15
new stories - click to show

Lidovky.cz

Description:

Aktuální zpravodajství ze světa byznysu. Každý den nové zprávy o hlavních ekonomických událostech a osobních financích.

URL:

http://byznys.lidovky.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3 items/month

legalTV.cz: Co dělat, když dojde k úmrtí zaměstnance

28.July
Co dělat, když dojde k úmrtí zaměstnance v důsledku nemoci z povolání nebo pracovního úrazu? Jaké závazky dopadnou na zaměstnavatele z hlediska náhrady újmy?

legalTV.cz: Skončila ochrana manažerů firem. Jak mohou kontrolovat rizika?

21.July
Děti si užívají školní prázdniny, na které se tentokrát možná těšily o něco méně než obvykle. Manažerům firem naopak skončily insolvenční prázdniny, na jejichž konec se mnozí netěšili vůbec.

Křetínský, Tkáč, Havrlant a PPF kupují Planeo Elektro. Řetězec loni utržil přes 13 miliard

20.July
PPF, EC Investments a Rockaway Capital kupují skupinu FAST, která vlastní řetězec prodejen elektroniky Planeo Elektro. Cenu transakce nezveřejnily. Firmy to ve čtvrtek oznámily v tiskové zprávě, obchod ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Největší světový masokombinát JBS zaplatil hackerům miliony dolarů výkupného. Dal jim to v bitcoinech

20.July
Největší světový producent masa, firma JBS, zaplatila po nedávném hackerském útoku na servery své divize ve Spojených státech v přepočtu asi 11 milionů dolarů (229 milionů Kč) na výkupném. Splnit požadavek hackerů bylo v zájmu ochrany zákazníků, oznámila ve středu brazilská společnost. Útok pomocí vyděračského softwaru ransomware podle amerických úřadů přišel z Ruska.

Rezoluce europarlamentu je zásah do svobodného trhu, zní z Agrofertu. Je to prý účelová diskriminace

20.July
Rezoluce Evropského parlamentu je bezprecedentním zásahem do podnikatelského prostředí v ČR, diskriminuje vybranou skupinu firem a ohrožuje pracovní místa. Sdělil to ve čtvrtek mluvčí koncernu Agrofert Karel Hanzelka. Firma dále odmítá možnost střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a společnosti.

Další emisní skandál? Francie obvinila Peugeot z podvodů v kontrolách emisí

20.July
Francouzský soud obvinil výrobce aut Peugeot z podvodu na spotřebitelích kvůli emisím naftových vozů. Nařídil také společnosti poskytnout záruky 30 milionů eur (761,7 milionu Kč) na případné výplaty odškodného. Uvedla to automobilová skupina Stellantis, které značka Peugeot patří.

Hradecká Foma zvyšuje výrobu, v černobílých filmech je světovou dvojkou. Vděčí nostalgii po analogu

20.July
Společnost Foma Bohemia Hradec Králové zvyšuje výrobu filmů pro černobílou amatérskou i profesionální fotografii. Loni se podíl takzvané černobílé fotografie na tržbách firmy 199 milionů korun zvedl přibližně na 45 procent z předloňských 36 procent. Po britském výrobci černobílých filmů Ilford je nyní hradecký podnik jejich druhým největším producentem na světě.

Volkswagen se dohodl s bývalými manažery ohledně dieselgate. Získá odškodné ve výši 7,3 miliard korun

20.July
Německý koncern Volkswagen ve středu informoval, že se ohledně skandálu kolem podvodů s výfukovými plyny dohodl s bývalými vysokými manažery. Na základě dohody získá odškodné téměř 288 milionů eur (7,3 miliardy korun). Dohodu musí schválit v červenci výroční valná hromada akcionářů. Berlínská prokuratura ve spojení s kauzou obžalovala bývalého šéfa koncernu Martin Winterkorna z křivé výpovědi.

Americký NortonLifeLock chce převzít českou antivirovou firmu Avast. Cení si ji na osm miliard dolarů

14.July
Americká softwarová společnost NortonLifeLock, dříve známá jako Symantec, jedná o převzetí české antivirové firmy Avast. Ve svém portfoliu by tak posílila spotřebitelský software. S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ), který hodnotu transakce odhaduje na více než osm miliard dolarů (zhruba 173 miliard Kč).

O pomoc požádalo 80 firem zasažených tornádem za celkově 60 milionů korun. Další program se chystá, říká Havlíček

14.July
Státní agentura CzechInvest podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) eviduje v programu Pomoc po tornádu přes 80 žádostí v odhadovaném objemu 60 milionů korun. Většina žádostí je rozpracovaných, podaných jich je nejméně 18. Havlíček to ve středu napsal na twitteru. Doplnil, že od 1. srpna se chystá další podpůrný program.

Evropská centrální banka chystá digitální euro. Je to odpověď na elektronické platby a boom kryptoměn

14.July
Evropská centrální banka (ECB) ve středu učinila první krok ke spuštění digitálního eura. Její plány souvisejí s globální snahou uspokojit rostoucí poptávku po elektronických platebních prostředcích, podle agentury Reuters se tak ale chce i vypořádat s boomem kryptoměn.

Volkswagen musí odškodnit Nizozemce poškozené dieselgatem, rozhodl soud. Koncern se odvolá

14.July
Soud v Nizozemsku ve středu rozhodl, že majitelé aut z koncernu Volkswagen mají nárok na odškodnění, pokud jejich vůz byl vybaven softwarem, který umožňoval podvody při emisních testech.

legalTV.cz: Církevní sňatek nelze rozvést

14.July
Pokud plánujete svatbu v kostele, je dobré si pořádně rozmyslet, zda uzavíráte kvalitní manželství. Předejdete tak mnoha dalším problémům.

Nezaměstnanost v červnu klesla o dvě desetiny na 3,7 procenta. Situace by se mohla dále zlepšovat

9.July
Podíl nezaměstnaných v Česku v červnu klesl na 3,7 procenta, což je o dvě desetiny procentního bodu méně než v květnu a stejně jako loni v červnu. Počet uchazečů o práci v evidenci úřadu se oproti předchozímu měsíci snížil o zhruba 12 500 na 273 302, zatímco počet volných míst stoupl o 9000 na 355 612. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR.

legalTV.cz: Co dělat, když se rozhádají společníci ve firmě?

7.July
Ve sporu se může ocitnout každý. Ale napadlo vás někdy, že se dostanete do konfliktu i se svým společníkem? Bohužel, stát se to může a poslední dobou se to děje velmi často.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes