Bety.cz

URL:

http://www.bety.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

7,2 položek/den

Sprint a kruhový trénink může výrazně zvýšit výkonnost mozku u dětí

14:31
Dětskému mozku a kognitivním funkcím – myšlení, paměti a rozhodování – prospívají více krátké a velmi intenzivní druhy pohybu, jako je sprint či kruhový trénink. Zjistili to vědci z Nového Zélandu s tím, že krátké a velmi intenzivní typy cvičení jsou pro dětský mozek a jejich výsledky ve škole lepší než mírné a časově náročnější formy pohybu.

Věřícím a duchovně založeným lidem se daří v životě nejlépe

11:31
Chcete v životě prosperovat a být úspěšní? Pak byste měli mít optimistický pohled na svět. Ale krom toho je podstatné, abyste byli také duchovně či spirituálně založení. Lidé věřící v něco víc než jen pouhou kontinuitu hmoty totiž prosperují v životě nejlépe a jsou nejúspěšnější.

Horoskop na týden od 25. září do 1. října 2017 od naší astroložky Anny!

10:01
Komu se bude dařit na poli flirtu a na koho čeká neklid v oblasti financí? Jak rozmanitý týden mají před sebou Ryby? Co hvězdy chystají pro Lvy? A které znamení by si mělo dát pozor především na nástrahy spojené s rodinným životem?

Jak zhubnout i bez odříkání a hlavně bez jo-jo efektu

20:31
Hubnutí je pro mnohé z nás nekonečným tématem. A nejen proto, že se často točíme v kruhu složeného z přísných diet a tvrdých tréninkových programů, hubnoucích úspěchů a opětovného přibírání. Jak se z tohoto začarovaného kolotoče vymanit? Stačí jen dodržovat několik pravidel a kila půjdou dolů sama. A co víc, už se nebudou chtít vrátit.

Stále více lidí se vzdá raději sexu než cukru

17:31
Psychologové tvrdí, že v čele žebříčku aktivit, které činí člověka nejšťastnějšími, jsou sex a intimita. Jenže v západní společnosti jednadvacátého století to přestává být pravda. Na prvním místě se brzy objeví cukr. Podle nejnovějších britských průzkumů se až čtyři z deseti osob vzdají na celý rok raději sexu než sladkostí. A ženy častěji než muži.

Děti po rozvodu nejlépe prospívají, když žijí střídavě u obou rodičů

16:01
Obhajoby těch rodičů, kteří tvrdí, že jejich dětem po rozvodu nejvíc prospívá, když žijí stále jen s jedním z nich, jsou liché. Zakládají se na sobecky motivovaném pocitu, který se ale nijak neopírá o skutečné účinky na dětskou psychiku. Švédští psychologové naopak v rozsáhlém výzkumu zjistili, že ideální pro děti po rozvodu je, když žijí střídavě u matky i otce a vídají se s oběma velmi často....

Nemoci domácích mazlíčků způsobují chovatelům úzkosti a deprese

22.září
Mnozí chovatelé domácích mazlíčků mají své svěřence místo dětí. Nemalá část z nich je má dokonce i raději. Silné emoční pouto se nevyplácí, když zvíře onemocní. Na rozdíl od lidského druha nemůže o svých potížích srozumitelně mluvit a diagnostika a léčba jsou tak nezřídka zdlouhavé. Trpící zvíře pak vyvolává u majitele deprese a úzkosti. Stejně nebezpečné je pak náhlé úmrtí.

Člověk zažívá sedmadvacet různých emocí

22.září
Emoce jsou subjektivní reakce většinou na vnější události. Můžou být silné a slabé, přičemž ty nejsilnější můžou přivodit i smrt. Týká se to především hrůzy či vzteku. Většina lidí umí vyjmenovat základní emoční stavy – štěstí, smutek, hněv, překvapení, strach, znechucení či úžas. Ale podle kalifornských vědců zažíváme celkem sedmadvacet různých emocí, které lze jasně určit svými odlišnostmi me...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Diář s osobností, který nebudete chtít dát z ruky

22.září
Testovat diář v září? Tak to byla asi první otázka, která nám v redakci vytanula na mysli, když se nám dostal do ruky motivační plánovací diář Doller. Ovšem všechny pochybnosti byly rázem tytam. To když jsme zjistily, že tenhle diář můžete začít používat úplně kdykoli. A to zdaleka nebylo jediné překvapení, které Doller skrýval a proč jsme se do něj zamilovaly!

Testováno na tátovi: Jak se vaří děti

22.září
Chystám se ráno pro čerstvé pečivo. "Kam jdeš, tati?" zavolala na mne čtyřletá Viki, ještě v pyžamu. Jako obvykle se jí nechtělo z postele.

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme krásnější díky collallocu

21.září
Jak to vypadá, když se do redakce na testování dostane čistý mořský kolagen collalloc? Po lítém boji o to, která z nás ho vlastně vyzkouší na vlastní kůži (tentokrát doslovně), přišlo období pozorování a otázek. Opravdu má vybraná kolegyně pevnější nehty? A rostou jí rychleji vlasy?

Nízkokalorická dieta může zvrátit cukrovku už za osm týdnů

21.září
Nadměrný příjem kalorií nutí tělo zpracovávat je a ukládat do tuků, což se děje v játrech. Ty se pak ztučňují a uvolňují zvýšené množství tuků do krve. Ten se dostává do slinivky a zhoršuje její funkci při produkci inzulínu. Postupně tak dochází k rozvoji diabetu 2. typu. Vědci z Newcastlu ale v experimentálním výzkumu prokázali, že snížením příjmu energie potravou na 600 kilokalorií (2 500 kil...

Technika účinné omluvy: Vědci vás ji naučí

21.září
Každý dělá chyby, to je jasné. Jenže málokdo se za ně umí omluvit tak, aby mu všechny hříchy byly odpuštěny. Vy víte, jak správně stát, co říkat a jak se u toho tvářit? Uděláme vám bleskové školení!

Potraviny s protizánětlivým účinkem. Tyhle zařaďte do jídelníčku

21.září
Stále více vědeckých studií potvrzuje, že za řadou problémů našeho těla stojí záněty, které probíhají v organismu. Přitom v boji s nimi dokáže pomoci i naše výživa. Které dobroty zařadit na talíř, abychom své tělo před zánětlivými procesy chránili?

Krásné a zdravé vlasy vyžadují šetrnou péči i styling

21.září
Díváte se každé ráno v zrcadle na své kadeře a říkáte si, jak je možné, že v ničem nepřipomínají tu hřívu, po které tak toužíte? Možná za to nemohou jen geny, které viníme nejčastěji, ale také naše nepříliš šetrná péči, jíž vlasy zahrnujeme. Jak svým loknám neubližovat, ale naopak dlouhodobě prospívat?
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes