Strategie.E15.cz

Popis:

Brána do světa médií, marketingu a reklamy - E15.cz / strategie

URL:

http://strategie.e15.cz

Katalog:

Ekonomika → Marketing a PR

Publikuje:

23,5 položek/den

Belgický premiér po krizi kvůli migračnímu paktu oznámil demisi

22:53
Belgický premiér Charles Michel před poslanci oznámil demisi, neboť opozice navrhla vyslovit jeho vládě nedůvěru. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Michel vedl od minulého týdne menšinový kabinet, protože původní koalici předtím kvůli neshodám ohledně podpoření migračního paktu OSN opustila největší strana Nová vlámská aliance (N-VA).

E15 pokřtila magazín Elita byznysu. Na oslavu dorazili špičkoví podnikatelé i designéři

20:35
Elita byznysu, exkluzivní magazín deníku E15 pod značkou E15 Premium, byl pokřtěn na galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs ve čtvrtek 13. prosince. Křtu magazínu, jehož partnery byly advokátní kancelář Havel & Partners, společnost Patria Finance a BAT a v němž exkluzivně vyšel žebříček nejbohatších Čechů a Slováků, se účastnily špičky tuzemského byznysu.

Konečné stanice metra B se stanou dopravními uzly

19:25
Ačkoli se Praha 13 a Praha 14 nacházejí na opačných koncích hlavního města, trápí je podobné problémy. Jsou vstupními branami do metropole pro tisíce dojíždějících pracujících, nacházejí se v přímé blízkosti Pražského okruhu a jsou místem pro konečné stanice metra B. Významně se jich tedy dotýká problematika záchytných P+R parkovišť, kvůli jejichž nedostatku jsou politici pod tlakem veřejnosti.

Na varování před Huawei a ZTE reaguje i část bank, Moneta prověřuje své systémy

19:25
K technologiím čínských firem Huawei a ZTE se po varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnosti (NÚKIB) obezřetněji staví i některé velké finanční domy. To je případ Monety Money Bank, naopak Česká spořitelna ani Raifeissenbank svůj postoj nemění.

Novým předsedou Starostů chce být Rakušan. Farský kandidovat odmítl

18:15
V příštím roce čeká pět sněmovních stran volební sjezd, na kterém si budou členové volit nového předsedu. Patří mezi ně i hnutí STAN, jehož vedení si zkrátilo mandát, protože dosavadní předseda Petr Gazdík již nechce pokračovat. O předsednictví by měl zájem první místopředseda a poslanec Vít Rakušan. Poslanec Jan Farský, druhá známá tvář hnutí, kandidovat nechce.

Mobilů od Huawei se zbaví úřad vlády i ministerstvo průmyslu

17:07
Premiér Andrej Babiš (ANO) nařídil, aby se Úřad vlády ČR zbavil mobilů od čínské firmy Huawei. Stejně bude postupovat například ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Ministerstvo zahraničí techniku od společnosti Huawei nepoužívá. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) představuje používání hardwaru a softwaru od Huawei a další čínské firmy ZTE bezpečnostní hro...

Agrofert možná nepřežije, Babiš je dosud v nejvážnější situaci, říká senátor Láska

17:07
Na standardní demokracii si budeme muset ještě pár generací počkat, říká v Prostoru X Václav Láska, senátor, advokát a bývalý policejní vyšetřovatel. Vláda a politická kultura prý přesně odpovídají společnosti, glosuje.

Strakoničtí vojáci získají raketomety za téměř miliardu

17:07
Strakonický protiletadlový útvar získá raketové komplety za 950 milionů korun, cena je uvedena bez daně. Moderní systém RBS-70 NG dostane v letech 2020 a 2021. Součástí kontraktu je i výcvik obsluhování kompletů. Zástupci české armády a dodavatele ve Strakonicích podepsali smlouvu na odběr 16 kompletů protiletadlového raketového systému. Výrazně se tak zvýší bojeschopnost útvaru. Novinářům to ř...

Babiš: Úřad pro kybernetickou bezpečnost situaci s Huawei nezvládl

15:57
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) záležitost kolem varování před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nezvládl. Předseda vlády to řekl ve Vídni, kde se účastní fóra Afrika-Evropa. Úřad podle něho nepředložil žádnou právní analýzu. NÚKIB vydal varování v pondělí, používání těchto prostředků podle úřadu p...

Slovenská centrální banka zvýšila odhad růstu HDP na tento rok

14:48
Slovenská centrální banka zvýšila výhled letošního růstu domácí ekonomiky na 4,2 procenta z dosavadních čtyř procent. Pro příští rok NBS naopak snížila odhad růstu hrubého domácího produktu na 4,3 procenta z předchozích 4,5 procenta. Na tiskové konferenci o tom informovali zástupci centrální banky.

Na kom máme šetřit? Prostor pro škrtání nevidím, říká ministryně práce Jana Maláčová

14:48
Vyšší minimální mzdou nebo zrušením karenční doby ambice ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) rozhodně nekončí. Premiéru Andreji Babišovi (ANO) v podstatě rozmluvila potřebu penzijní reformy. „Stárneme a problém důchodového systému bude to nejmenší. Hlavní výzvou bude zajištění sociální a zdravotní péče,“ říká Maláčová.

Ubytovací portál Booking dostal pokutu osm milionů od antimonopolního úřadu

14:48
Úřad pro kontrolu hospodářské soutěže uložil portálu pro rezervaci ubytování Booking.com pokutu 8,3 milionu korun za uzavírání zakázaných dohod. Zajistily mu podle úřadu lepší ceny ubytování pro vlastní klienty v hotelech a dalších zařízeních nabízejících krátkodobé ubytování, řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Pokuta podle něj zatím není pravomocná, firma může podat rozklad.

Boeing se spojí s Embraerem. Spolupracovat budou i na vojenském programu s českou účastí

13:39
Americký letecký gigant Boeing získá podíl 80 procent v divizi dopravních letadel brazilského výrobce Embraer. Boeing zároveň s Embraerem vytvoří společný podnik pro program vojenského letounu KC-390, jehož významným dodavatelem je české Aero Vodochody. Transakce podléhá souhlasu brazilské vlády.

Policie zasahuje ve státním podniku DIAMO

12:30
Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahují ve státním podniku DIAMO. Důvod zatím není znám. Ministerstvo průmyslu a obchodu uvedlo, že s policií spolupracuje.

Zetor vyrábí víc traktorů, než dokáže prodat. V Rusku nepomohla ani Zemanova pomoc, říká šéf odborů

12:30
Skoro polovinu zaměstnanců propustí příští rok brněnský výrobce traktorů Zetor, vedení firmy to zdůvodňuje ekonomickými potížemi. „Když teď nemají sýkory v krmítku žrádlo, tak tam taky nesedí,“ glosuje současnou situaci Alois Kazelle, vedoucí odborů Zetoru.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes