15
new stories - click to show

Ivan Passer

Related to

Nejlepší režisér

26.August » Britské listy
Jméno česko-amerického režiséra, scenáristy, herce a držitele dvou Oscarů, tří Zlatých glóbů a ceny BAFTA za nejlepší režii Miloše Formana zní filmovým světem neustále. Díky jeho nezapomenutelným filmům je stále o čem mluvit a přemýšlet. Jan Lukeš...

Luďan z Homolkových zemřel předčasně. Jeho tragická smrt je dodnes zahalena tajemstvím

24.June » Super.cz
Režisér, scenárista, prozaik, malíř, karikaturista i sochař – tím vším byl Jaroslav Papoušek (✝66), pod jehož režijní a scenáristickou taktovkou vznikla mj. oblíbená trilogie o rodině Homolkových (1969 až 1972).

Press: Kino Lucerna otevírá letní kino na Střeše RADOST

20.June » FDb.cz
Dvacátého června 2021 ve 21:30 zahájí kino Lucerna sérii projekcí pod otevřeným nebem na střeše funkcionalistické dominanty Žižkova, tedy domu RADOST (bývalý Dům Odborových Svazů).

České filmy na Netflixu: ty nejlepší komedie, dramata i dokumenty

17.May » Novinky.cz
Netflix svou nabídku pravidelně obohacuje také o české filmy. Najdete mezi nimi kasovní trháky i zásadní snímky české kinematografie. Seznámit se tak můžete třeba se zástupci československé nové vlny, nechybí ale ani divácky úspěšné komedie.

Z obyčejné dělnice se stala nezapomenutelnou herečkou. Víte, o kom je řeč?

2.May » Náš REGION
Milada Ježková se narodila na Smíchově 27. června 1910. Prakticky celý život byla pouhou dělnicí,...

Ceny Grammy se stále točí v kruhu

17.March » Deník N
Vyhlášení vítězů 63. ročníku největších hudebních cen nepřineslo zásadní posun, i když se v to doufalo. Pořád se především recyklují známá jména.

Návrat Ivana Passera do Česka. Filmařova pozůstalost přibližuje jeho vášeň pro gambling i ostrý černý humor

16.March » Deník N
Osobní deníky, fotografie, knihy, scénáře nebo golfové karty. To vše doputovalo do Prahy z losangelské domácí pracovny Ivana Passera – režiséra, dramaturga, scenáristy a přítele Miloše Formana – necelý rok po jeho smrti. Do sbírky Národního filmov...

Pozůstalost režiséra Ivana Passera převzal Národní filmový archiv

23.February » Novinky.cz
Národní filmový archiv převzal pozůstalost režiséra, dramaturga a scenáristy Ivana Passera. Necelý rok po jeho smrti doputovaly z režisérovy losangelské domácí pracovny do Česka jeho osobní deníky, fotografie, knihy, scénáře nebo golfové karty.

Oscarový Jiří Menzel by oslavil 83 let: Nemoc mu v posledních letech ničila život

23.February » eXtra.cz
Režisér Jiří Menzel by se 23. února dožil 83 let. Jeho filmy patří do kánonu české kinematografie. Pozornost ovšem vzbuzoval i jeho manželský trojúhelník, ve kterém s manželkou vychovávali tři děti. Jaký byl život oscarového režiséra?

Návrat Ivana Passera. Pozůstalost hollywoodského režiséra převzal Národní filmový archiv

19.February » InfoDnes.cz
Převoz rozsáhlé pozůstalosti z losangelské domácí pracovny Ivana Passera - režiséra, dramaturga, scenáristy a přítele Miloše Formana je výsledkem spolupráce Národního filmového archivu, Ministerstva kultury, Velvyslanectví ČR ve Washingtonu a Mini...

Filmový archiv získal z USA pozůstalost režiséra Ivana Passera

19.February » Rádio Praha
Pozůstalost česko-amerického režiséra Ivana Passera získal tuzemský Národní filmový archiv (NFA). Ve 34 krabicích byly i takové zajímavosti, jako například recept na svíčkovou napsaný ve scénáři, golfové kartičky i propracované teorie, jak rozbít ...
Albert Hammond - Anglický zpěvák, kytarista

Tato informační stránka o Ivan Passer zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ivan Passer" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes