Jaroslav Míth

Vztahuje se k

Žáci z Prahy 4 opět vymýšlejí zlepšení svých škol

14:18 » Praha 4
Další ročník soutěžního projektu „Lepší místo“ o nejlepší nápady na zlepšování základních škol a jejich realizaci začal v městské části Praha 4.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář podal trestní oznámení. Sám na sebe

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) včera podal trestní oznámení sám na sebe. Důvodem je trvající kritika týkající se nakládání městské části s břevnovskou poliklinikou, ze které před dvěma lety radnice vyplatila částkou 40 milionů korun nájemc...

GLOSA: „Cambridge Analytica“ aneb Fantomas se vrací

18.dubna » Neviditelný Pes
Přístroj profesora Lefévra na dálkovou hypnózu byla rekvizita z francouzských komedií o Fantomasovi. Dnes však bohužel hodně lidí věří, že něco podobného funguje i ve skutečnosti.

MÉDIA: Promyšlená manipulace

12.dubna » Neviditelný Pes
Co oči nevidí, to srdce nebolí. Či stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Tak nějak uvažovali dřívější cenzoři či dnes vykladači „korektnosti“. Obě skupiny se ale snaží ohýbat skutečnost.

Míth: Cenzura moderně zvaná „korektnost“ se vždy obrátí proti svým tvůrcům

11.dubna » Bleskově.cz
Sami můžeme vnímat jen omezený okruh událostí a jevů ze svého bezprostředního okolí. Drtivou většinu událostí vnímáme jen zprostředkovaně, přes média, připommenul Míth. „Nevnímáme tedy vlastně události samotné, ale jejich mediální odraz.

Praha 4 nově zahájila rozsáhlou prevenci i ve školkách

9.dubna » Praha 4
Intenzivní preventivní péči se v Praze 4 budou nově věnovat kromě základních škol i školy mateřské. Do preventivních programů věnujících se od záškoláctví po kyberšikanu investovala městská část za tři roky přes tři miliony korun.

Zájem o sociální služby v Praze 9 roste, říká radní Taťjana Horká

Sociální služby Praha 9, do roku 2016 příspěvková organizace zřizovaná devátou městskou částí, má od loňského ledna podobu sociálního ústavu. Za prvním rokem jeho činnosti se ohlédla radní pro zdravotnictví a sociální služby Prahy 9 Taťjana Horká ...

EVROPA: Jako otrokář

5.dubna » Neviditelný Pes
Snem otrokářů, feudálů a totalitářů není poslušnost ovládaných a klid na práci. Nejvíce si přejí mít příkladně potlačenou vzpouru a exemplární trest. Podobným způsobem bohužel dnes uvažují vrcholní představitelé EU.

POLITIKA: Referendum do třetice

5.dubna » Neviditelný Pes
Jak jsem předpovídal (zde a zde), boj o referendum probíhá se stoupající urputností. Podívejme se na několik názorů.

Míth: V čem jsou si podobné Brexit a Spartakovo povstání?

4.dubna » Bleskově.cz
Brexit přijali různí lidé různě. Někdo se smutkem, že EU geopoliticky oslabila, že jsme uvnitř EU přišli o spojence, hlas rozumu a protiváhu tandemu sílícího Německa + slábnoucí Francie. Jiný s radostí, že i vystoupit z EU je možné.

POLITIKA: Proč není vhodná přímá demokracie

31.března » Neviditelný Pes
Pro přímou demokracii jsou opravdu silné argumenty. Ty však dnes bohužel ve veřejné debatě příliš nezaznívají. A naopak hlasité falešné argumenty proti přímé demokracii zastupitelskou demokracii podlamují.

Míth: Proč není vhodná přímá demokracie?

28.března » Bleskově.cz
Politický systém té které země je složitý ekosystém svého druhu, domnívá se Míth. Buduje se léta a zásadní změny by měly být prováděny uvážlivě. "Neměli bychom účelově měnit pravidla a už vůbec nevyrábět legislativní kočkopsy.

Tato informační stránka o Jaroslav Míth zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jaroslav Míth" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes