15
new stories - click to show

Tomáš Petráček

Related to

Duko, postav se za demokracii! Martha Issová znovu v akci. S ní i Kroupa

Více než dvacítka osobností katolické církve vyzývá v otevřeném dopise kardinála Dominika Duku, aby se distancoval od Hany Lipovské, která kandiduje do Sněmovny za Volný blok, a Josefa Nerušila, který kandiduje za SPD. Obě strany jsou podle nich e...

Konvalinka, Issová i Kroupa. Katolické osobnosti žádají Duku, aby se distancoval od Lipovské a Nerušila

14:55 » iROZHLAS
Dvě desítky osobností z katolické církve ve čtvrtek v otevřeném dopise kardinálu Dominiku Dukovi vyjádřily znepokojení nad spojováním církve s extremistickými politickými stranami. Dopis je zejména reakcí na kandidaturu Josefa Nerušila ve volbách ...

Ke kořenům. Dějiny

4.July » ČRo 3 Vltava
S Petrem Vaďurou a jeho hosty hledáme v Bibli a křesťanské tradici odpovědi na smysl našeho jednání v soukromém i veřejném životě. Hostem je Tomáš Petráček.

Komentář Tomáše Petráčka - Všeobecné dobro v době rozvolňování

5.June » Rádio Proglas
Co jsme se o sobě i o svém okolí dozvěděli v průběhu koronavirové pandemie a co bychom z tohoto náročného období měli vyvodit do budoucna? To jsou otázky, které si v prvním červnovém Komentáři týdne klade církevní historik a kněz Tomáš Petráček.

Ti, kteří bojovali proti nacismu, nevěděli, že přijde osmý květen, připomíná Ženatý z ekumeny

„Jak samozřejmě se obětovali pro Československo, pro věc svobody a demokracie v naší zemi, to je něco fascinujícího,“ říká o válečné generaci Tomáš Petráček.

Ke kořenům. Otroctví

18.April » ČRo 3 Vltava
S Petrem Vaďurou a jeho hosty hledáme v Bibli a křesťanské tradici odpovědi na smysl našeho jednání v soukromém i veřejném životě. Hostem je Tomáš Petráček.

Týden ve světě katolickýma očima - 11. 4. 2021

12.April » Res Claritatis
Ve věku 93 let zemřel bývalý katolický teolog Hans Küng . Agentura CNA-Deutsch shrnuje jeho dílo : „Küng se ve druhé polovině 20. století postupně stal prominentním kritikem papeže a Církve. V teologii se Küng důsledně a výmluvně pokoušel přizpůso...
Pius XI - 259. papež katolické církve

Tato informační stránka o Tomáš Petráček zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Tomáš Petráček" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes