Frank Daniel

Vztahuje se k

Festival ve Varech připomenul filmaře Franka Daniela, před emigrací působil jako děkan FAMU

3.července » Kultura.iHNed.cz
František Daniel, v zahraničí známý jako Frank Daniel, patřil k nejuznávanějším českým filmařům. Muže, jenž byl v letech 1967 a 1968 děkanem FAMU, v neděli připomněl karlovarský festival. Daniel se před emigrací podílel na čtyřicítce domácích snímků.

Režisér Ivan Passer: Nepovažuji se za moc slavného

2.července » Novinky.cz
Ivan Passer je filmový vypravěč, a ne tak úplně klasický. Natočil debut Intimní osvětlení, které bylo v roce 1966 uvedeno ve Varech, jak sám říká, „z nouze – neměli dost filmů“. Pak ale „Intimní“, jak mu říká, získalo najednou cenu mladých v Canne...

Filmař, na něhož zapomínáme. Reflex ve Varech připomene Lynchova učitele Františka Daniela

10.června » Reflex.cz
Letos by bylo původem českému renesančnímu filmaři, dramaturgovi, producentovi a velkému učiteli FRANKU DANIELOVI (1926–1996) devadesát let. Přesto u nás tento charismatický učitel filmové scenáristiky a mentor mnoha světově proslulých režisérů ne...

Do Varů přijede Ted Hope, producent filmů 21 gramů a Štěstí

10.června » Novinky.cz
Ted Hope, producent úspěšných filmů 21 gramů, Štěstí, American Splendor či Storytelling míří na karlovarský festival. Tentokrát ale přijede jako zástupce Amazon Studios, ambiciózní internetové firmy, která konkuruje klasickým televizím.
Miloš Forman - Režisér, scenárista a herec českého původu
Jiřina Bohdalová - Česká herečka
KSČM - Levicová politická strana

Tato informační stránka o Frank Daniel zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Frank Daniel" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes