15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Vaše zprávy

URL:

http://www.novinky.cz/vase-zpravy

Catalog:

Publishes:

5.6 items/week

Manžel předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů byl odsouzen za řízení s alkoholem

24.August
Manžel předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové se přiznal k tomu, že v květnu způsobil nehodu pod vlivem alkoholu a byl odsouzen k pěti dnům vězení, pokutě a tříleté zkušební době. Informovala o tom agentura AP.

Přechod od plynu k tepelnému čerpadlu nemusí být vždy snadný. Při výběru buďte velmi pečliví

24.August
Kvůli zvyšujícím se cenám plynu začala spousta lidí přemýšlet o přechodu na jiný zdroj tepla. Jednou z nejčastěji uvažovaných možností je tepelné čerpadlo. Jeho nákup je ovšem třeba důkladně zvážit a promyslet a rozhodně nic neuspěchat. V některých případech lze kotel nahradit jen opravdu silnými čerpadly podávajícími ten nejlepší výkon. Pozor si také dejte na tzv. „převlečené“ klimatizace.

Ukrajina si připomíná výročí nezávislosti, obává se ruských náletů a střel

24.August
Ukrajina si ve středu připomíná výročí své nezávislosti, úřady ale v obavě ze zesílení ruských útoků a náletů zakázaly hromadné akce. Namísto tradiční vojenské přehlídky se v centru Kyjeva koná výstava zničené ruské vojenské techniky. Kromě Dne nezávislosti připadá na dnešek ještě jedno výročí - před půl rokem, 24. února, začala ruská vojska invazi na Ukrajinu

Téměř polovině případů rakoviny plic lze předejít

24.August
Výsledky nové studie ukázaly, že téměř polovinu úmrtí na rakovinu plic na celém světě lze připsat rizikovým faktorům, kterým lze předejít. Patří mezi ně kouření, pití příliš velkého množství alkoholu nebo příliš vysoký index tělesné hmotnosti.

V Rusku zadrželi opozičního politika, neschvaloval válku na Ukrajině

24.August
V Rusku zadrželi opozičního politika Jevgenije Rojzmana, který čelí vyšetřování kvůli své kritice ruského vojenského vpádu na Ukrajinu. Informovala o tom ve středu agentura TASS. Bývalého starostu Jekatěrinburgu nejspíš čeká stíhání za diskreditaci ruských ozbrojených sil, což je označení přečinu, kdy se šíří jiná než oficiální verze událostí na Ukrajině.

Co dělat, když vás soused obtěžuje hlasitou hudbou či dýmem z grilování?

24.August
Příjemné letní počasí přímo vybízí k tomu, aby člověk trávil volné chvíle, ať už přes den či večer, na zahrádce, terase či balkonu. Ovšem ne vždy se podaří si je opravdu užít. Stačí, aby sousedé pořádali hlasitou párty až do rána, nebo pravidelně obtěžovali dýmem z grilování.

Autoškoly podražily, přesto mají v létě plno

24.August
V autoškolách napříč republikou nemají letos v létě o klienty nouzi, některé nabízejí volné termíny až na podzim. Proti loňsku řada z nich zdražila o několik tisíc korun. Nové testové otázky úspěšnost žáků nijak výrazně neovlivnily, vyplývá z informací autoškol pro Právo.

Auditor přišel na firemním večírku o část hlavy. Teď žaluje svého zaměstnavatele

24.August
Neobvyklý případ přišel na stůl britskému soudu. Osmadvacetiletý Michael Brockie žaluje svého zaměstnavatele, společnost PricewaterhouseCoopers (PwC), za to, že na firemním večírku utrpěl těžké zranění hlavy a přišel o část lebky.

Podporujete terorismus, kritizuje ruský velvyslanec při OSN Černochovou

23.August
Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja v úterý na zasedání Rady bezpečnosti OSN obvinil českou ministryni obrany Janu Černochovou (ODS) z podpory terorismu kvůli jejím výrokům o atentátu na Duginovou.

V Německu po kritice stahují knihy o mladém Vinnetouovi

23.August
Německé nakladatelství Ravensburger oznámilo stažení několika dětských knih na motivy příběhů o Vinnetouovi. Učinilo tak po kritice a obvinění z rasových stereotypů o původních obyvatelích Severní Ameriky a nevhodném přivlastňování jejich kultury, píší německá média.

Doněck kvůli masivnímu ostřelování zrušil oslavy, Sevastopol hlásí útoky dronů

23.August
Doněck, který ovládají proruští separatisté, zrušil kvůli ostřelování chystané akce u příležitosti Dne města a Dne horníků, uvedl to v úterý starosta města Alexej Kulemzin. Ukrajinská armáda město v úterý masivně ostřelovala z amerických raketových systémů HIMARS. Krymské město Sevastopol se zase potýká s útoky dronů, ohlásil tamní gubernátor.

Erdogan: Krym se musí vrátit Ukrajině

23.August
Turecko podporuje územní celistvost Ukrajiny a odmítá nezákonnou anexi Krymu, prohlásil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Podle jeho slov je konec ruské okupace Krymu de facto požadavkem mezinárodního práva a základním prvkem globální bezpečnosti a stability.

Státní zástupci podpořili soudce v kritice Blažka

23.August
Unie státních zástupců podpořila Soudcovskou unii v její kritice ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Argumentace, kterou ministr použil proti jmenování kandidáta navrženého na místopředsedu Krajského soudu v Brně, může podle státních zástupců posilovat alibistické tendence v justici a ovlivňovat nezávislost soudců i státních zástupců.

Ukrajinec vycvičený v ČR podle separatistů chystal teror v Doněcku

23.August
Proruští separatisté z Doněcka tvrdí, že Ukrajinec vycvičený v České republice se chystal spáchat teroristický útok v době referenda o připojení k Rusku.

Rusové se podle Zelenského pokusili odpojit Záporožskou jadernou elektrárnu od ukrajinské sítě

23.August
Ruské síly se neúspěšně pokusily odpojit Záporožskou jadernou elektrárnu od ukrajinské sítě, uvedl podle agentury Reuters ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Rusové elektrárnu obsadili už na začátku invaze.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes