Strategie.E15.cz

Description:

Brána do světa médií, marketingu a reklamy - E15.cz / strategie

URL:

http://strategie.e15.cz

Catalog:

Ekonomika → Marketing a PR

Publishes:

30 items/day

Ukrajinští poslanci schválili odstoupení šéfa centrální banky

17:43
Ukrajinský parlament v pátek schválil demisi šéfa centrální banky. Jakiv Smolij odstoupil před dvěma dny s odůvodněním, že čelí systematickému politickému nátlaku. Pro usnesení, schvalující bankéřovo odvolání, hlasovalo 286 poslanců, tedy více než požadovaná nadpoloviční většina, uvedl sever Ukrajinska pravda.

Pražská burza v pátek stagnovala. Nejlépe se dařilo Avastu

17:05
Pražská burza uzavřela bez větších změn. Index PX propadl o pouhých 0,05 procenta na 938 bodu. Největší pokles hodnoty postihl akcie rakouské bankovní skupiny Erste Group Bank a bankovní společnosti Moneta. Nejvýraznějšího růstu dosáhly cenné papíry počítačové firmy Avast a energetické společnosti ČEZ.

Smartwings vyvrací informace o finančních problémech před koronakrizí. V zisku prý byla vždy vyjma roku 2017

15:50
Letecká společnost Smartwings loni zaznamenala zisk po zdanění 133,4 milionu korun, což je o více než 50 milionů meziročně více. Zisk zaznamenaly i sesterské ČSA. Společnost patří stejně jako ČSA do letecké skupiny Smartwings Group, která má nyní finanční potíže kvůli koronavirové krizi.

Koronavirus zrušil veletrhy hodinek napříč Evropou. Pražská výstava bude jednou z mála

15:50
Pražská výstava luxusních hodinek Salon Exceptional Watches může být letos opravdu výjimečným podnikem. Prestižní akce, v jiných letech konané převážně ve Švýcarsku, se tento rok z důvodu opatření zavedených kvůli pandemii COVID-19 neuskutečnily, takže do Prahy dorazí i vystavovatelé, kteří by místní veletrh v jiných letech pravděpodobně vynechali.

Antimonopolní úřad zastavil podpis smlouvy na metro D, posoudí námitky Eurovie

15:50
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal pražskému dopravnímu podniku předběžným opatřením uzavřít smlouvu s vítězem veřejné zakázky na vybudování prvního úseku metra D z Pankráce na Olbrachtovu. Zákaz platí, než úřad posoudí, zda byla veřejná zakázka vypsána v souladu se zákonem.

Německý diář Petra Fischera: V rukách Angely Merkelové

15:11
Celá Evropa včetně Česka s očekáváním a jistým nadšením vítá, že se předsednictví Rady Evropské unie ujímá do konce roku Německo. Německá zkušenost při složitých jednáních o rozpočtu a Fondu obnovy se může právě teď hodit, už protože Německo je jako nejbohatší země hlavním plátcem do společné kasy unie a bude muset samo navrhovat a posoudit, kam až při podpoře unie bude ochotno zajít. V Německu...

Češi na nové bydlení loni šetřili v Evropě stále nejdéle

14:35
Dostupnost nového bydlení v Česku byla loni ve srovnání s vybranými evropskými zeměmi třetí rok po sobě nejhorší. Nový byt vyjde na 11,4 průměrného ročního platu, v roce 2018 to bylo 11,2 platu. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte.

Němečtí politici schválili ústup od uhelné energetiky do roku 2038

13:58
Poslanci německého Spolkového sněmu schválili dvojici zákonů potvrzujících postupný odklon Německa od uhelné energetiky. První schválený zákon počítá s podporou ve výši 40 miliard eur (více než bilion korun) pro regiony, kde se ještě hnědé uhlí těží, ale těžba má být utlumována. Druhý zákon stanovuje harmonogram postupného útlumu uhelné energetiky do roku 2038. Ještě dnes má o obou normách hlas...

INFOGRAFIKA: Čechům se kvůli Slovinsku komplikuje cesta na Jadran

13:58
Slovinsko začíná od 4. července vyžadovat po turistech z České republiky negativní test na koronavirus. Povinnost neplatí v případě, že zemí jen projíždějí. Ministr zahraničí Tomáš Petříček ale upozornil, že cestu mohou zkomplikovat policejní kontroly, dopravní komplikace mohou vzniknout i na slovinsko-chorvatské hranici. Českým turistům doporučil, aby v případě cesty přes Slovinsko uskutečnili...

Fitch hlásí rekordní zhoršení stavů veřejných financí. Agentura snížila hodnocení 33 zemí

13:22
Šíření pandemie koronaviru a následná mohutná veřejná finanční pomoc, která má držet soukromé firmy při životě, už se promítly do hodnocení ratingových agentur. V první polovině roku agentura Fitch snížila úvěrové hodnocení hned 33 vládám a dalším 40 zemím zhoršila výhled na negativní.

Prodej aut v pololetí klesl o 26 procent, nejprodávanější automobilkou je Škoda Auto

13:22
Tuzemský prodej nových osobních aut v 1. pololetí kvůli epidemii koronaviru klesl o 26 procent na 95 029 vozů. V červnu byl ale již jen o pět procent meziročně nižší.

Francouzská vláda podala demisi. Novým premiérem se stal Jean Castex

13:22
Francouzská vláda premiéra Édouarda Philippea podala demisi. Prezident Emmanuel Macron už ve čtvrtek uvedl, že kvůli neúspěchu vládní strany Republika v pohybu (REM) v komunálních volbách chystá změny ve vládě. Hodlá se vydat „na novou cestu“ s „novým týmem“, řekl listu Le Parisien. Novým francouzským premiérem se stal Jean Castex. Ten od dubna koordinoval uvolňování opatření, která francouzská...

Twitter „vyčistil“ jazyk svých programátorů. Zakázal pojmy jako blacklist nebo master a slave

12:45
Americká společnost Twitter, která provozuje stejnojmennou sociální síť, přestane ve svých dokumentech i komunikaci používat termíny jako master (pán), slave (otrok) či blacklist (černá listina), které už desítky let používají programátoři po celém světě. Tato slova chce nahradit méně kontroverzními výrazy vzhledem k rozsáhlému hnutí proti zakořeněnému rasismu, které vyvolalo úmrtí černocha Geo...

Čistý zisk bank v prvním čtvrtletí klesl o 3,8 miliardy korun

12:10
Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním čtvrtletí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 3,8 miliardy korun na 14,54 miliardy korun. Bilanční suma ke konci března činila 8,442 bilionu korun, což je proti konci roku 2019 pokles o 895 miliard korun.

Boeing se chystá ukončit výrobu letadel Jumbo Jet

11:00
Americká strojírenská společnost Boeing se chystá ukončit výrobu svých velkokapacitních letadel 747, přezdívaných Jumbo Jet. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informuje agentura Bloomberg. Boeing tato letadla vyrábí zhruba 50 let, poslední letoun z nejnovější řady 747-8 by podle zdrojů měl továrnu firmy v Seattlu opustit zhruba za dva roky.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes