15
new stories - click to show

Štěpánka Tůmová

Related to

Spor o zámek Opočno skončil, dědička neuspěla u soudu ve Štrasburku

24.February » iDNES.cz
Zámek Opočno na Rychnovsku zůstane státu. Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku totiž zamítl stížnost rodiny Colloredo-Mansfeldů a tím potvrdil loňský rozsudek českého Ústavního soudu.

Zkoušený Královéhradecký kraj si domluvil 35 lůžek v polském příhraničí

23.February » iRegiony Impuls
Pacienti z přetížených nemocnic v Královéhradeckém kraji by mohli putovat do špitálů v Polsku. Hejtmanství to dojednalo s polskou stranou pro případ, že už by je nebylo možné převézt do žádných tuzemských nemocnic.

Dvorský hrabáč se narodil jako podměrečný, ale mléko mu chutná

22.February » iDNES.cz
V Safari Parku ve Dvoře Králové se narodilo mládě hrabáče kapského. Je sice nejmenší v historii zdejšího chovu, ale pravidelně pije od matky mléko a sílí. Podle ošetřovatelů jde nejspíš o samce. Je to dosud zdaleka nejprůbojnější mládě.

Badatelka byla puntičkář, knížku o ztraceném Stroužném už nestihla

21.February » iDNES.cz
Ve věku 72 let zemřela regionální badatelka Eva Pumrová. Pozornost věnovala Malé Čermné i Českému koutku za polskou hranicí při Náchodsku. Pořádala výstavy a koncerty, sbírala fotografie i útržky vzpomínek pamětníků.

Zemřel v lavině, když si chtěl podruhé sjet Obří důl. Parťák ho zdola natáčel

17.February » iRegiony Impuls
Lavinu v Obřím dole v Krkonoších strhl v pondělí mladý skialpinista, který si chtěl ještě jednou sjet žleb Úpičky. Druhý z lyžařů zůstal dole, aby ho natočil. Mladík pod masou sněhu zahynul, jeho parťáka sníh nezavalil a dokázal si přivolat pomoc.

Kůň s poníkem zahynuli u Vrchlabí, vběhli do cesty autobusům i autu

16.February » iDNES.cz
Kůň a poník na útěku nepřežili srážky s autobusy na hlavním tahu z Vrchlabí do Trutnova. Zvířata se tam objevila ještě za tmy a způsobila dopravní nehody.

Muž s dítětem zbloudil ve skalách u Adršpachu, pomohl bod záchrany

10.February » iRegiony Impuls
Ve složitém terénu Adršpašsko-teplických skal na Broumovsku zabloudil v úterý navečer muž s dítětem. Pátrali po něm hasiči i skalní záchranná služba. Dvojici se povedlo najít rychle díky tomu, že se muž dostal k takzvanému bodu záchrany.

V Hradci utekly krávy při překládce kamionu, přes okruh vběhly na sídliště

10.February » iDNES.cz
Pět krav po poledni uteklo na předměstí Hradce Králové při překládání do kamionu. Pobíhaly po silnicích a mezi domy v Malšovicích. Hasiči varovali, že mohou být nebezpečné. Veterinář už čtyři uspal, pátou zastřelila policie.

Řidič ujížděl střílející hlídce. Když zapadl ve sněhu, utekl do lesa

10.February » iRegiony Impuls
Přestupek šoféra řítícího se příliš rychle vesnicí na Trutnovsku vyústil až v divokou honičku s varovnými výstřely. Muž předjel policejní auto, zastavit na výzvu však nechtěl.

Na Trutnovsku už v lednu převládla britská mutace viru, zasáhla i Náchodsko

10.February » iDNES.cz
Státní zdravotní ústav zjistil, že u nakažených lidí na Trutnovsku začátkem ledna převažovala ze 60 procent takzvaná britská mutace koronaviru. Vzorky z Náchodska ukázaly zastoupení britské mutace ze 45 procent, přitom v pražských vzorcích byla za...

Nemocnice v Královéhradeckém kraji už nemají lůžka, pacienty odvážejí

9.February » iRegiony Impuls
Nemocnice v Královéhradeckém kraji jsou kvůli šíření nákazy covidu-19 zcela přeplněné. Region je druhý nejhorší v republice co do počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel. Krajský koordinátor akutní covidové péče řeší odvoz 15 pacientů z náchodské n...

Dva armádní týmy testují zájemce na Trutnovsku, aby se zpomalila nákaza

9.February » iDNES.cz
Dva pojízdné armádní týmy začaly pomáhat na Trutnovsku s testováním lidí na covid-19. Zajíždět budou do obcí a firem nejméně do konce února. Větší záběr testování má pomoci celému okresu, kde se nyní nákaza šíří nejrychleji v celé republice.
Vladimír Dryml - Politik za ČSSD

Tato informační stránka o Štěpánka Tůmová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Štěpánka Tůmová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes