iHNed.cz

Popis:

Byznys.IHNED.cz

URL:

http://byznys.ihned.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

13,5 položek/den

Světový prodej zbraní loni vzrostl. Kvůli mezinárodnímu napětí státy poprvé od roku 2010 přestávají šetřit na obraně

17:26
Státy přestávají šetřit na obraně a začínají kvůli sílícímu mezinárodnímu napětí dávat více peněz na zbraně. Pro výrobce zbraní je to vzpruha, což dokazuje zpráva Stockholmského ústavu pro výzkum otázek míru (SIPRI). Chybí ale informace o čínských firmách, i když se dá předpokládat, že některé z nich budou mezi největšími výrobci zbraní na světě.

Pošta přestane nabízet produkty od Home Creditu a České pojišťovny. Zůstane jen Poštovní spořitelna

16:18
Česká pošta bude od ledna 2018 nabízet finanční produkty jen pod značkou Poštovní spořitelna. Podnik totiž letos uzavřel desetiletou smlouvu se skupinou ČSOB, kam patří právě i spořitelna. Změní se i označení jednotlivých poboček.

Nejlepší platební morálku mají v Česku firmy do pěti zaměstannců. Z velkých společností platí včas jen třetina

15:44
Pouze 36 procent velkých společností v České republice platí faktury v termínu splatnosti. Nejlepší platební morálku vykazují firmy, které mají maximálně pět zaměstnanců. Podle mezinárodního průzkumu inkasní agentury EOS KSI celkem pětina plateb za zboží a služby v Česku nedorazí včas.

Chicagská burza zahájila obchodování s termínovanými kontrakty na bitcoin. V následujících týdnech se přidají další burzy

14:35
Chicagská burza CBOE zahájila obchodování s futures (termínovými kontrakty) na virtuální měnu bitcoin. Krok by mohl nalákat k investicím do této digitální měny nové investory. Derivátová burza totiž podléhá přísnější regulaci. Příští víkend uvede futures na bitcoin i konkurenční CME. Stejný krok plánují i burza Nasdaq či Tokyo Financial Exchange.

Správce zkrachovalé Viktoriagruppe chce od Česka vrátit naftu za miliardu. Termín stanovil do 27. prosince

11:45
Naftu za miliardu korun chce od Česka vrátit správce společnosti Viktoriagruppe. Lhůtu pro vydání nafty nebo její náhrady stanovil na 27. prosince. Správa státních hmotných rezerv (SSHR) přitom teprve nedávno přivezla naftu do ČR.

Praha bude hostit summit prestižní Singularity University. Do Česka se tak sjede vizionářská elita

10:36
Vizionářská elita ze Silicon Valley se na začátku března 2018 sjede do Prahy. Experti prestižní Singularity University tady představí nejnovější trendy v oblasti technologií či novinky ze svých oborů a nastíní, jak bude vypadat svět v dalších dekádách. Půjde o vůbec první mezinárodní summit Singularity University ve střední a východní Evropě.

Kladenská huť Poldi, která dluží stovky milionů, půjde do konkurzu. Firmě se nepodařilo zajistit další financování

10:02
Kladenské společnosti Poldi se nepodařilo zajistit další financování a půjde tak do konkurzu. Zhruba stovka zaměstnanců nedostává výplaty. Dluhy společnosti dosahují několika stovek milionů korun.

Růst cen v listopadu zpomalil, inflace je v Česku podle ekonomů již za svým vrcholem a trend se obrací

9:26
V listopadu zpomalila inflace zdražování o 0,3 procenta. Meziroční růst spotřebitelských tak dosáhl na 2,6 procenta. Důvodem je zejména ustálení cen potravin.

Firmy chtějí se svými zaměstnanci mluvit častěji. Složité systémy ročních odměn jako motivace nefungují

7:11
Podle tradičního modelu řízení výkonu dostávají zaměstnanci finanční bonusy na základě cílů, které si určili před rokem. Některé zaměstnance pevně stanovené cíle matou, někteří je umějí obejít. Firmy jako Microsoft, Air Bank nebo O2 přecházejí na modernější způsoby motivace lidí ve firmě.

Jízda bitcoinu má znaky bubliny. Investoři mu ale věří

0:29
Zájem investorů roste, chtějí se svézt na horské dráze nejznámější virtuální měny. Odborníci vývoj kurzu mnohdy označují za nafouknutou bublinu, která musí časem splasknout. Důvěru v bitcoin dodává i obchodování s futures, které by mělo být tento týden zahájeno na burzách v Chicagu.

Čeští podnikatelé vydělávají na boomu bitcoinů. Sami si ale myslí, že se trh s kryptoměnou přehřívá

0:29
Společnost General Bytes vyrábí bitcoinové bankomaty, je dvojkou na světě. Z Česka pochází i uznávaná bitcoinová peněženka Trezor od firmy SatoshiLabs. Bitcoinové směnárny registrují denně transakce za desítky milionů korun.

Klubové setkání TOP žen Česka ve Werichově vile

0:29
Vydavatelství Economia a web Žena.cz zde udělily ceny Sophia pro nejlepší projekty, které vznikly díky dětem. Vítězkami se staly Magdaléna Boušková, Petra Šetele a Klára Vítková Rulíková., Ve Werichově vile na pražské Kampě se setkaly členky klubu TOP ženy Česka.

Výkon zaměstnanců chtějí řídit jinak než dosud

0:29
Lidé ve společnosti Deloitte v USA trávili svým hodnocením a řízením výkonu dva miliony hodin ročně, uvedla manažerka LaDana Edwardsová. Firma zavedla nový, agilnější systém, který se neopírá o striktně dané cíle, ale hodnotí výkon v jednotlivých projektech. Manažeři dávají rychlou zpětnou vazbu a mohou se zaměřit na silné stránky lidí ve svých týmech.

Narozeniny

0:29
PondělíMartin Vohánka (42)předseda představenstva a zakladatel W.A.G. payment solutionsÚterýDavid Holý (42)místopředseda představenstva W.A.G. payment solutionsVáclav Kadlec (39)předseda představenstva a generální ředitel Albatros MediaLenka Bechyňová (49)jednatelka Hodinářství BechyněStředaVáclav...

Společnost

0:29
Kiwi.com rozdělilo 800 tisíc korun třem neziskovým organizacím. Společnost Arcona Capital uspěla v soutěži CIJ Awards.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes