Michal Folta

Related to

Zimní stadion v Olomouci dostane novou střechu

Rekonstrukce zimního stadionu v Olomouci začne příští rok. To je hlavní zpráva, která vyplývá z pondělního rozhodnutí členů městské rady.

Města modernizují rozhlasy, nové systémy umí zacílit výstrahu i hlídat řeky

13.August » iDNES.cz
Digitální propojení, elektronické sirény a špičkové bezdrátové hlásiče umožňující informovat třeba jen jednu ulici. To vše tvoří nejmodernější varovné systémy, které v Olomouckém kraji postupně nahrazují zastaralé aparáty.

Olomouc v centru i v parcích rozkvétá

10.August » prvnizpravy.cz
Květinové záhony v olomouckých historických parcích nechal letos vysadit odbor městské zeleně. Navázal tím na již realizované květinové výsadby z letniček z přímého výsevu v minulém roce.

Konec neředínského útulku? Olomouc vybrala jiného pečovatele o psí nalezence

Opuštěné psy v Olomouci by nově měla mít na starosti společnost působící v Čechách pod Kosířem. Neředínský útulek neuspěl ve výběrovém řízení. Jeho provozovatel se však obrátil na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, než ten rozhodne nemůže město...

Kvalitu ovzduší v Olomouci teď sledují odborníci

10.July » prvnizpravy.cz
Další krok k lepšímu životnímu prostředí udělalo město Olomouc ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ).

Věž olomoucké radnice je už o osm metrů vyšší

3.July » prvnizpravy.cz
Střední část dřevěné špice v úterý dopoledne vyzdvihl jeřáb na radniční věž. Osmimetrová konstrukce o hmotnosti sedm a půl tuny je zhruba od jedenácti hodin usazována na dolní část konstrukce.

Na věži olomoucké radnice přibyl další kus. Rekonstrukce finišuje

Na věži olomoucké radnice v úterý dopoledne přibyla konstrukce z borového a dubového dřeva. Jeřáb do výšky vyzvedl předposlední chybějící část turisticky atraktivní památky.

FOTO/VIDEO: Jeřáb dnes na olomouckou radnici vyzvedl prostřední část opravené věže

30.June » Olomoucká Drbna
Oprava jedné z nejvýznamnějších památek v Olomouci se opět posunula ke svému konci. Je to již déle jak tři roky, co olomouckou radnici zakrylo lešení a začalo se s velkou rekonstrukcí. V říjnu 2018 byla rozebrána střecha radniční věže, kterou děln...

Olomouc pomáhá zahrádkářům a současně ochrání obyvatele jihu města

18.June » prvnizpravy.cz
Jižní část Olomouce se během příštích let dočká ochrany před velkými povodněmi. Při rozšíření koryta Moravy na Nových Sadech a navazující rekonstrukci protipovodňové hráze zanikne dlouholetá zahrádkářská kolonie.

Sluneční hodiny v Olomouci připomínají bohatou historii i tradici

I když jsou zbrusu nové, odkazují do dávné historie Olomouce. Na jihozápadním nároží radnice jsou znovu sluneční hodiny, jejichž takřka totožného předchůdce nechali z fasády odstranit správci města z dob nacistické okupace.

Olomoucká radnice má zpět sluneční hodiny, za okupace je zničili nacisté

13.May » iRegiony Impuls
Po zhruba osmi desítkách let mohou obyvatelé a návštěvníci Olomouce opět obdivovat a za jasné oblohy také využívat sluneční hodiny, které byly odhaleny na historické budově radnice. V minulosti zde sloužily po generace, ovšem ve 20. století se kvů...

Školy se připravují na obnovu vyučování

Olomoucké školy dostávají roušky, respirátory, ochranné štíty i dezinfekci. V plném proudu je příprava olomouckých škol na obnovu vyučování.

Tato informační stránka o Michal Folta zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Michal Folta" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes