Marie Těthalová

Vztahuje se k

Školní zahrada jako prostor pro vzdělávání

19.července » Rodina.cz
Zašla jsem se podívat do MŠ U Uranie a FMŠ Na Výšinách, které obě sídlí v Praze 7, abych se podívala, jak to na jejich zahradě chodí.

To, jak žijeme, máme ve svých rukou

11.července » Rodina.cz
Tvrdí to MUDr. Olga Kunertová, se kterou jsem si povídala o duševním zdraví a o tom, jak čelit vyhoření.

Spolkla mě knihovna

Příběh malého knihomola Davida začíná v obchodě, kde se David pokouší před maminkou ukrýt v nákupním vozíku zboží, o které mu jde nejvíc – knihu. David totiž knihy miluje, četl by od rána do večera, knihy mu otvírají svět příběhů, které ho do sebe...

Všechny tunely vedou do školy

Timo Parvela je známý finský autor knih pro děti. Přednedávnem vyšel v překladu Alžběty Štollové první díl veselé a vtipné série příhod holčičky Elly a jejích spolužáků.

Školní vzdělávací program by měli tvořit všichni pedagogové

Tvrdí to Mgr. Iva Škaloudová, ředitelka Mateřské školy Klubíčko v Pardubicích. Ačkoli je pro některé ředitelky a učitelky mateřských škol strategické plánování stále jistým oříškem, neobejdou se bez něj.

Necítím se jako hrdinka

Darina Nešporová je učitelkou mateřské školy v Jívové. V červnu letošního roku zachránila čtyři děti před sražením autem, za což byla mimo jiné oceněna Cenou Martina Velíška, přesto se jako hrdinka necítí. Říká, že odpovědnost za děti má „v popisu...

Hodně cukru, málo zeleniny. Tak jedí české děti.

20.listopadu » Rodina.cz
Jak to, že dítě s nadváhou je zároveň podvyživené? Proč by děti neměly jíst tolik vepřového masa? A jak je naučit jíst luštěniny?

Čtení je nezbytným předpokladem abstraktního myšlení

13.listopadu » Rodina.cz
Říká to známá spisovatelka Daniela Krolupperová, která má na svém kontě řadu velmi úspěšných knih pro děti.

Školka v klášterních zdech

Mateřskou školu Milosrdných bratří, která se nachází v Brně, najdete snadno. Nachází se v klášterních prostorách, které prošly rekonstrukcí, a dětem nabízí předškolní vzdělávání podobně jako ostatní mateřské školy.

Dvouleté děti ve školce? Mysleme na kvalitu péče

V současné době se vedou velké a bouřlivé debaty o zařazování dvouletých dětí do mateřských škol. Mluví se o tom, že často jde více o zájem rodičů než dětí. Jací rodiče usilují o to, aby se jejich dvouleté dítě dostalo do školky?

Pohádka v televizi společné povídání nenahradí

To, co my dospělí zvládáme automaticky, se malé děti teprve učí. S PhDr. Miroslavou Schöffelovou jsem mluvila o tom, jak se děti učí rozlišovat první a poslední hlásku slova a jaké hry můžeme využít k tomu, aby se to podařilo.

Každé dítě je úplně jiné

23.října » Rodina.cz
Podle psycholožky Petry Štarkové je při práci s dětmi třeba myslet na to, že každé dítě má jedinečnou osobnostní výbavu.
Cyril Höschl - Český psychiatr

Tato informační stránka o Marie Těthalová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Marie Těthalová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes