Deník Referendum

Description:

Zpravodajsko-publicistický server Deník Referendum každý den zveřejňuje soubor nejméně pěti komentářů a výběr nejdůležitějších zpráv z domova, ze světa a o umění.

URL:

http://www.denikreferendum.cz/rubrika/nazory

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

3 items/day

Petr Pospíchal: Vyznamenání pro Somálku Ayan

16:13
Petr Pospíchal komentuje rozhodnutí Nejvyššího soudu v šátkové kauze, který dal zapravdu somálské studentce. Případ ukazuje, jak spletitá bývá cesta k nalezení spravedlnosti.

Kateřina Smejkalová: Německá sociální demokracie po sjezdu: noví spolupředsedové vyjasnili pozice

10:59
Čerstvě zvolené spolupředsednické duo převzalo oficiálně vedení strany a konkretizovalo priority. SPD dala definitivně sbohem Schröderovým reformám. Zajímavě dopadla i volba místopředsedů. O setrvání ve vládě se má teď vyjednávat.

Tomáš Ščuka: Vyznamenání Michajlaka byla jen jedna ze Zemanových anticiganistických provokací

8:31
Zeman svými vyjádřeními a státními vyznamenáními soustavně provokuje k rasové nesnášenlivosti. Ani jeho odchod z úřadu ale nemusí znamenat občanskou úlevu, pokud si zvolíme někoho, kdo bude pokračovat v jeho šlépějích.

Martin Beličák: Skutočná lyžovačka

7.December
Autor partnerského Poleblogu se na začátek lyžařské sezóny zamýšlí nad možnostmi, jak pojmou příslušnou zimní kratochvíli ekologičtěji a celkově s větší citlivostí k zatěžovaným lokalitám.

Radovan Bartošek: Prezidentská volba pod psa

6.December
Raná fáze prezidentské kampaně je kláním o upoutání pozornosti. Jako první pochopil pravidla hry Marek Hilšer. Jako jeden z mála si uvědomuje možnost náhlé volby.

Miroslav Hudec: Až z žadatele o kácení bude už jen oznamovatel

6.December
Stovky lidí několikaletým bojem v jednom severočeském městě zachránily stromořadí od kácení. Pokud ale nyní projde novela o ochraně přírody a krajiny, kterou letos iniciovalo Ministerstvo životního prostředí, nebude jim to nic platné.

Petr Bittner: Obhajoba Zemanovy přesnožky

6.December
Petr Bittner se zastává Miloše Zemana proti kritikům jeho ležérního sedu na setkání lídrů NATO. A aby nastolil rovnováhu, vysmívá se vzápětí jeho mluvčímu.

Lukáš Jelínek: Bez vědomí – jiný úhel pohledu historii prospívá

5.December
Česká minisérie HBO Bez vědomí je působivou fikcí o spodních proudech za přerodem dvou režimů. Scénárista Gabriel nám naznačuje, že jsou procesy, na něž je i revoluce krátká.

Daniela Vašátková: Nejlepší vědomí a svědomí komunistické mlátičky

5.December
Daniela Vašátková se stala na sociální síti terčem nevkusných urážek komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Aby si poslanci nezvykali, že si můžou dělat z občanů fackovací panáky, nesmíme si to nechat líbit.

Otevřený dopis: Braňme Sinopsis, součást akademické obce

5.December
Zveřejňujeme otevřený dopis do rukou vedení Univerzity Karlovy. Požaduje, aby se instituce postavila za badatele a badatelky působící v projektu Sinopsis a bránily je plnou vahou své autority.

Petr Jedlička: Vzestup a sestup Kamaly Harrisové

4.December
Z boje o prezidentskou nominaci v USA odstoupila výrazná senátorka, v níž mnozí viděli ještě v létě budoucnost. Nyní může být krach její strategie věčného antitrumpismu, důrazu na styl a zvýznamňování identity inspirací, jak kampaň nedělat.

Otevřený dopis: Green New Deal pro Evropu

4.December
Zveřejňujeme otevřený dopis hnutí DiEM25 do rukou předsedkyně Evropské komise. Apeluje na ni, aby přijala výrazně odvážnější opatření tváří v tvář klimatické krizi, než která navrhuje.

Jan Kašpárek: Ospalá debata o klimatu se začíná hýbat, potřebuje ale pořádný šťouch

3.December
Zatímco vzestup hnutí za klimatickou spravedlnost dává naději na překonání klimatické krize a vidinu budoucnosti, vláda přichází jen s pomalými pseudořešeními.

Dalimil Petrilák: Migrační krize existuje – způsobuje ji Česká republika

3.December
Čeští politici kritizují každý návrh na systémové řešení migrace. Vlastní návrh přitom nejsou schopní předložit ani po čtyřech letech.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes