15
new stories - click to show

Petr Kronika

Related to

Tvůrci Krumlovského adventu žijí kolotočem natáčení

Bohatý oblíbený program Advent a Vánoce v Českém Krumlově se letos sice uskutečnit nemůže, ale lidé z Krumlova a okolí o své oblíbené umělce přesto nepřijdou. Město ve spolupráci s regionální Televizí jižní Čechy 1 přišlo s originálním nápadem.

Sametová revoluce roku 1989 ve vzpomínkách, zápisech a reflexích kronikářů

V Jihočeských kronikách nahlédneme do zápisů z Hůrek poblíž Lišova, Černé v Pošumaví a Mokrého Lomu na Českobudějovicku. Připravil Petr Kronika.

K pramenům v archivech se můžeme kdykoli vrátit, ale co si ještě pamatují lidé, je třeba zachytit

Slova v titulku říká Jan Šimánek, kronikář obce Doudleby. Další díl Jihočeských kronik připravil Petr Kronika.

Tentokrát o kronikářích z Starého Města pod Landštejnem a Dolního Třebonína

Kroniky nepíšeme pro současnost ale pro budoucí generace, říká kronikář Jaroslav Lorenc ze Starého Města pod Landštejnem.

Rodný dům a tři předchůdci komařické kronikářky Veroniky Šustrové

„Když řeknete „na samotě u lesa“, většina lidí z obce bude vědět, kde to je. A když se zeptáte, kde je tady „u Tesařů“, každý bude vědět,“ vysvětluje Veronika Šustrová.

Strýčický jazykový ostrov je bohatý na historii. Hluboké vědomosti o ní má kronikářka Marie Bočková

Proměny místních česko-německých vztahů, jak je ovlivnily mezníky jako 2. světová válka, poválečný odsun nebo Sametová revoluce. Připravil Petr Kronika.

Hluboká je krásná v tom, že má spoustu zajímavých tradic, říká kronikářka

Ke stu letům republiky napsala Alena Mitter knihu Zaprášené vzpomínky na Hlubokou. Jak ji připravovala, poví v tomto dílu Jihočeských kronik.

Setkání Petra Kroniky s kronikářkami a kronikáři vesnic a měst našeho kraje

14.September » ČRo České Budějovice
Jihočeské kroniky o statcích se zdobenými, barevnými průčelími, o jejich dřevěných předchůdcích a lidech, kteří je obývali, promluví kronikářka Záboří Marie Bočková.

Chodíme od chalupy k chalupě, mluvíme s lidmi a získáváme vzpomínky a dokumenty a tak rekonstruujeme historii jednotlivých stav

Podíváme se do kronik dvou obcí na Českobudějovicku: Habří a Vidova. Podle záznamů v nich vyprávět budou haberská kronikářka Milena Nohynková a vidovský kronikář Petr Lexa.

Setkání Petra Kroniky s kronikářkami a kronikáři vesnic a měst našeho kraje

Podíváme se do kronik dvou obcí na Českobudějovicku: Habří a Vidova. Podle záznamů v nich vyprávět budou haberská kronikářka Milena Nohynková a vidovský kronikář Petr Lexa.
Josef Zíma - Český herec, zpěvák
Imrich Bugár - Československý atlet

Tato informační stránka o Petr Kronika zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petr Kronika" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes