15
nových článků - klikněte pro zobrazení

Alternativní Doktorka

Popis:

Bezléková metoda v praxi od roku 2009

URL:

https://www.alternativni-doktorka.cz/

Katalog:

Lifestyle → Zdraví

Publikuje:

3 položek/měsíc

Co dělá potravina se střevem

25.dubna
Výzkumníci sledovali, co potravina dělá se střevní mikroflórou , která zodpovídá za imunitu, obezitu a také za psychiku. Ve střevech totiž sídlí stamiliardy bakterií , které ovlivňují tělesnou i duševní kondici . A co zjistili? Potrava je tedy jedním z rozhodujících faktorů, zda bude člověk zdravý, nebo mu naopak hrozí alergie, ekzémy, deprese, cukrovka či Crohnova choroba . Výsledky, jež tým brn…

Co dělat, když vás domází mazel nakazí parazity?

18.dubna
Paraziti, které mohou lidé chytit od svých domácích mazlíčků, se dají jen těžko jednoznačně rozpoznat. Projevy nákazy jsou podobné běžným nemocem. Zatímco zvířata lze pravidelně odčervovat, páníčky by tohle asi ani nenapadlo, že i u lidí je odčervení možné. S parazity se denně běžně setkáváme ve svém okolí a provází nás celým životem. To je obecný fakt. Nejčastějšími vnitřními parazity psů a koče…

Škodí káva s mlékem?

11.dubna
Caffe latté, capuccino nebo jen káva s mlékem. My ženy mléko v kávě zbožňujeme. Někteří léčitelé tuto kombinaci považují za škodlivou. Jak to tedy je? Škodlivost kávy v kombinaci s mlékem žádné kvalitní studie nepotvrzují . Podle vyjádření profesora Vyskočila z Fyziologického ústavu Akademie věd: „Není důvod, aby se káva s mlékem nesnášely." Ani káva, ani mléko při běžném používání nezvyšují význ…

Špitální bacil Stafylokok

5.dubna
Mezi nejvíce rezistentní bacily, to je bakterie odolné antibiotikům, patří bakterie zlatého stafylokoka staphylococcus aureus, označován jako MRSA. V těle mohou nastat takové podmínky, že se stafylokoku daří a rozmáhá se. Imunitní systém jej nevidí, nedovede jej sám zničit. Tato bakterie MRSA bakterie je odpovědná za obtížně léčitelné infekce u lidí, protože dokáže odolat vůči velké skupině antib…

Bio potraviny mají smysl, pokud nechcete autistické dítě

30.března
Bio má smysl! Je naprosto nezbytné snažit se minimalizovat chemizaci našeho životního prostředí. Souvisí to totiž s autismem. V letech 1998–2010 probíhala v zemědělské oblasti Kalifornie studie, která sledovala skoro 3 000 jedinců s diagnózou autistiské poruchy. Výsledky byly alarmující. U maminek, které žily do 2 km od míst, kde zemědělci používali pesticidy (včetně stále diskutovaného a u nás h…

Černý kašel

28.března
Černý kašel je současné téma, které se zbytečně hrotí. Moje generace si ho prodělala zcela běžně, ještě dříve, než se na něj začalo hromadně očkovat. My, co nejsme očkovaní, se ho fakt nebojíme, protože když je silná imunita, na které je potřeba pracovat celý život, tak si s ním poradí. Máme se bát černého kašle u malých dětí? Nebezpečí černého kašle u ročního a staršího dítěte zásadně závisí na …

Kalcifikace

27.března
Kalcifikace znamená zvápenatění nebo ukládání vápníku. Kalcifikace je přirozeným jevem při tvorbě kostí, za některých okolností však dochází v těle k ukládání vápníku (kalcia, konkrétně vápenaté soli) do tkání tedy ke kalcifikaci. Tento nenápadný jev může přerůst ve ztvrdnutí tkání a zhoršení jejich funkcí. Zvápenatění ovlivňuje vlastnosti tkání, zhoršuje jejich poddajnost, pružnost a vede až ke …

Očkování kojenců Hexavakcínou a MMR - ano nebo ne?

14.března
Myslíte si, že je normální dávat malému dítěti vakcínu, ve které je naráz šest nemocí? A to ještě s jedovatými přídatnými látkami! Není. Je to zločin proti lidskosti. Za mého mládí tyhle vymoženosti nebyly a problémy se nevyskytovaly. Očkování je nepřirozený zásah do imunity malého dítěte. Očkovací kalendář nutí rodiče očkovat hexu ve schématu 3+1, ale podle výrobce je stejně účinné schéma 2+1. J…

Tetanus - očkovat nebo ne?

20.února
Proč je očkování proti tetanu povinné, když tetanus se nemůže šířit z člověka na člověka? Proč toto očkování není na rozhodnutí každého z nás, neočkováním přeci nemůžeme nikoho ohrozit. Popravdě ono to povinné není a můžete ho odmítnout. Očkování proti tetanu fakticky není povinné, právě z těchto důvodů. Nejde-li o nemoc přenosnou z člověka na člověka, není nijak omezeno vaše právo na informovaný…

Tetování - velký problém pro lymfatické uzliny

13.února
Většina tetovacích inkoustů obsahuje organické pigmenty, ale také látky jako nikl, chrom, mangan nebo kobalt. Částečky obsažené v inkoustu, který se používá pro tetování, cestují po celém těle. V podobě mikro a nanočástic se mohou dostat až do lymfatických uzlin. Vědci pomocí špičkových přístrojů zjistili, že drobné částečky z pigmentů používaných pro tetování mohou pronikat do vnitřních orgánů t…

Nová silnější antibiotika? Proboha proč?!!!!!!!

10.února
Rezistence na antibiotika je již plně rozšířeným problémem po celém světě. Místo, aby se cílilo na posílení imunity, aby ATB nebyla vůbec potřeba, vědci se soustředí na vývoj silnějších antibiotik. Docela mě mrzí, že v tom prim hrají i čeští mikrobiologové. Tým českých mikrobiologů objevil nový druh silného antibiotika Celin, které by v budoucnu mohlo pomoci třeba při streptokokových a stafylokok…

Dejte přednost přirozenému porodu, má to smysl

25.ledna
Riziko úmrtí matky je při císařském řezu osmkrát vyšší a riziko nemoci dýchacích cest dítěte dokonce stodvacetkrát vyšší než u přirozeného porodu, varují odborné organizace. Císařský řez, během kterého je novorozenec vyňat z děložní dutiny chirurgicky otevřenou břišní stěnou za celkové anestezie, je v oblibě nejen proto, že se díky němu rodičky chtějí vyhnout porodním bolestem, ale také proto, že…

Jak stabilizovat cukrovku prvního typu

20.ledna
Jak stabilizovat cukrovku prvního typu, snížit potřebné množství inzulinu a zmenšit množinu komplikací diabetu? Nejen to skvěle vysvětluje dvanáctiletý kluk v osmiminutovém videu. Sám byl nečekaně diagnostikován s diabetem prvního typu, v nemocnici byl stabilizován kašemi a bramborami a byl propuštěn s doporučením, aby dodržoval typickou diabetickou dietu, jež je postavena na počítání jednotek sa…

Antibiotika neúčinkují, bereme jich moc

16.ledna
Kolem roku 2050 přestanou účinkovat antibiotika. Takový je výhled českých vědců, kteří s obavami sledují rostoucí počty lidem předepisovaných antibiotických léků. To vede k situaci, že si čím dál víc druhů bakterií získává proti antibiotikům odolnost, takzvanou rezistenci. Řadu infekcí tak již antibiotiky nelze vůbec léčit. Například na „nemocniční“ infekce jako zápaly plic, infekce střev nebo in…

Alzheimerova demence lze řešit změnou životního stylu

11.ledna
Alzheimerova demence je závažné degenerativní onemocnění mozku, jež postihuje nemocné i jejich okolí, které zajišťuje náročnou péči o ně. Sice se testují desítky terapeutik, ale žádná úspěšná nejsou. Naději však přinesly výsledky studie, která upravovala životní styl postižených. Už dávno se ví, že řešení epidemií pouze pomocí léčiv neřeší příčinu onemocnění a navíc přináší další problémy od vyso…
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes