15
new stories - click to show

Jaromír Kříž

Related to

Miloslav Kabeláč: Zrcadlení, op. 49.

3.April » ČRo 3 Vltava
Symfonický orchestr Českého rozhlasu na nové studiové nahrávce řídí Marko Ivanović. V rozhovoru s Jaromírem Křížem přiblíží kompozici sám skladatel.

Populární stavebnice slaví sto let a stále má co nabídnout

18.October » Novinky.cz
Slova jako šroubky, kladky a hřídele si s dětskou hračkou dlouho nikdo nespojoval. Změnila to až stavebnice, která provedla dětstvím už pěknou řádku generací. Legendárnímu merkuru je právě sto let. A zájem o něj nepolevuje.

Muzeum Beskyd, Frýdek-Místek 23. 1. 2020: Fenomén MERKUR!

26.January » Jan Šinágl
Náhodně jsem navštívil další z vernisáží o jedné z našich slavných firem, která nás proslavila po celém světě – dětská stavebnice MERKUR. Jako kluk jsem je miloval a těšil se na každé Vánoce, kdy jsem dostal další jejich díl. Pořídil jsem půlhodin...

Stavebnice Merkur jako učební pomůcka do škol. Pomůže zkvalitnit technické vzdělání?

Mnoho šroubů, matiček a součástek. To je stavebnice Merkur, která se v Česku stala fenoménem. A ještě jí ani po téměř 100 letech neodzvonilo. Naopak, mohla by pomáhat ve školách.

Společnost Merkur by chtěla posílit prodeje do Velké Británie

14.March » Týden.cz
Společnost Merkur Toys z Police nad Metují na Náchodsku, která vyrábí známé stavebnice Merkur, by chtěla posílit prodeje do Velké Británie. Obává se ale, že by možné zvýšení exportu na britské ostrovy mohl ohrozit nadcházející odchod Británie z Ev...

Rádio Kulíšek slavilo. Vysílá už čtvrt století

Vrchlabí - Autodráha a stavebnice Merkur se staly hlavním centrem zájmu oslav Rádia Kulíšek, které v Lánově vysílá do éteru už 25 roků.

ZASEDALA RADA MĚSTA: Uzavřela smlouvy, zadala zakázky, přidělila dotace aj.

Rada města Vimperk na svém zasedání 18. února kromě jiného projednala a schválila (přinášíme doslovnou citaci usnesení bez redakční úpravy): Usnesení č. 160 Rada města v souladu s § 27 odst. 7 pism. b) zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravid...

Stavebnice Merkur oslaví v příštím roce 100. narozeniny. V Polici nad Metují má své muzeum

3.February » ČRo Hradec Králové
Muzeum Merkuru chystá letos několik novinek. Chce se tak připravit na 100. výročí vzniku unikátní stavebnice, které připadá na příští rok. Do Police nad Metují se mezi šroubky a kovové díly vypravila reportérka Jana Házová.

Tato informační stránka o Jaromír Kříž zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jaromír Kříž" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes