Bety.cz

URL:

http://www.bety.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

7,1 položek/den

Výměnou jedné porce masa za hrst ořechů se sníží riziko předčasného úmrtí

19:19
Největší konzumenti červeného masa jsou silně ohroženi rakovinou, chorobami srdce a cév a předčasným úmrtím. Nadměrný příjem této potraviny zdraví škodí, ale stačí přitom jen velmi málo, aby se riziko vážných onemocnění a předčasné mortality snížilo. Kupříkladu vyměnit jednu porci masa denně za hrst ořechů. Riziko klesne o sedmnáct procent, tedy téměř o pětinu.

Naučte se konečně relaxovat. Poradíme vám, jak na to

18:13
V dnešní době plné shonu a stresu je důležité vědět, jak správně relaxovat. Jenže co to vlastně znamená? Jak svému tělu i duši dopřát ten pravý klid, který tolik potřebují?

Mýty o sladkostech, kterým je lepší přestat věřit

16:00
Všichni víme, jak moc nám nejrůznější sladkosti typu bonbony, čokolády apod. mohou škodit a že bychom si je měli dopřávat jen výjimečně. Jenže ruku na srdce – kdo by si chtěl celý život upírat takové dobroty? A tak si prostě občas trochu „zamlsáme“. Ovšem to ještě neznamená, že jsme na sladkosti odborníky!

Vysocí muži nejsou zdatnější, přesto jsou pro ženy přitažlivější

13:49
Ženy dávají přednost nadprůměrně vysokým mužům. Může za to miliony let trvající evoluce, která v nich vypěstovala silnou sexuální přitažlivost k vysokým příslušníkům opačného pohlaví. A to kvůli lepším genům.

Zlozvyky, které by se mělo dítě odnaučit, než půjde do školky či školy

11:37
Nemyslete, že jen my dospělí máme podivné zlozvyky a závislosti. Děti jsou nám v tomto ohledu zdatnou konkurencí. Které bychom je ale měli co nejdříve odnaučit?

Horoskop na týden od 24. do 30. července 2017 od naší astroložky Anny!

9:24
Jak rozmanitý týden mají před sebou Raci? Komu se bude dařit více na poli lásky a na koho čeká neklid v oblasti kariéry? Co hvězdy chystají pro Štíry? A které znamení by si mělo dát pozor především na nástrahy spojené s financemi?

Český chléb zažívá renesanci. Prim hrají retro produkty i celozrnné pečivo

21.července
Český spotřebitel se po letech, kdy pro něj při výběru pečiva hrála hlavní roli cena a podléhal kouzlu pestré nabídky dopékaného pečiva, vrací k tradici a hledá kvalitu. Alespoň tak to vnímají pekaři, kteří získali výroční ocenění Chléb roku, jež se uděluje v rámci akce Dny chleba. Nyní se tyto kvalitní české chleby dostanou díky síti Tesco mezi spotřebitele napříč Českem.

Golf již pošesté pomůže lidem s poruchou srážlivosti krve

21.července
Stalo se příjemnou tradicí, že v závěru letních prázdnin patří jeden den na mistrovském 18jamkovém hřišti resortu Golf & Spa Kunětická Hora podpoře nadačního fondu AQUAPURA. Golfisté i účastníci golfové akademie se letos sejdou opět, a sice ve středu 30. srpna 2017. Registrace na turnaj i do akademie jsou zahájeny a zájemci se mohou hlásit již dnes.

Zahrada v souladu s přírodou. Pěstujte ohleduplně k prostředí

21.července
Řada z nás se snaží žít co nejohleduplněji k životnímu prostředí. Třídíme odpad, neplýtváme potravinami, používáme ekologické čisticí prostředky… Ale napadlo by vás, že přírodu může zatěžovat vaše zahrada?

TESTOVÁNÍ: Regenerujte pokožku s růží od Manufaktury

21.července
Růže patří mezi nejstarší šlechtěné druhy rostlin, je odpradávna symbolem lásky a krásy, působí jako afrodiziakum a antidepresivum. V kosmetice je vhodná pro všechny druhy pleti, vyznačuje se výjimečnými regeneračními, omlazujícími, hydratačními a hojivými účinky napomáhá proti předčasnému stárnutí pokožky, obnovuje její pružnost, zmírňuje dopady slunečního záření a předchází ztrátě vody z poko...

Věty, které do vztahu nepatří

21.července
Říká se, že máloco dokáže ublížit tak jako právě slova. A tak není divu, že je občas používáme jako zbraně. Ovšem existují určité hranice, za které bychom se vydávat rozhodně neměli. Například při komunikaci s partnerem či partnerkou.

První návštěva miminka. Pozor na ruce i čas

21.července
Máte ve své rodině či okolí novopečenou maminku a už se nemůžete dočkat, až ji navštívíte a prohlédnete si miminko? Pak vězte, že taková návštěva by měla mít svá pravidla, která byste rozhodně měli dodržovat.

Šťastní lidé žijí zdravěji a žijí déle

21.července
Vědci už tuší, proč šťastní a věčně veselí lidé žijí déle. Protože vedou zdravější životní styl. Optimismus je motivuje k dodržování zásad zdravého životního stylu – dostatku pohybových aktivit a pestré stravy. Navíc pozitivní myšlení samo o sobě udržuje v dobré kondici mozek, jehož vitalita je pro dlouhověkost ve zdraví nezbytná.

Snídaně králů, oběd princů a večeře chuďasů je skutečně ideální způsob stravování

21.července
Z hlediska udržování normální postavy, prevence diabetu a zvýšeného krevního cukru a trvale zdravé kondice je skutečně ideálním stravovacím systémem člověka metoda, při níž se největší jídlo pozře k snídani, menší dávka energie k obědu a k večeři na energii chudý pokrm. Jinými slovy platí rčení, snídej jako král, obědvej jako princ a večeř jako chuďas.

Testováno na tátovi: Datum úmrtí

21.července
V recepci u lékaře byla moc hodná sestřička. Dostal jsem formulář. Viki si vylezla na vysokou stoličku vedle a chňapla po propisce dříve než já.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes