15
new stories - click to show

Jiří Bryan

Related to

Žádost

27.February » blog.respekt.cz
Obracím se na vás jako na zřizovatele a akcionáře společnosti Nemocnice pardubického kraje, a.s., jejíž součástí je i Svitavská nemocnice.

Už nejsem dítě aneb o zacházení s bláznem

4.February » blog.respekt.cz
„Ne, já se tu před vámi svlékat nebudu,“ měl jsem jim říct a trvat na tom. Místo toho jsem si začal pomalu rozepínat knoflíčky u košile. „Rychle, rychle!“ (Nevím, kam tolik spěchali. Později se mi vybavily filmové scény z transportu Židů za druhé ...

Mezi hroby

30.December » blog.respekt.cz
Kuličkové pero a propisovací tužka. Je to totéž, není to totéž? Vidím to asi na takový rozdíl jaký bude mezi psychiatrickou léčebnou a nemocnicí. Nebo jako mezi klientem Centra duševního zdraví a psychiatrickým pacientem.

Alespoň něco z kurzu HTA

17.December » blog.respekt.cz
Technologická řešení (nejen v medicíně) jsou na postupu a vítězí, ať se nám to líbí nebo ne. Bude asi lepší naučit se s nimi žít a vycházet po dobrém. A snažit se ze všech ještě zbývajících sil, abychom se jimi nenechali zaživa pozřít.

Proces

11.December » blog.respekt.cz
V procesu právě probíhající reformy péče o „duševní zdraví“ tahají někteří její účastníci (reformistickou novořečí tzv. „stejkholdři“) za asi ten nejkratší možný konec. Jakožto psychiatričtí pacienti jsou sice panem Höschlem vyzýváni, aby „vylezli...

Ty naše výhody české

6.November » blog.respekt.cz
Odlišit potřebné od nepotřebných by snad nemuselo být tak těžké, namlouvám si, jenomže v tom našem systému sociální podpory je, zdá se, dost věcí jinak, než by být mělo.

Zoë

18.October » SvobodaUčení.cz
Včera jsem měl narozeniny. Moje Zoë, které bude příští měsíc šest let, mi řekla: „Tati, ty jsi starý, viď? Umřeš dřív než já, viď? Já budu plakat, až umřeš.“ Já jsem jí řekl: „Možná s tím umíráním počkám, abych viděl, jak se vdáváš.“ Ona mi na to ...

Kdybych byl Kdybychem

17.October » blog.respekt.cz
Usrkával jsem nealko Staropramen a cítil, jak se můj mozek nafukuje jak vzducholoď a chystá se odpoutat a vystoupat mi nad hlavu. Asi až (nebo spíš jenom) ke stropu, protože dál by ho to, domnívám se, nepustilo.

O smyslu psychóz 2

11.October » blog.respekt.cz
Když nějakou dobu překládáte s nebo z (sjednoťme nebo zjednoťme už taky tyhlety věčně se pletoucí předlošky – to abychom si sjednodušili jasyk a lépe si tak rosuměli) angličtiny, narazíte po čase na zajímavý úkaz.

O smyslu psychóz 1

24.September » blog.respekt.cz
Jestliže přijmeme psychózu za svoji učitelku, učíme se především státi se skutečně trpělivými pacienty. Odměnou nám pak může být poznání, že i tahle (zprvu obvykle dost nevítaná) potvora má svoji strukturu a řád. V souladu s naší schopností vnímat...

Když vám zabijou kamaráda

5.July » blog.respekt.cz
Nevím, jak vy, ale já nechci, aby mi zabili kamaráda! Stačí, že na "vedlejší účinky" jejich léčby nedávno zemřel předseda jedné naší organizace.
Radka Fišarová - Česká zpěvačka

Tato informační stránka o Jiří Bryan zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Bryan" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes