15
new stories - click to show

Ladislav Sutnar

Related to

Divadelní léto pod plzeňským nebem chystá na příští rok kultovní grotesku

11:40 » QAP.cz
15. ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem už teď zná titul prémiové inscenace, kterou nabídne divákům v červnu a červenci příští rok. Vstupenky jsou na festival v předprodeji od 1. prosince.

Kniha absolventky Sutnarky uspěla ve světové soutěži ilustrací

3.December » QAP.cz
Na světové přehlídce ilustrací knih pro děti Bienále ilustrací Bratislava získalo nakladatelství Verzone čestné ocenění za originální knihu Ludwig van Beethoven. Ta původně vznikla jako diplomová práce studentky Veroniky Bílkové.

Narodil se před 109 lety, přesto stále inspiruje. Jiří Trnka zaštítil první mezinárodní sympozium ilustrace a animované tvorby

3.December » czechdesign.cz
Kreativní energie, bohatý program, výměna zkušeností, inspirativní čeští i zahraniční hosté. Tak by se dal shrnout první ročník mezinárodního sympozia ilustrace a animované tvorby na Sutnarce, který nese název – Jiří Trnka International Symposium ...

Stromy na Lochotíně a Vinicích se rozsvítí bez ohňostroje a programu

27.November » QAP.cz
Také v plzeňském obvodu 1 reagují na zhoršující se epidemickou situaci. Vánoční stromy se za několik dní rozsvítí, ale bez plánovaného programu. Změní se i program akce Adventní Roudná.

Bouralo se na jižním Plzeňsku a na přivaděči u Litic - FOTKY

26.November » QAP.cz
Záchranné složky vyjížděly odpoledne k nehodě na jižním Plzeňsku o obce Srby, dále ke střetu dvou osobních vozidel na přivaděč u Litic. U opbou nehod zasahovala i záchranná služba.

Plzeňský Toxi tým opět v akci! Odhalil nelegální pěstírnu na Slovanech- FOTKY

26.November » QAP.cz
Plzeňský „Toxi tým“ si připisuje další úspěch, odhalil nelegální indoorovou pěstírnu konopí v Plzni na Slovanech. Pěstírna se nacházela v jednom z rodinných domů.

Krádeže se nevyplácí. Plzeňští policisté zadrželi dva zloděje

26.November » QAP.cz
Ve čtvrtek 25. listopadu dopadli plzeňští policisté dva zloděje. První se jim snažil utéct z hlavního nádraží, druhý zloděj, kterého nedávno propustili z vězení, kradl zboží v Albertu.

Starou synagogu v Plzni rozzáří židovský svátek světla!

26.November » QAP.cz
V neděli 28. listopadu začíná Chanuka – židovský svátek světla. Studenti Sutnarky připravili speciální světelnou instalaci, při které se rozzáří plzeňská Stará synagoga!

Plzeň: Město si připomnělo slavného rodáka Ladislava Sutnara

25.November » ParlamentniListy.cz
Od smrti slavného designéra světového významu Ladislava Sutnara uplynulo 18. listopadu 45 let. Zemřel roku 1976 v New Yorku, na svět však přišel 9. listopadu 1897 v Plzni. Jeho rodné město si výročí připomnělo položením květin u jeho čestného hrob...

Ať dál žijí tradiční řemesla! Výstava Krásná práce připomíná původní lidové umění, které ani dnes neztrácí nic ze svého kouzla

20.November » czechdesign.cz
Projekt Krásná práce v listopadu znovu otevře přehlídku lidového umění a řemesel a po dvou letech tak opět zaplní pražskou Galerii 1. Výstava potrvá do 26. listopadu a návštěvníci na ní budou moci obdivovat artefakty vytvořené tradičními technikam...

Plzeň si připomněla slavného rodáka a významného umělce Ladislava Sutnara

19.November » QAP.cz
Od smrti slavného designéra světového významu a plzeňského rodáka Ladislava Sutnara uplynulo ve čtvrtek 18. listopadu 45 let. Plzeň si výročí připomnělo položením květin u jeho čestného hrobu.

Mezinárodním sympoziem Jiřího Trnky založila Sutnarka novou tradici

26.October » QAP.cz
Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni položila základy nové tradici setkávání profesionálních tvůrců, teoretiků a studentů ilustrace a animované tvorby.

Tato informační stránka o Ladislav Sutnar zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ladislav Sutnar" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes