dnes zasedala, oficiálně vyzvala Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo financí a Ministerstvo pro místní rozvoj k předložení auditů Evropské komise. Ve stejné záležitosti se také obrátí na české zastoupení při Evropské komisi v Bruselu.

Výstava v Senátu představí práce současného sklářského umění

27.June
Ve čtvrtek 27. června 2019 byla ve Výstavní síni Senátu pod záštitou senátora Jiřího Voseckého zahájena nová výstava SKLO – Petr Stacho a BYSTRO DESIGN. Zájemci ji mohou navštívit denně až do 11. srpna 2019.

Omezení otevíracích hodin Valdštejnské zahrady / The opening hours of the Waldstein Garden are restricted

26.June
Valdštejnská zahrada je z organizačních důvodů pro veřejnost ve středu 26. června 2019 od 15.30 uzavřena.

Jaroslav Kubera přivítal prezidentku Čaputovou, mluvili o protivládních demonstracích nebo reformě justice

20.June
Jaroslav Kubera s kolegy senátory přivítali v horní komoře českého parlamentu slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. Ta přijela na návštěvu Česka v prvním týdnu svého mandátu. Při hodinovém jednání v Senátu vyzdvihla vynikající vzájemné vztahy obou zemí a také vytyčila některé oblasti, kterým se v pozici prezidentky chce věnovat. I přes různé názory ve společnosti chce posilovat společné hodn...

Na pozici kancléřky Senátu nastoupí od 1. září Jana Vohralíková

20.June
Ing. Jana Vohralíková (zdroj: ČZU) Organizační výbor Senátu souhlasil s návrhem předsedy Jaroslava Kubery na jmenování Ing. Jany Vohralíkové, která bude 1. září 2019 jmenována do pozice vedoucí Kanceláře Senátu. Vohralíková přichází z pozice kvestorky České zemědělské univerzity.

Den Plzně v Senátu 2019

20.June
Na Dni Plzně v Senátu bude v sobotu 22. června ve Valdštejnské zahradě po celý den hrát Plzeňská filharmonie, jež si letos připomíná 100 let od založení Symfonického orchestru Osvětového svazu, svého předchůdce.

Jaroslav Kubera v Paříži: setkal se s dalšími předsedy senátů a zavítal na zasedání Židovského národního fondu

18.June
V Paříži se konalo zasedání předsedů horních komor evropských parlamentů. Tématem byl letos dialog s africkými zeměmi, a proto se tradičního setkání účastnili také zástupci některých afrických zemí. Česko reprezentoval na zasedání předseda Senátu Jaroslav Kubera.

Valdštejnská zahrada bude 18. června otevřena do 16.00 hod./ The Waldstein Garden will be open on June 18 until 4.00 p.m.

17.June
Valdštejnská zahrada bude veřejnosti z organizačních důvodů otevřena v úterý 18. 6. 2019 do 16.00 hod.

V Senátu byla zahájena výstava o světovém dědictví Krušných hor

13.June
Slavnostní zahájení výstavy. V Mytologické chodbě Valdštejnského paláce byla ve čtvrtek 13. června pod záštitou místopředsedy Senátu Jana Horníka slavnostně zahájena výstava Hornický region Krušné hory na cestě mezi památky světového dědictví UNESCO. Jestli se Krušné hory skutečně památkou UNESCO stanou, se rozhodne na počátku července na 43. zasedání Výboru světového dědictví v ázerbájdžánském...
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes