E15.cz

URL:

http://zen.e15.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

2,8 položek/den

Recenze: Thievery Corporation se vrací ke kořenům

20:09
Dvojice producentů Rob Garza a Eric Hilton vystupuje pod hlavičkou Thievery Corporation od poloviny devadesátých let. Její typický zvuk spoluutvářejí prvky reggae, dubu, acid jazzu, hip-hopu a nesčetných inspirací ze světa world music

Nizozemci předběhli Slováky. Jejich létající auto se již prodává

17:18
Stroje z první limitované edice se budou prodávat za téměř půl milionu eur (13,5 milionu českých korun).

Knižní recenze: Žbirkův životopis je kronikou tuzemské scény

11:25
Cestu jednoho z nejvýraznějších autorů české a slovenské scény posledních čtyř dekád Miro Žbirky popisuje obsáhlá a graficky povedená biografie publicisty Jana Vedrala.

Knižní recenze: Cestovatel Stingl se dočkal důstojné biografie

11:25
Cestovatel a etnolog Miloslav Stingl napsal na čtyři desítky knih. Jeho výpravná, obsáhlá biografie ale vychází poprvé.

Filmová recenze: Casey Affleck v srdceryvném snímku útočí na Oscara

11:25
Oscary se blíží a s nimi i premiéry nejlepších amerických snímků loňského roku. Jedním z nich je i Místo u moře, které bude 26. února soutěžit hned o šest sošek – za nejlepší film, režii, původní scénář a tři herecké výkony.

Filmová recenze: Jak Jackie budovala odkaz JFK

11:25
Chilský režisér Pablo Larraín ve svém prvním anglicky mluveném filmu Jackie sleduje, jak bývalá první dáma Spojených států Jacqueline Kennedyová pomohla proměnit svého zavražděného muže v legendu.

Kolumbie je Mekkou cyklistiky. Vítejte v zemi, kde má bicykl snad každý

7:05
Víte, kde proběhla první městská cyklojízda historie? V kolumbijské Bogotě – v prosinci roku 1974. Pomineme-li fotbal, který je spíš náboženstvím než sportem, je cyklistika skutečně kolumbijskou doménou – a vášní.

Startuje příběh o tom, jak se Andrew Warhola stal Andy Warholem

22.února
Od smrti slavného grafika a výtvarníka Andyho Warhola uplynulo třicet let. Pražská galerie Goap se rozhodla připomenout výročí a uspořádala výstavu. Příběh o tom, jak se Andrew Warhola stal Andy Warholem. Jedná se o expozici, která představí rodinnou historii a kořeny, ze kterých vzešla ikona 60. let a jeden z nejznámějších představitelů pop artu: Andy Warhol.

Po 20 letech zveřejnila policie snímky z místa sebevraždy Kurta Cobaina

22.února
V rámci opětovného otevření případu smrti frontmana kapely Nirvana byly vyvolány i snímky z dubna roku 1994. Desítky fotografií z pozapomenutých filmů byly pořízeny ve zpěvákově domě bezprostředně poté, co policisté nalezli jeho tělo. Vyšetřovatelé doufají, že tím jednou provždy umlčí všechny konspirační teorie týkající se Cobainova úmrtí.

Opel Insignia Sports Tourer: Nyní ještě lehčí a prostornější

21.února
Opel představil druhou karosářskou variantu modelu Insignia. Kombi Sports Tourer si svou premiéru odbude na autosalonu v Ženevě.

Volkswagen proměnil Atlas v dokonalý vůz na víkendové výlety

20.února
Volkswagen připravil zajímavý koncept edice svého nejnovějšího SUV. Atlas Weekend Edition má být dokonalý vůz pro víkendové výlety.

Kouzelná příroda a pohřebiště vraků: Prohlédněte si místa, kde 2. světová válka stále žije

20.února
Na tuto fázi 2. světové války se často zapomíná, přesto válka v Tichomoří probíhala ve stejných intencích jako v Evropě. Skončila dokonce později než válka na evropském kontinentě, kde byla kapitulace nacistického Německa vyhlášena již v květnu roku 1945. V Tichomoří byl konec války stvrzen kapitulací Japonska až 2. září.

Ráj pro fotografy: Skutečný dům hrůzy ve 150 let starém opuštěném přístavu

20.února
Pokud byste tento přístav chtěli navštívit, musíte se vydat do Anglie. Konkrétně na pobřeží nedaleko Bristolu. Majestátná svatba se ční nad malým ostrůvkem Birnbeck a s pevninou ho spojuje chatrné molo. Areál, který chátrá už 20 let, býval kdysi kulturním centrem.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes