Markéta Ivánková

Vztahuje se k

Kozák, Jan A.: Ó inn: Mýtus, oběť a iniciace

10.května » iLiteratura.cz
Iniciace, sebeoběť a vlastní podstata nejvyššího staroseverského boha Óðina – to jsou ústřední témata tohoto komentáře k vybraným skandinávským mýtům. Knihy, která může sloužit k solidnímu zorientování se v problematice a k osvětlení základních ry...

Novotná, Marie (ed.): Staroislandské ságy

21.února » iLiteratura.cz
Staroislandské rodové ságy podrobně líčí život středověkých Islanďanů, jejich rodové pře, právní systém, ale i zámořské cesty. Čím se liší nové vydání od dnes už téměř nedostupné původní verze z roku 1965?

Novotná, Marie (ed.): Staroislandské ságy

21.února » iLiteratura.cz
Toto vyprávění se začíná v době, kdy v Norsku vládl král Hákon, Aðalsteinův schovanec. A bylo to na sklonku jeho života. Tehdy žil muž jménem Þorkel, zvaný Skerauki. Bydlel v Súrnadalu a měl hodnost hersiho. Se svou ženou Ísgerðou měl tři syny. Pr...

Novotná, Marie (ed.): Staroislandské ságy

21.února » iLiteratura.cz
Rodové ságy, které výbor obsahuje, patří bezesporu k vrcholným dílům evropské literatury, a požitek z jejich četby je proto možný i přes propast osmi století, která nás od nich dělí.

Tato informační stránka o Markéta Ivánková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Markéta Ivánková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes