15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Kariéra

URL:

http://www.novinky.cz/kariera/

Catalog:

Z domova → Ostatní

Publishes:

2.1 items/week

Co dělat, když vás soused obtěžuje hlasitou hudbou či dýmem z grilování?

24.August
Příjemné letní počasí přímo vybízí k tomu, aby člověk trávil volné chvíle, ať už přes den či večer, na zahrádce, terase či balkonu. Ovšem ne vždy se podaří si je opravdu užít. Stačí, aby sousedé pořádali hlasitou párty až do rána, nebo pravidelně obtěžovali dýmem z grilování.

Autoškoly podražily, přesto mají v létě plno

24.August
V autoškolách napříč republikou nemají letos v létě o klienty nouzi, některé nabízejí volné termíny až na podzim. Proti loňsku řada z nich zdražila o několik tisíc korun. Nové testové otázky úspěšnost žáků nijak výrazně neovlivnily, vyplývá z informací autoškol pro Právo.

Auditor přišel na firemním večírku o část hlavy. Teď žaluje svého zaměstnavatele

24.August
Neobvyklý případ přišel na stůl britskému soudu. Osmadvacetiletý Michael Brockie žaluje svého zaměstnavatele, společnost PricewaterhouseCoopers (PwC), za to, že na firemním večírku utrpěl těžké zranění hlavy a přišel o část lebky.

Podporujete terorismus, kritizuje ruský velvyslanec při OSN Černochovou

23.August
Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja v úterý na zasedání Rady bezpečnosti OSN obvinil českou ministryni obrany Janu Černochovou (ODS) z podpory terorismu kvůli jejím výrokům o atentátu na Duginovou. Ministryně obvinění odmítla. Podle ní je zásadní rozdíl mezi „oslavou teroristického útoku“ a vyjádřením „nelítosti nad úmrtím fašistické propagandistky“.

V Německu po kritice stahují knihy o mladém Vinnetouovi

23.August
Německé nakladatelství Ravensburger oznámilo stažení několika dětských knih na motivy příběhů o Vinnetouovi. Učinilo tak po kritice a obvinění z rasových stereotypů o původních obyvatelích Severní Ameriky a nevhodném přivlastňování jejich kultury, píší německá média.

Doněck kvůli masivnímu ostřelování zrušil oslavy, Sevastopol hlásí útoky dronů

23.August
Doněck, který ovládají proruští separatisté, zrušil kvůli ostřelování chystané akce u příležitosti Dne města a Dne horníků, uvedl to v úterý starosta města Alexej Kulemzin. Ukrajinská armáda město v úterý masivně ostřelovala z amerických raketových systémů HIMARS. Krymské město Sevastopol se zase potýká s útoky dronů, ohlásil tamní gubernátor.

Separatisté viní Česko z účasti na chystaném útoku. Loutkový režim nekomentujeme, vzkazuje MZV

23.August
Proruští separatisté z Doněcka obvinili Česko z účasti na chystaném útoku. Tvrdí, že Ukrajinec vycvičený v České republice se chystal spáchat teroristický útok v době referenda o připojení k Rusku. Napsala to v úterý ruská státní agentura TASS a deník Izvestija. České ministerstvo zahraničí na twitteru uvedlo, že tvrzení loutkového režimu nekomentuje.

Erdogan: Krym se musí vrátit Ukrajině

23.August
Turecko podporuje územní celistvost Ukrajiny a odmítá nezákonnou anexi Krymu, prohlásil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Podle jeho slov je konec ruské okupace Krymu de facto požadavkem mezinárodního práva a základním prvkem globální bezpečnosti a stability.

Státní zástupci podpořili soudce v kritice Blažka

23.August
Unie státních zástupců podpořila Soudcovskou unii v její kritice ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Argumentace, kterou ministr použil proti jmenování kandidáta navrženého na místopředsedu Krajského soudu v Brně, může podle státních zástupců posilovat alibistické tendence v justici a ovlivňovat nezávislost soudců i státních zástupců.

Platy ve státní službě se od září zvýší o deset procent

23.August
Platy ve státní službě a veřejném sektoru se od září zvýší o deset procent. V úterý se na tom dohodli odboroví předáci s lídry vládních stran, oznámil šéf vládních lidovců a ministr práce Marian Jurečka. Dohoda na růstu výdělků zaměstnanců státu a veřejných služeb pro příští rok se nenašla.

UNESCO udělilo Merkelové cenu míru za přijímání uprchlíků

23.August
Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) udělila cenu míru bývalé německé kancléřce Angele Merkelové za její úsilí o přijímání uprchlíků za migrační krize v roce 2015. Organizace to v úterý uvedla v prohlášení.

Rusové se podle Zelenského pokusili odpojit Záporožskou jadernou elektrárnu od ukrajinské sítě

23.August
Ruské síly se neúspěšně pokusily odpojit Záporožskou jadernou elektrárnu od ukrajinské sítě, uvedl podle agentury Reuters ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Rusové elektrárnu obsadili už na začátku invaze.

Ve většině krajů mají školy místa pro ukrajinské děti. Někde oddělené třídy

23.August
Do mateřských, základních a středních škol v září nastoupí i desítky tisíc ukrajinských dětí. Některé z nich už do nich chodily v minulém školním roce, když opustily svou zemi po napadení ruskou armádou, pro část to bude premiéra. Přesné počty budou školy, samosprávy a MŠMT upřesňovat v září. Ve většině krajů budou kapacity škol zřejmě dostatečné a děti začlení do běžných tříd.

Praha podepsala smlouvu s resortem financí o sídle kosmické agentury

23.August
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) podepsali v úterý usnesení o budoucí nájemní smlouvě nedokončeného objektu Nová Palmovka, kam by se po jeho dostavbě mělo z Holešovic přesunout sídlo Agentury Evropské unie pro kosmický program (EUSPA). Sdělil to mluvčí Prahy Vít Hofman. Komplex Nová Palmovka začala před osmi lety stavět Praha 8, ale nedokončila jej.

Raketomety, protivzdušná obrana. Německo se chystá dodat Ukrajině další zbraně

23.August
Německo se chystá poskytnout Ukrajině zbraně za dalších 500 milionů eur (12,3 miliardy korun). Podle nejmenovaného zdroje agentury Reuters to v úterý při návštěvě Kanady uvedl kancléř Olaf Scholz. Dodávka má zahrnovat systémy protivzdušné obrany IRIS-T či raketomety.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes