blog.idnes.cz

URL:

http://blog.idnes.cz/

Katalog:

Ostatní → Blogy

Publikuje:

58,2 položek/den

Pátá kolona feminismu

23:15
Feminismus jako stagnující věc veřejná, která je neustále v naší zemi podkopávána pasivní rezistencí většiny žen, je třeba oživit. Domnívám se, že zde zřetelně chybí mírně ironicky provokativní forma svébytného mužského feminismu.

Potkají se dva optimisté

22:06
„Jsem optimista: věřím, že se EU rozpadne tak, jako jiné říše před ní“, říká jeden. „Já jsem taky optimista, ale věřím, že to EU ustojí a vyjde z toho posílená“, tvrdí druhý.

Zbav mne strachu

22:06
Ježíš svolal svých Dvanáct a dal jim sílu a moc vyhánět všechny démony a léčit nemoci. Poslal je zvěstovat Boží království a uzdravovat. (Lukáš 9,1+2)

Pro nás chlapy začalo nejnebezpečnější období v roce

21:32
To si tak jeden vykračuje po ulici, pak se zastaví a začne upřeně zírat na jedno místo. Potom se otočí, zaměří svůj pohled trochu níž a čumí dál. Popojde, aby mu sledovaný objekt nezmizel a praští se přitom do hlavy o kandelábr.

Dana, Tomáš a Desigual - anketa Bloger roku

21:32
Podíval jsem se na postupující v anketě Bloger roku a řekl jsem si. Spravedlnost existuje. Postupují moji favorité. Dana Tenzler a Tomáš Vodvářka. Ač jsou jejich blogy velmi rozdílné, pro mě naštěstí je každý v jiné kategorii.

Konflikt křesťanky Jane Hawkingové s dogmatickým ateistou Stephenem Hawkingem

21:32
Stejnojmenný článek se objevil na serveru kreacionismus.cz. Stephen Hawking a současná fyzika kreacionistům nevoní a proto je třeba je před veřejností očernit.

Za co vděčím Formanovi...

21:32
Za nejkrásnější platonickou lásku v životě. Z filmu Amadeus mi stačilo vidět posledních asi deset minut, přeskočila jiskra a v mém tehdy pubertálním srdci se rozhořela vášeň a touha po poznání.

Jaro-zima-jaro?

20:59
Příroda si s námi letos lehce zahrála, jeden by leckdy nejradši nevystrkoval čumáček, ale pejsan/i prostě ven musí. A i v nepohodě se dá něco ulovit. (Známá místa 100x jinak potřiatřicáté.)

Tvrdí jako Skála, nebo Konečná? Závěry X. sjezdu splníme!

20:59
Pamětníci, kteří na vlastní kůži zažili zločinnou tvář „světlých zítřků“, by mi mohli vyčítat, že sjezd komunistů dnes vlastně nikoho nezajímá. KSČM sice přišla oproti posledním volbám o víc než 300 000 hlasů, její vliv ale roste.

Ty Pražáci jsou ale zvířata

18:41
v Praze jsou někdy k vidění věci k neuvěření. Tuhle jsem šla přes náměstí Jana Palacha a vidím skupinku roztomilých chlupáčů. To bych nebyla já, aby si nešla sáhnout, pohladit je a podrbat. A ta milá stvoření mi ochotně zapózovala

Džihadistický teror má původ ve Starém zákoně

18:07
Všechno má někde svůj původ. A tak má svůj původ i náboženský teror. Nebo byste snad chtěli žít ve starozákonní době?

Jde někam člověk po smrti?

18:07
Inspiroval mě časopis Strážná věž abych dal do titulku otázku nad kterou se člověk zamyslí, zjistí, že si není jistý a pak se podívá dovnitř aby našel odpověď. A já opravdu znám způsob jak zjistit jestli jde člověk někam po smrti.

Pozor na fantomatická přistání migrantů, přivážejí teroristy a NNO stále v akci

17:33
Nová imigrační vlna v Itálii: další Pákistánci, Bengálci a Indové na krmníku. Neziskovky neúnavně křižují moře u Libye. Šéf policie Franco Gabrielli varuje: Pozor na fantomatická přistání, přivážejí teroristy, speciálně z Tunisu.

Komunisté podpořili radikální islamisty

16:59
Je to podlé vůči Izraeli, který v těchto dnech slaví sedmdesáté narozeniny. Čeští poslanci nezamítli návrh zákona, který ruší zákaz dodávek komponentů pro jadernou elektrárnu v íránském Búšehru.

Katolická církev vnucuje důchodcům místo hrnců petice

16:59
Za cenzuru umění pod křesťanským praporem aneb Každý podpis pod petici dobrý. Třeba zneužitím adresáře univerzity třetího věku.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes