E15.cz

URL:

http://zen.e15.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

12,6 položek/týden

Maročtí Berbeři: Zachovají si svojí identitu navzdory technickým výdobytkům západního světa?

6:06
Maročtí Berbeři žili po dlouhá staletí odříznuti od vlivu okolí. Kvalita jejich života se odvíjela pouze od dostatku pitné vody, jídla a střechy nad hlavou. Vlivem globalizace ale začaly i do těchto nehostinných oblastí pronikat nové technologie a elektřina. Berbeři se tak pomalu přizpůsobují požadavkům moderního světa.

Jak chřadnou auta v japonském městě duchů. Podívejte se do Fukušimy po šesti letech

14:01
Tragédie v japonské Fukušimě se odehrála před více než šesti lety. Jednalo se o nejhorší jadernou havárii od Černobylu roku 1986. 50 tisíc lidí bylo evakuováno. Zbyly po nich domy i auta. Podívejte se, jak vypadají dnes.

Severní Korea. Podívejte se na snímky z běžného dne v totalitě

28.června
Jedna z posledních totalitních zemí, Severní Korea, příliš neoficiálních fotografií neumožňuje. Podívejte se, jak běžný život Korejců zachytili turisté na mobilní telefony.

Drsné válečnice, kterých se bála celá Afrika. To byly Amazonky z království Dahomey

28.června
Původně šlo jen o skupinu žen, jež se daly dohromady kvůli lovu slonů, aby zajistily kmeni potravu, zatímco jejich manželé bojovali ve válce. Jejich zuřivá nemilosrdnost ale zaujala krále Adu Honzoo natolik, že z nich v roce 1645 učinil svou osobní stráž. A z osobní stráže se brzy stala elitní vojenská jednotka čítající 4 tisíce neohrožených žen.

BMW představuje 6 GT: Stejná filosofie, ale o řadu výš a pohlednější

27.června
BMW skutečně posunulo nástupce 5 GT o řadu výš. Novinka opět staví na řadě pět a chce nabídnout různorodé vlastnosti.

Ohnivá pekla: Podívejte se na místa, která jsou v plamenech už desítky let

26.června
Někde zaúřadovala příroda, jinde stál u vzniku podzemních požárů člověk. V lepším případě, jako třeba v Austrálii, vznikl nad podpovrchovým peklem národní park. Jinde museli obyvatelé utéct a zanechali za sebou doutnající pustinu. Podívejte se v naší galerii na místa, kde hoří už desítky nebo dokonce tisíce let.

Léto je tady. Takhle ho na Lužnici trávil Ota Pavel, prohlédněte si unikátní snímky Viléma Heckela

24.června
Od vydání knihy Lidé a hory Oty Pavla a fotografa Viléma Heckela uplynulo letos padesát let. Fotograf a spisovatel se však nevěnovali jen horské turistice. Podívejte se, jak trávili léto na vodě.

10 malebných pláží, které byste při toulání Evropou neměli minout

24.června
Kdo si myslí, že nejkrásnější pláže najde pouze v Tichomoří či ve vzdáleném Karibiku, tak ten je na omylu. Evropa nám nabízí mnoho nádherných pláží a malebných zátok, z nichž některé jsou jako vystřižené z katalogů exotických destinací. Vybrali jsme jich pro vás rovných deset, které byste na svých cestách rozhodně neměli minout.

Nové Suzuki Swift vstupuje na trh. Při prvním svezení nadchlo i spotřebou

23.června
Suzuki zahájilo v České republice prodej nové generace městského modelu Swift. Částky v ceníku začínají na úrovní 259 900 Kč, přičemž výbava obsahuje vše podstatné.

Koncept Renault Trezor získal další ocenění. Jeho design se zalíbil i v Itálii

22.června
Designéři francouzské automobilky se pořádně vytáhli. Koncept Trezor sklízí od odborníků samé pozitivní reakce. Jak se líbí vám?

Africké Švýcarsko: Vítejte v konžské oblasti Masisi známé chovem krav a výrobou dobrého sýra

22.června
Demokratická republika Kongo je známá spíš dlouhotrvajícím konfliktem. Oblast Masisi na východě země je však proslulá také výborným sýrem.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes