Přírodovědecká fakulta UK v Praze

Popis:

Popularizační rubrika přináší stručná shrnutí nejnovějších věděckých článků pracovníků přírodovědecké fakulty, rozhovory se zajímavými lidmi i reportáže ze zajímavých vědeckých událostí na PřF UK.

URL:

http://www.natur.cuni.cz

Katalog:

Z domova → Student

Publikuje:

2,1 položek/týden

Nenechte si ujít veřejnou přednášku a diskusi Reflexe stavu planety

17.ledna
Zajímá vás stav planety Země a naší civilizace? Využijte mimořádnou příležitost dozvědět se o často bagatelizovaném nebo naopak démonizovaném tématu. Informace z první ruky od světově uznávaného odborníka. V pátek 19.1. 2018 v 15:30 hod ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6.

Nové elektronické hodnocení výuky

16.ledna
Konec papírovým anketám! Školní rok 2017/2018 je prvním rokem, kdy spouštíme pouze elektronickou aplikaci pro hodnocení předmětů studenty (anketa). Vyzkoušejte nové uživatelské rozhraní i Vy na hodnoceni.natur.cuni.cz a to v období 15. 1. – 4. 3. 2018. Budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu.

Seminář na PřF UK: Grantové příležitosti v programu H2020

11.ledna
Oddělení projektového řízení Přírodovědecké fakulty srdečně zve na seminář Grantové příležitosti v programu Horizont 2020. Seminář poskytne ucelený přehled grantových (i jiných) příležitostí pro jednotlivce, výzkumné týmy a mezinárodní konsorcia v programu Horizont 2020 – největším programu na podporu výzkumu v Evropě – a jeho blízkém okolí.

Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty se blíží

9.ledna
23. února 2018 můžeme všichni společně oslavit začátek nového semestru! Stejně jako v předchozích letech bude ozdobou i letošní plesové sezóny tradiční Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Hudba, tanec, zábava, dobré jídlo, vybrané pití, setkání studentů, kolegů a přátel, to vše v jeden večer a pod jednou střechou Kongresového centra Praha.

Kniha "Atlas náboženství Česka"

8.ledna
Atlas náboženství Česka představuje první rozsáhlou a ucelenou geografickou analýzu náboženské krajiny Česka a jejích proměn od počátku transformace společnosti po roce 1989. Je dílem kolektivu autorů pod vedením Tomáše Havlíčka z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje.

Blahopřejeme laureátům Ceny děkana Přírodovědecké fakulty UK

8.ledna
Na Předvánočním koncertě PřF UK byly uděleny Ceny děkana nejlepším studentům, absolventům a mladým vědeckopedagogickým pracovníkům.

Den otevřených dveří 2018

5.ledna
V pátek a letos nově i v sobotu 19. a 20. ledna 2018 proběhne na naší fakultě Den otevřených dveří. Zváni jsou všichni zájemci o studium přírodních a společenských věd z řad středoškoláků posledních, ale i nižších ročníků, nebo absolventů bakalářského studia.

Měsíční dynamo a železo, které udeřilo do Měsíce

2.ledna
Mezinárodní vědecký tým, jehož členem byl i geolog z naší fakulty Günther Kletetschka, studoval s využitím magnetických dat z družic velké měsíční krátery s magnetickými anomáliemi. Výsledky umožňují lepší porozumění procesům, které formovaly sluneční soustavu.

Nadační fond Přírodovědecké fakulty založen

19.prosince
Prof. Josef Michl věnoval Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy dar ve výši 100 tis. USD z vděčnosti za vzdělání, které mu Přírodovědecká fakulta poskytla. Prof. Josef Michl je význačný vědec v oboru chemie a je jedním z nejcitovanějších českých badatelů. Jeho dar inicioval dva učitele fakulty, prof. Bohuslava Gaše a doc. Jana Konvalinku, aby založili Nadační fond Přírodovědecké fakulty.

O původu kultury: Biologické, antropologické a historické koncepce kulturní evoluce

15.prosince
Jak se měnily představy o vývoji kultury? Dá se vývoj kultury popsat pomocí zákonitostí biologické evoluce? Lze pomocí fylogenetických metod získat kulturní obdobu stromu života? Hlavním cílem knihy, která dílem kolektivu autorů z katedry filosofie a dějin přírodoních věd, je seznámit čtenáře s problematikou biologických a evolučních teorií kultury.

Karolinum tleskalo vítězům 9. ročníku soutěže Věda je krásná

14.prosince
Již po deváté ocenila odborná porota díla oblíbené fotografické a výtvarné soutěže Věda je krásná. Během tradičního slavnostního večera ve Velké aule Karolina vyhlásila ta nejúspěšnější v několika kategoriích. Podívejte se spolu s námi, kdo stanul na stupních vítězů a nechte se inspirovat pro příští, jubilejní 10. ročník soutěže.

Článek profesora Petra Pavlínka v Economic Geography

11.prosince
Prestižní americký časopis Economic Geography publikoval článek prof. RNDr. Petra Pavlínka, Ph.D. z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje. Za rok 2016 získal Economic Geography třetí nejvyšší impakt faktor v oboru geografie ze 79 hodnocených časopisů a čtvrtý nejvyšší v oboru ekonomie z 347 hodnocených časopisů. Článek se zabývá dopady přímých zahraničních investic v automobilovém p...

Druhé číslo 27. ročníku Geografických rozhledů s tématem Město jako organismus právě vyšlo

8.prosince
Současné město je neustále se měnící a rostoucí organismus. Je moderní i tradiční zároveň, je žádoucím i odmítaným fenoménem. Své okolí vyčerpává, ale i obohacuje, své obyvatele omezuje i povznáší. Město je jádrem lidské společnosti, i když z hlediska udržitelného rozvoje značně kontroverzním.

Advent na Univerzitě Karlově

7.prosince
Srdečně vás zveme v úterý 12. 12. 2017 od 15:00 hod. na slavnostně nazdobený dvůr Karolina (Ovocný trh 3 a Celetná 20, Praha 1). Přijďte si dát předvánoční hrneček svařáku nebo čaje se svými spolužáky, kolegy a přáteli.

Informační seminář ERASMUS+ aneb chtěli byste vyjet do zahraničí za studiem nebo praxí?

7.prosince
Nenechte ujít jedinečnou příležitost dozvědět se, co obnáší účast na Erasmu i co Vám může dát. Seminář se uskuteční 12. 12. 2017 a to v MINERALOGICKÉ POSLUCHÁRNĚ (Albertov 6) ZAČÁTEK semináře bude v 18: 00. Těšíme se na Vaši účast Erasmus kancelář a Erasmus klub PřF UK.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes