15
new stories - click to show

Vojtěch Ondráček

Related to

Ženský fotbal táhne: diváky, média, ale také sponzory a světové korporace

15.August » A2larm
Rostoucí zájem o ženský fotbal přináší ale i riziko, že feminizace sportu místo podpory fotbalistek na všech úrovních povede jen k větším ziskům nadnárodních korporací.

Triumf českého MMA. Je vítězství Jiřího Procházky Nové Nagano, nebo zbytečný hype?

17.June » RadioWave
Český MMA zápasník Jiří Procházka v Singapuru porazil Brazilce Glovera Teixeiru a vybojoval pro Česko první mistrovský pás v prestižní organizaci UFC.

Olympijský sen je zároveň noční můra. Zdrcené ruské krasobruslařky nejsou jediné, kdo se zhroutil

18.February » A2larm
Letošní olympiáda ukázala hned několik příběhů osobního pádu doslova v přímém přenosu. Syndrom vyhoření je v současném sportu rozšířený i mezi těmi nejlepšími.

Proč bojkotovat Peking? Olympiády porušovaly lidská práva i v minulosti

4.February » A2larm
Olympiáda v Číně v mnoha ohledech navazuje na tradici. Porušování lidských práv a destrukce životního prostředí nejsou pro Mezinárodní olympijský výbor nic nového.

Olympiáda připomíná smlouvu s Mefistem. V absolutním cynismu si držíme palce na nové Nagano

3.February » Deník N
Olympiáda zažívá krizi legitimity. Čína pošlapává lidská práva, ale žádat po sportovcích bojkot her v Pekingu není fér. Hlavní odpovědnost má ležet na Mezinárodním olympijském výboru, jenže asymetrie moci je obrovská, říká ve velkém rozhovoru k začá…

Olympiáda je viníkem i obětí klimatických změn

28.January » A2larm
S ochranou přírody si vrcholní představitelé Mezinárodního olympijského výboru obvykle hlavu nelámou a navzdory PR proklamacím o ekologii přírodu ničí. Změnit by to mohli samotní sportovci.

Čínská továrna na sportovní úspěchy má problémy

4.January » A2larm
Jak funguje čínský systém výchovy sportovních reprezentantů, kolik stojí peněz a jaké politické a ekonomické zájmy stojí za sportovní spoluprací Číny s Českem? O tom je další díl podcastu Outsider.

Coming outy nabourávají vládnoucí homofobii. A nejen v mužském sportu

16.November » A2larm
Veřejný coming out australského fotbalisty přinesl ve světě fotbalu záplavu pozitivních reakcí. Proč se tedy jedná o zcela výjimečnou historickou událost?

Dotovat tenis jako firmu. Jak luxusní turnaj luxuje české veřejné finance

5.November » A2larm
Praha hostí elitní tenisový turnaj žen, který dostal dotaci z rozpočtových rezerv. Není ale vůbec jasné, k čemu má být dotace 65 milionů dobrá.

Saúdové dovršují oligarchizaci fotbalu. Bude z Newcastle United nejbohatší klub světa?

28.October » A2larm
Vstup saúdské královské rodiny do elitního fotbalu vyvolává kontroverze, oslavy fanoušků, kritiku lidskoprávních organizací i nenávist konkurenčních klubů. Ve fungování fotbalového kapitalismu ale nejde o nic výjimečného.

Olympiádu zrušte! Už to není tragédie, ale fraška

29.July » A2larm
Problémem japonské olympiády není to, že bude téměř bez lidí, ale že lidem v důsledku škodí. Neprospívá místním obyvatelům, ale ani světovým sportovcům.

Sexuální zneužívání ve sportu je tabu. #MeToo ukazuje, jak silné

22.July » A2larm
Množství případů sexuálního násilí a krytí viníků odhaluje svět sportu jako rizikové prostředí, které zneužívání spíše podněcuje, než že by mu bylo schopné zabraňovat.
Ondřej Erban - Český filmový režisér
Kim Il-sŏng - Prezident Korejské lidově demokratické republiky

Tato informační stránka o Vojtěch Ondráček zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vojtěch Ondráček" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes