15
new stories - click to show

Dalimil Petrilák

Related to

Otevřený dopis ministru Jurečkovi ohledně uprchlíků z Ukrajiny

Občanské organizace apelují na ministra práce a sociálních věcí, aby nepřipravoval uprchlíky z Ukrajiny o nouzové humanitární ubytování. Změna podle nich ohrozí zranitelné skupiny, včetně seniorů, osob se zdravotním postižením či dětí.

Útlak migrantů nekončí. Nový Migrační pakt EU je lidskoprávní prohrou

18.April » Deník Referendum
Sněmovna projednává Migrační pakt, který institucionalizuje společná pravidla na unijní úrovni. V mnoha ohledech je návrh problematický z lidskoprávního hlediska. Pro české politiky je ale naopak jeho nehumánní podoba stále málo.

Požár v kuchyni se v devíti případech z deseti rozšíří vzduchotechnikou

16.April » Brněnská Drbna
Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje v sobotu 6. dubna 2024 informoval o požáru bistra v budově Letma v centru Brna. Podle zjištění zasahujících hasičů hořela digestoř. V péči záchranářů skončili dva lidé, jeden byl odvezen do nemocnice.

Nově schválený migrační balíček nic nezmění. Nahrává spíš pašerákům, míní analytik

11.April » Radiožurnál
Bylo to drama až do poslední chvilky, europoslanci ve středu schválili celý migrační balíček tvořící deset legislativních návrhů. Tato série norem počítá mimo jiné s efektivnějšími kontrolami migrantů a s rychlejším vracením neúspěšných žadatelů o a…

Frontex spolupracuje se zločineckými skupinami. Pevnost Evropa v roce 2024

22.January » Deník Referendum
Migrační pakt, na němž se shodla Evropská rada a Evropský parlament, nezabrání neregulérní migraci a navíc umožňuje další porušování mezinárodního práva i základních lidských práv. Utrpení lidí prchajících do Evropy se stále stupňuje.

Film Hranice ukazuje drsnou realitu pevnosti Evropa

1.November » Deník Referendum
Psycholožka Julia se stěhuje na východ Polska a tváří v tvář utrpení uprchlíků se rozhoduje jim pomáhat. Film Agnieszky Hollandové Hranice vcelku věrně popisuje strašnou situaci uprchlíků — nejen — na polsko-běloruských hranicích.

Polsko zaujalo k migraci nelidský postoj. Jsme s tím smíření?

15.August » Deník Referendum
Přítomnost wagnerovců poblíž bělorusko-polské hranice vyvolala v Polsku nervozitu. Důsledkem ochrany země před ruským agresorem je však ještě větší utrpení migrantů, kteří tu jsou již dva roky vystaveni nelegálnímu týrání.

Vládní migrační alibismus nedává smysl

V platnost vstoupí nová evropská dohoda v oblasti migrační a azylové politiky. Ač se na jejím znění a prosazení v rámci svého předsednictví EU notně podílela Česká republika, nynější postoj vlády je rezervovaný. Jde o nestrategické chování.

Státy EU přijaly migrační dohodu, která více problémů vytváří, než řeší

Stavění plotů a přijímání podobných dohod, jaká byla nyní schválena většinou členských států Evropské unie, ve výsledku nepomáhá nikomu. Ani lidem prchajícím před utrpením, ani občanům Evropské unie nebo České republiky.

Extrémní chaos a dva týdny dřiny. Česká firma čistí válečné lodě i obří parníky

17.April » Finmag
Začali jako malá rodinná firma v podkrkonoší, dnes Alkion vyvíjí vlastní čistící techniku a za svými klienty cestuje po celém světě. To především díky prestižní certifikaci, která jim dovoluje čistit potrubí i na lodích amerického námořnictva. Získa…

Lidská práva obchodujeme jako ropu nebo palmový olej

13.December » A2larm
Chorvatsko, jehož policie prokazatelně porušuje práva migrantů, vstupuje do Schengenu. Z poměrů ve východních zemích EU v tomto ohledu nebude vybočovat.

Přijíždějí se syrskými uprchlíky teroristi? Riziko je nízké, říká analytik

3.October » Seznam Zprávy
Česko čelí rekordní vlně ilegálních migrantů. Často přicházejí ve zuboženém stavu, jak říká Dalimil Petrilák, který běžencům pomáhal i na Balkáně.
Ivan Štampach - Český religionista a teolog
Mikuláš Peksa - Český politik a fyzik
Manfred Weber - Německý a evropský politik
Miloš Zeman - Prezident ČR
Bohuslav Sobotka - Politik za ČSSD
Populismus - Snaha zviditelnit se bez ideologického programu
Česká vláda - Státní úřad
ČSSD - Přední levicová politická strana
Tomio Okamura - Český podnikatel a politik
KSČM - Levicová politická strana
Andrej Babiš - Český podnikatel a politik, předseda hnutí ANO

Tato informační stránka o Dalimil Petrilák zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Dalimil Petrilák" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes