15
new stories - click to show

Jan Gruber

Related to

Vše směřuje k pádu Babišovy vlády. Původní nechuti Pirátů a Starostů navzdory

Vláda Andreje Babiše bude v příštích týdnech zřejmě čelit již třetímu pokusu o vyslovení nedůvěry. Opozice by tentokrát mohla uspět. Menšinový kabinet totiž přišel o podporu KSČM a ve Sněmovně nadále nemá většinu.

Opozice v Paroubkových stopách

Základní poučka pro hlasování o nedůvěře vládě zní: K jeho vyvolání lze přistoupit jen tehdy, když je naprosto jisté, že skončí neúspěchem. V opačném případě si opozice koleduje o to, aby následovala neblahý osud Jiřího Paroubka.

Čeští diplomaté se shodují: krize česko-ruských vztahů se časem překoná

S bývalými diplomaty a ministry zahraničních věcí jsme hovořili o událostech posledních dní, v nichž se kvůli vrbětickému případu stupňovalo napětí mezi Českou republikou a Ruskem. Jak celé kauze rozumět. A jak číst jednotlivé její aspekty?

Česká republika dala Rusku ultimátum

Napětí mezi Českou republikou a Ruskem se kvůli kauze Vrbětic stupňuje. Ministr zahraničních věcí dal Moskvě ultimátum. Buď znovu přijme vyhoštěné české diplomaty, nebo z Prahy vypoví desítky pracovníků ruského velvyslanectví.

S Kühnlem o Vrběticích: Reakce musí být tvrdá. Ve hře je naše státnost

S diplomatem a bývalým politikem Karlem Kühnlem jsme hovořili o vrbětické kauze. Jak číst kroky České republiky vůči Rusku? Co fakticky znamená poškození vztahů mezi oběma zeměmi? A může odveta ruské strany poškodit české hospodářské zájmy?

Kauza Vrbětice: Vláda k dalším odvetným krokům vůči Rusku nepřistoupila

Kabinet Andreje Babiše navzdory výzvám opozice nepodnikl nová opatření proti Ruské federaci, jejíž agenti byli zapojeni do výbuchů muničních skladů ve Vrběticích. O dalším postupu má kabinet rozhodnout v příštích dnech.

Případ Vrbětice: Co prozatím víme?

Výbuchy dvou muničních skladů ve Vrběticích před šesti lety byly podle zjištění českých bezpečnostních složek zřejmě dílem ruských tajných služeb. Co je o celé kauze doposud známo? Přinášíme shrnutí překotného dění dvou posledních dní.

Program koalice SPOLU: vyhazovy úředníků chybějící rozpočtové příjmy nevyřeší

Koalice SPOLU představila program pro sněmovní volby. Slibuje rozpočtovou odpovědnost a snižování dluhů. Zcela však zapomněla na rozpočtové příjmy. Daně zvyšovat nechce. A s jinými řešeními, jak naplnit státní kasu, nepřišla.

Kandidátka koalice SPOLU: polovinu míst obsadila ODS. Ženy do politiky nechtěly

Koalice SPOLU představila kandidátní listiny pro sněmovní volby. Strany si volitelná místa rozdělily v zásadě podle své reálné politické síly. Pokud by volby skončily tak, jak naznačují průzkumy, zopakovaly by výsledky z roku 2017.

Zelení odpískali koalici s ČSSD. Chtějí jednat s Budoucností a Idealisty

Námluvy ČSSD a Zelených jsou u konce. Ani jedna ze stran o vzájemnou spolupráci nadále nestojí. Zelení proto hledají nové spojence. O společném postupu před volbami chtějí jednat s malými subjekty, jako jsou Idealisté a Budoucnost.

Nespolehliví spojenci

Občanští demokraté si v řadě témat podezřele notují s Andrejem Babišem. Jakkoliv je spíše nepravděpodobné, že by s ním po volbách skončili pod jednou dekou. Jejich koaliční partneři by se před nimi měli mít na pozoru.

Pád Babišovy vlády? Koalice SPOLU si koleduje o Pyrrhovo vítězství

Vyslovit nedůvěru kabinetu Andreje Babiše je špatný nápad. Zvlášť v situaci, kdy pravice nemá plán, co by se v příštích dnech mělo stát. Pokus získat politické body se může vymstít nejen jí, ale i nám všem.

Tato informační stránka o Jan Gruber zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Gruber" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes