iHNed.cz

Popis:

Byznys.IHNED.cz

URL:

http://byznys.ihned.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

13,6 položek/den

Za tři roky by euro mohlo stát pod 24 korun a ekonomika zpomalí růst na zhruba 2,4 procenta, odhaduje ministerstvo financí

12:18
Kurz koruny k euru by za tři roky měl být na hodnotě mezi 22,5 a 26, odhaduje ve svém průzkumu ministerstvo financí. Česká ekonomika zpomalí do roku 2021 na zhruba 2,5 procenta. Nezaměstnanost bude stoupat, ale neměla by přesáhnout míry 3,3 procenta.

Šéfka Ryoru se po operaci musela znovu učit chodit. Teď chce předat firmu dceři

0:24
Generační výměnu u českého výrobce kosmetiky Ryor urychlila nemoc zakladatelky Evy Štěpánkové. Majitelka Ryoru se po měsících opět vrací do firmy, hlavní řízení má už dnes na starost dcera Jana. Devětadvacetiletá Jana Štěpánková říká, že je na vedení připravená.

Čínským telefonům ZTE hrozí, že přijdou o operační systém od Googlu. Firma dodávala americké technologie do Íránu v rozporu s e

0:24
Čínské smartphony ZTE by mohly přijít o možnost používat operační systém Android. Ministerstvo obchodu Spojených států zakázalo firmám se sídlem v USA dodávat čínské značce své technologie. ZTE měla dodávat technologie původem z USA do Íránu, a to v rozporu s americkým embargem.

Drony se ještě nedávno zdály být okrajovou záležitostí, dnes mnozí věští, že zcela změní ekonomiku i celou společnost

0:24
Ještě před pár lety byl "dron" pojmem, který znal jen málokdo. Během krátké doby se ze slova pro inovátory stala věc, která míří do netušené budoucnosti. Mnozí věří, že zcela změní tvář světa.

Avast, byznys za miliardy dolarů. Česká firma vládne světovému žebříčku nejpoužívanějších antivirů

0:24
Český antivirový Avast, který za měsíc vstoupí na londýnskou burzu, slaví úspěchy hlavně díky svému byznysovému modelu, který kombinuje nabízení neplaceného i placeného antivirového softwaru. Zakladateli Avastu jsou Eduard Kučera a Pavel Baudiš, kteří se díky úspěchům své firmy řadí mezi deset nejbohatších Čechů. Vstup na burzu jejich jmění ještě zvýší. Kučera s Baudišem začali první antivirus ...

Výrobce outdoorové obuvi Prabos, který obouvá také vojáky, policisty a hasiče, míří na burzu pro nový kapitál

20:25
Výrobce obuvi Prabos chce vstupem na burzu získat kapitál také na rozvoj sortimentu volnočasových bot pro širokou klientelu. Prabos je jednou ze čtyř společností, která se chystá vstoupit na akciový trh Start pro menší společnosti, kterou v květnu spouští pražská burza. Ve středu 25. dubna své záměry ohledně vstupu na burzu Start představí v redakci HN zástupci výrobce náplní 3D tiskáren Fillam...

Řecko přijalo nabídku na plynárenskou firmu DESFA. Konsorium vedené italskou společností Snam zaplatí 535 miliónů eur

19:16
Italská společnost Snam zaplatí 535 miliónů eur za 66procentní podíl v řecké plynárenské firmě DESFA. Prodej je součástí privatizace státního majetku, která patří mezi podmínky třetího záchranného programu pro Řecko. Řecko tendr na většinový podíl ve společnosti DESFA vyhlásilo poté, co předloni zkrachovala dohoda o prodeji ázerbájdžánské ropné firmě SOCAR za 400 milionů eur.

Tesla je "moc velká, aby zkrachovala", tvrdí Morgan Stanley. V případě problémů by ji americká vláda nenechala padnout

16:59
V případě problémů by Tesle mohla pomoct americká vláda, podobně jako kdysi pomohla General Motors a Chrysleru. Podle investiční banky Morgan Stanley by mohla automobilka v letošním roce vydělat na akciích 2,5 miliardy dolarů.

CEFC a CITIC Group založí společný podnik, který dokončí všechny plánované investice v Česku, slíbili Číňané Zemanovi

15:50
CEFC Europe a CITIC Group založí společný podnik, oznámil to ve čtvrtek kancléř prezidenta České republiky Vratislav Mynář. Zástupci obou společností již podepsali závazné memorandum. Za Zemanem ve středu přijela devítka vysoce postavených manažerů čínských firem, podle Mynáře to ukazuje na to, že čínská strana bere investice v České republice vážně.

Výroba aut v Česku klesla, v Hyundai o více než 15,5 procent. Škodě se ale podařilo produkci zvýšit

14:06
V Česku se v prvním čtvrtletí vyrobilo 377 283 osobních automobilů. Produkce klesla o 2,6 procenta, po zbytek roku by ale měla růst. Výroba autobusů se naopak v Česku zvýšila o sedm procent.

Koruna posiluje, hranici 25 korun za euro by mohla prolomit koncem roku. Britská banka HSBC ale predikuje, že českou měnu čeká

13:32
Česká měna posiluje a podle některých ekonomů může na konci roku skončit pod hodnotou 25 korun za euro. Za zpevňováním kurzu stojí posilování měn v regionu a očekávání ohledně dalších kroků České národní banky. Britská HSBC ale predikuje opačný vývoj, očekává oslabení k hranici 26 korun. A to u všech měn ve střední Evropě.

CPI Radovana Vítka kupuje obchodní centra HopStop v Polsku. Celkem jde o 19 tisíc metrů čtverečních

19.dubna
CPI Radovana Vítka znovu nakupuje. Nyní v Polsku, kde převezme čtyři nákupní centra a jedno rozestavěné. Celkem jde o 19 tisíc metrů čtverečních, informoval o tom server Euro s odkazem na polský web Eurobuild CEE.

Konkurenční boj v Evropě tlačí ceny za správu investičních fondů dolů. Roční poplatek může být nižší o desítky eur

19.dubna
Významné investiční společnosti působící na evropském trhu se předhánějí ve snižování poplatků za správu svých indexových a burzovně obchodovaných fondů. V dubnu uvedla na evropský trh nové nízkonákladové fondy americká společnost Fidelity. V březnu snižovala poplatky firma Lyxor patříci do finanční skupiny Société Générale. Například z investice v hodnotě 10 tisíc eur investor za rok zaplatí p...

Nord Stream 2: Co komu přinese v časech krize mezi EU a Ruskem stavba plynovodu pod Baltem?

19.dubna
Vztahy Ruska a Západu procházejí krizí. Kvůli aféře Skripal, Ukrajině, Sýrii, podezření na hackerské útoky a ovlivňování voleb. Co a komu přinese za takové situace projekt nového plynovodu pod Baltem?

Zadlužení USA je opět tržním rizikem

19.dubna
Naposledy zažily finanční trhy výrazné obavy z rozpočtové kondice USA v létě 2011. Hodnoty akcií tehdy padaly a cena zlata rostla. Růst amerického deficitu může podobnou situaci v příštích letech opět přiblížit.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes