Jiří Šafránek

Vztahuje se k

Labutí celebrita Zpěvanka z Chropyně letos opět hnízdí

Už loni vzbudila nedaleko Chropyně na Kroměřížsku rozruch, byla totiž českým unikátem: a letos dělá ornitologům radost znovu. Labuť zpěvná pojmenovaná Zpěvanka totiž opět zahnízdila.

V Chropyni znovu zahnízdil pár labutí zpěvných, podruhé v Česku

18.května » Naše voda
Na Zámeckém rybníku v Chropyni na Kroměřížsku znovu zahnízdil pár labutí zpěvných. Stejně jako loni má čtyři mláďata, vylíhla se pravděpodobně minulý […]

Tundru vyměnily za rybník: Vzácným labutím se ztratilo mládě!

17.května » Aha!
Česko jim učarovalo už podruhé! Páru vzácných opeřenců, labutím zpěvným, se u chropyňského Zámeckého rybníku líbí. Dokonce natolik, že tu už podruhé na svět přivedli mladé.

V Chropyni znovu zahnízdil pár labutí zpěvných, podruhé v ČR

17.května » Ekolist
Na Zámeckém rybníku v Chropyni na Kroměřížsku znovu zahnízdil pár labutí zpěvných. Stejně jako loni má čtyři mláďata, vylíhla se pravděpodobně minulý týden. Včera to řekl místopředseda Moravského ornitologického spolku Jiří Šafránek. Zámecký rybní...

V Chropyni opět zahnízdil pár labutí zpěvných

16.května » Týden.cz
Na Zámeckém rybníku v Chropyni na Kroměřížsku znovu zahnízdil pár labutí zpěvných. Stejně jako loni má čtyři mláďata, vylíhla se pravděpodobně minulý týden, řekl místopředseda Moravského ornitologického spolku Jiří Šafránek.

V Chropyni znovu zahnízdil pár labutí zpěvných, podruhé v ČR

16.května » ČeskéNoviny.cz
Chropyně (Kroměřížsko) - Na Zámeckém rybníku v Chropyni na Kroměřížsku znovu zahnízdil pár labutí zpěvných. Stejně jako loni má čtyři mláďata, vylíhla se pravděpodobně minulý...

Čáp bílý letos do Krčmaně nedorazil. Sokolové musí přesto postavit stožár pro jeho hnízdo

9.května » ČRo Olomouc
Sokolové v Krčmani chystají stavbu hnízdiště pro čápy, přestože letos do vesnice nepřiletěli. Každoročně totiž členové spolku shazovali čapí hnízdo z komína sokolovny, čímž porušovali zákon. Krajský úřad jim proto nařídil postavit čápům speciální ...

O víkendu lze zajít k hasičům a na vítání ptačího zpěvu

Třebíčsko - Před námi je víkend otevřených dveří a vycházek do přírody. Na Třebíčsku se koná ještě řada jiných akcí. Podívejte se.

Konečně! Na Hanou dorazili první čápi

28.března » Olomoucký deník
Na svatého Řehoře čáp letí přes moře, praví březnová pranostika. Na tradiční hnízdiště na Olomoucku zatím dorazili jen nejstatečnější poslové jara.

Přílet ptáků je podle ornitologů opožděn, kvůli chladnému počasí

27.března » Agris
Přílet ptáků z teplých krajin do Česka se až o několik týdnů opozdil kvůli mrazům v uplynulých dnech. Zatímco tak loni již v tuto dobu pozorovali lidé v Olomouckém kraji první čápy, nyní komíny stále zejí prázdnotou. Podobná je situace i u ostatní...

Komíny zejí prázdnotou. Přílet ptáků má zpoždění

26.března » Týden.cz
Přílet ptáků z teplých krajin do Česka se až o několik týdnů opozdil kvůli mrazům v uplynulých dnech. Zatímco tak loni již v tuto dobu pozorovali lidé v Olomouckém kraji první čápy, nyní komíny stále zejí prázdnotou.

Komíny zejí prázdnotou, čápi i další ptáci čekají na teplo

26.března » Novinky.cz
Nedávné mrazivé počasí oddálilo podle ornitologů přílet ptáků z teplých krajin. Zatímco loni touto dobou již bylo možné na Olomoucku i jinde na Moravě pozorovat první navrátivší se čápi, letos zatím zejí hnízda prázdnotou.

Tato informační stránka o Jiří Šafránek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Šafránek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes