15
new stories - click to show

Naděžda Plíšková

Related to

Hledání místní zkušenosti

9.September » Týdeník A2
Otázka určení feministické pozice umělkyň je náročný interpretační problém. V případě dějin umění se dnes díky zvýšenému zájmu o větší zastoupení žen a feministickou problematiku vykládají mnohá umělecká díla feministicky bez ohledu na jejich půvo...

BáSnění Ivana Motýla

2.June » ČRo 3 Vltava
Básník a publicista Ivan Motýl vybírá verše svých oblíbených autorů: J. H. Krchovský, Petr Motýl, Naděžda Plíšková a Janusz Klimsza.

Unikátní sbírka Karla Tutsche v Galerii moderního umění v Hradci Králové

Galerie moderního umění v Hradci Králové získala unikátní sbírku Karla Tutsche. K vidění je od 4. do 23. května 2021.

Galerie získala kolekci sběratele Tutsche, měl čich na autory od 80. let

4.May » iDNES.cz
Královéhradecká Galerie moderního umění zakoupila za 12 milionů korun početnou sbírku nebývalé umělecké hodnoty, kterou shromáždil Karel Tutsch. V novodobé éře je to největší akvizice umění v krajských galeriích. Klíčová díla jsou k vidění do 23. ...

Křižovnická škola čistého humoru bez vtipu. Ze vzpomínek členů neformálního hospodského sdružení

11.November » ČRo
V restauraci U Křížovníků na Starém Městě se od počátku šedesátých let setkávala proměnlivá společnost mladých výtvarníků, hudebníků a literátů a jejich přátel.

RECENZE: Naděžda a Zorka v kuchyni a s králíkem. Krátká návštěva potěší i diváka

18.October » Lidovky.cz
Inscenaci inspirovanou postavami dvou rozdílných umělkyň vzdorujících minulému režimu režíruje ve Vile Štvanice pod hlavičkou Tygra v tísni Zuzana Burianová.

Zorka Ságlová a Naděžda Plíšková probírají muže i umění. Krátká návštěva potěší

5.October » ČT24
Výtvarné umělkyně Naděžda Plíšková a Zorka Ságlová měly podobný osud, ale zcela odlišný přístup k životu. Jejich příběhy propojuje novinka souboru Tygr v tísni. Inscenaci Krátká návštěva potěší uvádí od začátku října v pražské Vile Štvanice.

Z tiskových zpráv: Krátká návštěva potěší

10.September » i-divadlo.cz
Umělecký soubor Tygr v tísni připravuje inscenaci na pomezí divadla a výtvarné performance Krátká návštěva potěší, která je volně inspirovaná osudy výtvarnic Zorky Ságlové a Naděždy Plíškové, spojených s českým undergroundem. Autorskou inscenaci r...

BáSnění Ivana Motýla

2.September » ČRo 3 Vltava
Básník a publicista Ivan Motýl vybírá verše svých oblíbených autorů: J. H. Krchovský, Petr Motýl, Naděžda Plíšková a Janusz Klimsza.
Otakar Slavík - Český malíř a kreslíř

Tato informační stránka o Naděžda Plíšková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Naděžda Plíšková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes