E15.cz

URL:

http://zen.e15.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

2 položek/den

Filmová recenze: Zkouška dospělosti je dokonalé drama o kompromisech

17:28
Miláček festivalu v Cannes a nejúspěšnější rumunský režisér Cristian Mungiu přináší do kin další komplexní a všeobecně platné drama o morálních kompromisech Zkouška dospělosti.

Podívejte se na 15 vzácných snímků z dětství princezny Diany

24.dubna
Narodila se 1. července 1961 do aristokratické rodiny Spencerů a první roky života strávila na královských statcích v Sandringhamu.

OBRAZEM: Farmářské trhy po asijsku. Koupit si můžete psí tlapky či hadí hlavy

23.dubna
Tchaiwan minulý týden zakázal prodej a konzumaci psího a kočičícho masa – jako první země v Asii. Zpřísnil i tresty za týrání zvířat až na dva roky vězení a pokutu do 1,6 milionu korun. Vyslal tak signál okolním státům, hlavně Číně, Jižní Koreji či Vietnamu, kde se psí a kočičí maso nabízí jako běžná pochoutka. Podle názorů obyvatel nemá Tchaiwan šanci na úspěch, k snědku je zde dál maso jakého...

Alexandrovci na turné oslaví 80 let od prvního vystoupení v Praze

22.dubna
Českou část evropského turné ruského souboru Alexandrovci, kterou zahájí 11. května ve Zlíně, označují organizátoři jako jubilejní a vzpomínkové. Letos v září totiž uplyne 80 let od jejich prvního koncertu v Praze a série koncertů bude i vzpomínkou na tragédii z konce loňského roku, kdy při havárii letadla zahynulo 92 lidí včetně 64 členů slavného pěveckého souboru.

Robot Gita je inteligentní zavazadlo na kolečkách od výrobce slavných skútrů

21.dubna
Nebaví vás tahat se s těžkými nákupy? Tento problém má vyřešit nový nákladní robot Gita, se kterým přichází italská společnost Piaggio, výrobce známých motorek Vespa. Malý kulatý robot zvládne odvézt až 18 kilogramů nákladu a jet rychlostí až 35 kilometrů v hodině. Zatím se však pouze testuje.

Před rokem zemřel "malý velký muž" světové pop music

21.dubna
Hvězda černošského funky, soulu a rocku a bytostný muzikant - to byl americký zpěvák Prince, který zemřel před rokem, 21. dubna 2016.

Opel už má v nabídce další model. Ceny Crosslandu X začínají na 309 900 Kč

20.dubna
Rodinné SUV, které je technicky spřízněné s chystanými modely Peugeotu a Citroënu, pohání benzinové motory 1,2 a turbodiesel 1,6.

V Indii stále přežívá starobylý zvyk. Podívejte se na děti opuštěné kvůli tradici

20.dubna
Nata Pratha, starobylý zvyk, který v komunitě Bhilů na severozápadu Indie povoluje muži zaplatit peníze za možnost soužití se ženou, aniž by si ji vzal. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o takřka moderní výdobytek v jinak tradicemi svázané společnosti. Jenže Nata Pratha je v jednom ohledu mimořádně krutá. Nijak nemyslí na děti.

Filmová recenze: Hvězdně obsazené Sedmilhářky jsou komedií i dramatem

19.dubna
Po loňské velmi úspěšné seriálové sezoně přišla HBO s minisérií s hvězdným dámským obsazením. Seriál HBO Sedmilhářky se může pochlubit hvězdami jako Reese Witherspoonová a Nicole Kidmanová. Režie se ujal Jean-Marc Vallée, který stojí za filmy Divočina či Klub poslední naděje.

Brexit se odehrál již před 150 000 lety

19.dubna
Zdánlivě současný Brexit Evropany činí svědky historicky jedinečných událostí, není to ale tak úplně pravda. Vědci vyzkoumali, že Velká Británie se od Evropy v minulosti již jednou separovala. V časopise Nature Communications zveřejnili studii, která vysvětluje, jak byl zničen úzký pruh země dříve spojující Británii se zbytkem Evropy.

Citroën slaví 70 let od vzniku Type H. Jumper dostane takovouto úpravu karoserie

19.dubna
Slavní designéři ve spolupráci se společností FC Automobili připravili ke kulatému výročí limitovanou edici úprav pro aktuální model Jumper. Svým vzhledem odkazuje na design kultovního Type H.

Nissan 370Z Heritage Edition: Lehký facelift jako upomínka výročí

18.dubna
Neříkej hop, dokud nepřeskočíš… Tak přesně tímto rčením se Nissan neřídil, když do světa vypustil Nissan 370Z Heritage Edition jako upomínku 50. výročí sportovní modelové řady Z, která však oslaví kulatiny až v roce 2019.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes