15
new stories - click to show

Jan Sedlák

Related to

Česko je v EU průměrný a zlepšující se inovátor. Německo se bičuje a začíná bít na poplach

10:26 » Lupa.cz
Česká republika se Evropské unii řadí mezi průměrné inovátory. V rámci srovnání inovační výkonnosti Unie, které zpracovala Evropská komise a která ukazuje připravenost provádět výzkum a vyvíjet inovace, jsme se umístili na čtrnáctém místě, což je mí…

Stát k chystanému omezení či zákazu rizikových síťových dodavatelů uspořádá veřejné konzultace

9:21 » Lupa.cz
Stát k chystané regulaci, která by měla omezit či úplně zakázat přístup dodavatelů ICT technologií (aktuálně zejména těch z Číny včetně Huawei) do významných tuzemských sítí, uspořádá veřejnou konzultaci. Trh, jenž má z regulace kvůli mnohým nejisto…

ČD-Telematika a TTC Marconi za půl miliardy modernizují železniční komunikační síť

23.September » Lupa.cz
Státní podnik ČD-Telematika, který patří Českým drahám, společně se společností TTC Marconi vyhrál obří tendr na modernizaci sítě Správy železnic, informoval deník E15. Tendr dosahuje na hodnotu necelých 518 milionů korun. Z toho 85 procent půjde z …

České hry loni utržily 7,1 miliardy, skoro o dvě miliardy více. Většina příjmů je ze zahraničí

23.September » Lupa.cz
Čeští vývojáři her loni utržily 7,1 miliardy korun, což je meziročně skoro o dvě miliardy více (v roce 2020 se číslo dostalo na 5,3 miliardy). Zisk vyrostl o 14 procent na 2,08 miliardy korun. Více než 95 procent z tržeb činil export do zahraničí. U…

Také O2 má prvního zákazníka na privátní 5G síť. Nahradí Wi-Fi a dosáhne na 600 Mb/s

23.September » Lupa.cz
O2 je po Vodafonu a T-Mobilu třetím tuzemským operátorem, který ohlásil svého prvního komerčního zákazníka pro provoz privátní 5G sítě. Jde o buchlovickou společnost BD Sensors vyvíjející senzory nebo tlakoměry pro měření plynů a kapalin.

Intel končí s Pentiem a Celeronem, zpoplatněný LibreOffice, velká aktualizace Windows 11

23.September » Lupa.cz
Nové grafiky od Nvidie. EVGA končí s Nvidií spolupráci. SSD disky od Sony. Vyšla Java 19. Bývalý šéf Cisca konkuruje Ciscu. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.

SAZKAmobil začal jako první virtuální operátor v Česku nabízet 5G

22.September » Lupa.cz
Mobilní sítě 5G míří i mezi virtuální operátory. Prvním virtuálem, který 5G začal nabízet, je SAZKAmobil. “Novinka platí automaticky pro všechny zákazníky předplacených karet i paušálních tarifů bez příplatku a dalších omezení,” uvedl operátor.

Brněnský Codasip se připojuje k Amazonu či Alibabě a je součástí OpenHW Group

22.September » Lupa.cz
Alibaba, Amazon Web Services, NXP, Huawei, AMD Xilinx, Intel, Cadence nebo Synopsys. To jsou členové či partneři mezinárodní organizace OpenHW Group, ke kterým se nyní přidává také brněnská společnost Codasip.

Šéf sněmovního výboru: Rusko nás vydírá plynem, Čína může skrze IT. Když sem pustíme Huawei, příští válku prohrajeme

22.September » Lupa.cz
Šéf bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Pavel Žáček se svým pohledem na čínské technologie a firmu Huawei hlásí k názoru NÚKIBu.

Ztrátové odložené platby Mall Pay se mění na Skip Pay. Letos přes ně proteče miliarda

21.September » Lupa.cz
Česká fintechová služba Mall Pay zaměřená na odložené platby mění název na Skip Pay. Rebranding následuje akci, kdy firmu kompletně převzala ČSOB. Ta donedávna vlastnila polovinu firmu, tu druhou nedávno získala od Mall Group (PPF, Rockaway a Daniel…

Další milník slovenského procesoru. Tachyum má softwarový balík testování FPGA

21.September » Lupa.cz
Slovenská společnost Tachyum podle svých slov udělala další kroky k finálnímu vydání svého očekávaného, odkládaného a údajně revolučního univerzálního procesoru Prodigy.

Provoz datacenter a výroba serverů v Seznamu loni narostly na 350 milionů

21.September » Lupa.cz
Seznamu loni výrazně vzrostly náklady na provoz a rozšiřování datových center, což česká internetová jednička zajišťuje skrze firmu Seznam.cz datová centra. Její tržby meziročně vyskočily o 77 procent na 348,8 milionu korun, loni to bylo 200 milionů.

Tato informační stránka o Jan Sedlák zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Sedlák" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes