E15.cz

URL:

http://zen.e15.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

11,2 položek/týden

Ray Collins: Fotograf, který fotí mořské vlny. Prohlédněte si jeho dechberoucí snímky

7:12
Díky objektivu fotoaparátu australského fotografa Raye Collinse ožívají mořské hladiny v neuvěřitelných detailech. Fotograf je specialista pouze na snímky mořských vln. Ze snímků vyzařuje dynamika a čistota přírodní krásy i technického provedení.

Podívejte se na facelift Mercedesu S. Nedůstojné čtyřválce z modernizované verze zmizely

18.srpna
Na konci první poloviny letních prázdnin uvedla značka s třícípou hvězdou ve svém znaku modernizované provedení své vlajkové lodi. Změny probíhaly hlavně pod kapotou.

První elektrický motocykl vytisknutý na 3D tiskárně. To je Light Rider

17.srpna
Už jsme viděli různé věci. Teď ale přicházi společnost APWorks s prvním elektromotocyklem, kterého kostra je vytisknutá na 3D tiskárně. A cena? Přes milion českých korun!

Thajský kmen Mlabri: Mírumilovní a plaší lidé přezdívaní jako „Duchové žlutých listů“

17.srpna
Dlouho se nevědělo, zda jsou to lidé, nebo duchové. Před lidmi z vesnic utíkali. Jen občas je někdo zahlédl. Častěji po nich nacházeli stopy a jednoduché přístřešky z prutů a banánových listů. Tito záhadní tvorové prý neustále putovali pralesem a svůj úkryt opustili hned poté, co listí začalo žloutnout. Proto dostali pojmenování Phi Tong Luang – Duchové žlutých listů.

The Archaeologist: Gin obsahující části motoru Harley Davidson. Kolik stojí tento bizár?

16.srpna
Gin a motory Harley Davidson. Koho by napadla taková kombinace? Světe div se, k mání jsou láhve ginu ve kterých najdete části motoru Harley Davidson. První várka se vyprodala během několika hodin. Už teď výrobce tohoto unikátu přijímá objednávky na další láhve.

Hotel Burdž al-Arab je nejluxusnějším hotelem Dubaje. Podívejte se na pohádkový luxus královského apartmá

16.srpna
Hotel Burdž al-Arab patří nejenom k nejluxusnějším hotelům světa, ale stal se i ikonou překotně se rozvíjející Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Podívejme se, co skrývá ve svém královském apartmá, které se rozkládá ve dvou patrech na obrovské ploše 780 metrů čtverečních, což je tak rozloha deseti třípokojových bytů u nás.

Rolls-Royce oficiálně představuje nový Phantom. Podívejte se na modernizovaný vrchol luxusu

15.srpna
Britská automobilka představuje svou vlajkovou loď. Vypadá podobně, jako předchůdce, ale stojí na nové platformě.

Toyota chystá svůj první čistý elektromobil. A má přijít s revoluční baterií!

14.srpna
Toyota je nejspíš nejzkušenější a nejúspěšnější výrobce hybridů na trhu. Ale s plně elektrickým vozem ještě otálí a jeho představení plánuje až na rok 2022. Co však bude používat za technologii a jakou bude mít podobu, zůstává tajemstvím.

Nakupování, ze kterého bolí nohy. Ze starých bulharských sklepních obchodů se stal fenomén

14.srpna
Po pádu komunismu chtělo mnoho Bulharů zahájit svoje vlastní podnikání. Zejména drobní obchodníci v Sofii ale v začátcích neměli na pronájem prostor a byli vděční v podstatě za cokoliv. Výsledkem je spousta unikátních suterénních obchůdků po celém hlavním městě, u kterých, když si chcete nakoupit, tak prostě musíte do dřepu nebo na kolena.

Tekuté zlato z Kréty, které používali již staří Mínojci. To je vzácná pryskyřice labdanum.

12.srpna
Již od doby bronzové roste na největším řeckém ostrově cist krétský. Hustý keř, jehož fialové květy tvarem připomínají šípkovou růži, poskytuje vzácnou pryskyřici.

OBRAZEM: Korsika vyniká rozmanitostí krajiny. Takhle vypadají toulky po malebném i drsném ostrově

11.srpna
Tady je zkrátka věčná škoda zůstávat na jednom místě. Málokterá lokalita ve Středomoří nabízí tolik různých zážitků a takovou rozmanitost krajiny jako právě Korsika. Moc dobře to vědí všichni, kteří ostrovem putují v nejrůznějších dopravních prostředcích od karavanů po kola.

Audi uvádí tři nové pětiválcové modely na český trh. Model RS3 přijde na 1,5 milionu

11.srpna
Krátce po uvedení modelu RS 5 mohou čeští zákazníci objednávat i nejmenší vozy divize Audi Sport. RS 3 je v nabídce jako sportback od 1 469 900 Kč a jako sedan od 1 511 900 Kč. Třetím do party je vrcholná varianta ingolstadtského kupé. Za TT RS už zájemci musí zvážit základní cenovku 1 843 900 Kč.

Lotus představuje své nejvýkonnější auto v historii. Na lehkost nezapomněli

10.srpna
Poté, co Lotus představil hard-core verzi svého modelu Evora s číslovkou 410, přichází ještě silnější varianta. Britský výrobce jí řiká GT430. S výkonem 430 koňských sil a točivým momentem 440 newtonmetrů je to nejsilnější silniční Lotus všech dob. Vděčí za to šestiválci, který je přeplňován mechanickým kompresorem.

Ekvádorská vesnička Vilcabamba: Výprava do kraje s nejvyšším počtem stoletých lidí na světě

10.srpna
Když jednoho dne, někdy v sedmdesátých letech minulého století, musel Miguel Carpio Mendieta opustit Vilcabambu a navštívit lékaře, jistě netušil, jak změní osud své rodné vesnice. Stařec se tak dostal na titulní stránky ekvádorského tisku a Vilcabamba od té doby vzbuzuje zájem vědců i turistů ze všech koutů světa.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes