15
new stories - click to show

Eva Kislingerová

Related to

Čas krachů teprve přijde

11.January » blog.idnes.cz
Loni v České republice zbankrotovalo nejvíce obchodních společností od roku 2017. Bylo jich podle společnosti CRIF 742. Což je o 22 procent více než v roce 2020. Přesto lze s klidným svědomím říct, že čas krachů teprve přijde.

Regulátor, který by potřeboval regulaci

16.December » blog.idnes.cz
Sociální sítě samozřejmě zesměšňují fakt, že mezi zákazníky padlého distributora Microenergy byl také Energetický regulační úřad (ERÚ). Ten je nyní odkázán na dodavatele poslední instance. Ano, je nutné uznat, že to je vtipné.

Exportní tygr? Bývávalo!

3.December » blog.idnes.cz
Jaké je největší nebezpečí pro českou ekonomiku? Někdo řekne kovid. Jistě, vážný nepřítel. Jiný by nabídnul: Montovny, proto malá přidaná hodnota. To je hodně pravdy. Hrůza veřejných financí? Ještě lepší odpověď.

Bohu díky, že nejsme Turecko a že máme nezávislou centrální banku!

25.November » blog.idnes.cz
Když před pár týdny Bankovní rada ČNB prudce zvýšila sazby a zahájila velké protiinflační tažení, řada politiků, ale i analytiků a mediálních ekonomů na ní nenechala nit suchou. Měli by se podívat na to, co dělá inflace v Turecku.

Vymknuta z kloubů stagflace šílí, vláda se zrodila, ale nenapraví ji

12.November » blog.idnes.cz
Měsíce jsme se strašili rychlým růstem zadlužení (naprosto oprávněně), teď nastoupila inflace (ještě oprávněněji). Trochu zaniká fakt, že to druhé dost výrazně pramení z prvního. A jedno bez druhého nelze řešit.

Standardní evropský guláš

3.November » blog.idnes.cz
S nařízeními a směrnicemi Evropské unie se to má tak. Obvykle obsahují zvláštní směs poněkud protichůdných nápadů. Jak je samotná Evropská komise tak trochu ideově „halabala“, promítá se to i do jejích textů.

Hlavně nerušte emisní povolenky

7.October » blog.idnes.cz
V souvislosti s rostoucí cenou energií (což je skutečně problém a vůbec ho nepopírám) se objevují návrhy na „zrušení emisních povolenek“. Je to jedna z nejšílenějších a nejméně ekonomických myšlenek poslední doby.

Jádro, jinak bude zle. Nebude nám pomoci. Profesorka jasně k elektřině a plánu EU

21.September » ParlamentniListy.cz
Profesorka ekonomie na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a na pražské Vysoké škole ekonomické Eva Kislingerová otevřeně říká, že vývoj cen emisních povolenek ohrožuje konkurenceschopnost českého průmyslu. Zároveň ale dodává: „Platit za z...

Proklatě efektivních 118 metrů

31.August » blog.idnes.cz
Jistá čínská společnost připravuje do výroby větrnou turbínu s délkou vrtulí 118 metrů. Průměr rotující části bude 242 metry a potenciální (instalovaný) výkon 16 MW. Málo na tak obrovské rozměry? Kdepak.

Připravme se na jiný svět. Cirkulární svět

22.March » blog.idnes.cz
Zíráte na komoditní burzy? Mnozí ano. A co teprve, když to, co zažívají, není investiční bublina? Co když je to, co se děje s mědí, hliníkem, kobaltem, stříbrem, kukuřicí, sójou, vepřovým (a tak dále, a tak dále), nová realita?

Cirkulace. To je to, oč tu běží

27.October » blog.idnes.cz
V České republice se ročně prodá 700 milionů plechovek. Pivních, s energodrinky… Jenom zlomek jich končí v šedých kontejnerech na plechový odpad. A nula je číslo vystihující počet nových plechovek vyrobených z odpadu.

POLITIKA: ČSSD pouští ANO koaliční žilou

28.June » Neviditelný Pes
Podle mnohých nejlepší jezdec historie závodů monopostů Formule 1 Ayrton Senna, od jehož tragické smrti uplynulo v květnu pětadvacet let, kdysi řekl, že druhý je nejlepším z poražených.
Vladimír Dryml - Politik za ČSSD
Jana Kaslová - politik za TOP09
Milan Pešák - Politik - ODS

Tato informační stránka o Eva Kislingerová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Eva Kislingerová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes