Eva Mošpanová

Related to

Příručka pro státníky: Jak na pandemii v pěti jednoduchých krocích

19.September » Komentáře – Deník N
Glosa Evy Mošpanové: Úryvek z knihy „Jak vést zemi snadno a rychle“ původně určené pro vládce malých a středních rozvojových zemí. Nyní dostupná i v Evropě a Spojených státech.

Máma má Emu, táta má EU. My máme problém

Glosa Evy Mošpanové: Směrnice Evropské unie přinesla do Česka diskusi o otcích na rodičovské dovolené. Začala velice nešťastně a v chaosu, který nastal, zapadá to, o čem bychom v souvislosti s otci na rodičovské měli mluvit.

Tichá dohoda mezi Lukašenkem a lidem skončila. Za 25 let jsem nic podobného neviděla, říká běloruská novinářka

16.August » Svět – Deník N
Běloruská novinářka Galina Mališevskaja je zkušená pozorovatelka. A podobně jako tisíce dalších s napětím sleduje, co se v zemi, kde se prezident Lukašenko po zfalšovaných volbách snaží udržet u moci, děje. O tom, jak ví, že výsledky jsou falešné,...

Zavřené hranice dál rozdělují rodiny. Jsem zdrcená, říká Češka, která neviděla přítele od března

Cestování po Evropě se s omezeními vrací do původní podoby a velká část Čechů se může opět setkávat se svými blízkými ze zahraničí. Přesto zůstávají nejméně desítky párů a rodin, které své milované neviděly už měsíce. A nehodlají už dál nečinně če...

Pokroky v rovnosti jsou ohroženy. Počínající krize dopadá více na ženy

Ekonomická krize nastupující kvůli následkům pandemie koronaviru je neobyčejná i v tom, na koho nově vzniklá nezaměstnanost dopadne. Podle všeho to totiž tentokrát budou hlavně ženy, upozorňuji autoři nové české studie i zahraniční ekonomové.

České právo je nastavené pro muže, ženské zkušenosti v něm chybějí, říká ústavní soudkyně Šimáčková

Na první pohled jsou české zákony stejné pro všechny. Podrobnější čtení a praxe ale ukazují, že to tak nemusí být a některé právní normy sedí nejvíce na životy mužů. O tom je přesvědčená ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková a kolektiv autorů, se kt...

A jak bylo za korony vám? Jako ženě, když zůstane doma s dětmi

Glosa Evy Mošpanové: Týdny nucené izolace nabízejí prožití zkušenosti, kterou má nejen v Česku podstatná část populace a ostatní o ní zpravidla nepřemýšlejí.

Děti a koronavirus v Česku: nakazil se i dvouměsíční kojenec, polovině hospitalizovaných bylo do dvou let

K počátku května se v Česku koronavirem nakazila téměř stovka dětí do dvou let. Některé z nich skončily v nemocnici, žádné z nich ale nemělo těžký průběh choroby. V pražské motolské nemocnici léčili i dvouměsíčního pacienta.

Nejen koronavirus. Popsali jsme pět velkých problémů, které by neměly zapadnout

29.April » Svět – Deník N
Každá z nich by sama o sobě dokázala zaplnit přední stránky novin a vyvolat velké znepokojení. Řada závažných zpráv ze světa se ale dostává během pandemie koronaviru na druhou kolej. Připravili jsme pro vás přehled toho, co by vám nemělo uniknout.

Vydáni pandemii napospas. Česká psycholožka popisuje, jak koronavirus vnímají uprchlíci na Lesbu

18.April » Svět – Deník N
Poslední měsíce strávila Kateřina Šrahůlková v uprchlickém táboře Moria u tureckých břehů. Původně sem šla pomáhat dětem a jejich rodinám zmírnit traumata z války. Ty jen tak snadno nezmizí, a teď se k nim přidaly i obavy z pandemie.
Tomáš Podivínský - Český politik
Béla Bugár - Slovenský politik maďarské národnosti

Tato informační stránka o Eva Mošpanová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Eva Mošpanová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes