15
new stories - click to show

Daniel Kroupa

Related to

Daniel Kroupa: Lidem v nouzi by vláda měla pomáhat účinněji

Žádný stát na světě nedokáže odstranit chudobu, ale každý moderní stát by měl umět odstranit bídu. Chudoba je totiž relativním nedostatkem, zatímco bída absolutním.

Poslechněte si všechny sobotní komentáře s Ondřejem Konrádem

Proč jsou ruští vojáci brutální; Co paralyzuje slovenskou vládu? Že Babiš nemaká? Ale maká. A to tak, že se koalice bude divit; a další komentáře.

Daniel Kroupa: Putinova nespravedlivá válka

Na rozdíl od islámu v křesťanském učení neexistuje pojem svaté války. Možná, že někdy někdo v evropské historii takový výraz použil, ale součástí věrouky se nikdy nestal.

Rusové slaví 9. května něco jiného než my 8. května

9.May » iROZHLAS
Když jsem začal chodit v 50. letech do školy, byl 9. květen jedním z nejvýznamnějších svátků. Budovy byly olepeny plakáty vyjadřujícími vděčnost Sovětskému svazu, nacvičovali jsme ruské častušky, vodili nás do průvodů a v Praze na Letné jsme sledova…

Daniel Kroupa: Rusové slaví 9. května něco jiného než my 8. května

8.May » ČRo
Když jsem začal chodit v 50. letech do školy, byl 9. květen jedním z nejvýznamnějších svátků. Budovy byly olepeny plakáty vyjadřujícími vděčnost Sovětskému svazu, nacvičovali jsme ruské častušky, vodili nás do průvodů a v Praze na Letné jsme sledova…

Glosa: Plná závislost na ruském plynu je chybou politických ignorantů

Pedagog a filozof Daniel Kroupa ve své glose rozebírá, proč se nám dosud nepodařilo diverzifikovat energetické zdroje a proč jsme z velké části stále závislí na Rusku.

Daniel Kroupa: Nový světový řád

„Svět byl kdysi rozdělen na zájmové sféry, kdo nechtěl být přivtělen, musel vlastnit kvéry,“ zpíval v jedné ze svých hořkých balad Karel Kryl.

Němci prožívájí kocovinu. Mysleli si, že obchodem udrží Rusko na uzdě, tvrdí komentátor Fischer

Německo po týdnech odmítání poskytnutí vojenské podpory Ukrajině ve válce s Ruskem otáčí. Jaké zrcadlo nastavila ruská invaze předchozí německé politice vůči Rusku?

Exsenátor Kroupa: Neplýtvat, uskrovnit se, šetřit. Budete se muset naučit

Filozof, vysokoškolský pedagog a někdejší senátor Daniel Kroupa všem Čechům, Moravanům a Slezanům připomněl, že jsou ve válce. Ve válce, kterou na Ukrajině rozpoutalo Rusko. Na české ženy a děti sice nedopadají ruské rakety, v čemž máme mnohem víc š…

Komentátoři: Základna USA byl komunikační úlet. Díky pomoci Ukrajině už nejsme za sobce

17.April » CNN Prima NEWS
Případnému rozhodnutí o umístění americké vojenské základny na území České republiky musí předcházet široká veřejná debata. „Bylo to spíš nějaké přání,“ zhodnotil v pořadu Partie PLUS na CNN Prima NEWS komentátor Martin Komárek. Také podle politolog…

Daniel Kroupa: Obrana jako téma českého předsednictví Evropské unie

Úlohou premiéra bude udržet evropskou jednotu a dosáhnout toho, aby proti Ruské federaci Evropská unie vystupovala jako jednotný celek. Teprve pak může projevit svou sílu.

Tato informační stránka o Daniel Kroupa zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Daniel Kroupa" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes