Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/vase-zpravy

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

10,5 položek/den

Obětavý hendikepovaný inženýr z Třince pomáhá lidem v podobné situaci

15:10
Pracovní úspěchy by mohli Ing. Jaroslavu Dembinnému z Třince mnozí závidět. Je soudním znalcem v oboru Technická kybernetika i předsedou významných neziskových organizací a v minulosti radil dokonce i ministrům. V osobním sféře je však jeho život složitější.

Za roli v muzikálu Mefisto si Daniel Barták z Jižní Koreje přivezl hlavní cenu

14:37
V naší zemi se úspěšný muzikál Mefisto hraje v divadle Hybernia již dva roky. Obrovská radost se nyní dostavila i v zahraničí na prestižním muzikálovém festivalu DIMF v jihokorejském Daegu, když při vyhlašování cen zaznělo jméno Daniel Barták.

Cítili jsme se jako členové štábu, říká majitel baťovského domku, ve kterém nedávno točili filmaři

13:58
Ve Zlíně se od června průběžně natáčí rodinný seriál Kriminálka 5.C. Kromě veřejných míst (park Svobody, Kongresové centrum, sklady v Malenovicích, hotel Moskva a další) filmaři zavítali také do soukromých prostorů. Jedním z nich byl i baťovský domek Oldřicha Kozubíka.

Vsetínské kulturní léto zve na Gymplery

13:58
Prázdninový čtvrtek 19. července nabídne od 19.00 hodin na Dolním náměstí ve Vsetíně koncert country kapely Gympleři.

Vlaštovičky u Opavy ožijí hudebním festivalem Vlaštovské schody

13:24
Již třetí ročník multižánrového hudebního minifestivalu pod širým nebem se bude konat v sobotu 28. července v Holos Centru v Opavě-Vlaštovičkách. V rámci večera vystoupí začínající talentovaní zpěváci i profesionální hudebníci.

Letní úrazy souvisejí se sportem i s alkoholem

12:16
S nástupem letního počasí a trendem sportování dochází stále více k úrazům na cyklostezkách. Lékaři doporučují nepodceňovat ochranné pomůcky a intenzitu sportování přizpůsobit terénu i počtu lidí.

Bohumín má novou interaktivní naučnou stezku po červených cihlách

11:41
Dvanáct novogotických objektů si mohou prohlédnout turisté, kteří se vydají po nové naučné stezce v Bohumíně. Ta mapuje nejzajímavější dochované stavby z režného zdiva na území města. Pokud si budou chtít lidé putování po památkách zpestřit, mohou se zapojit do hledání indicií a luštit tajenku.

Multižánrový festival Valašské záření ve Vsetíně již po dvacáté

11:07
Dramaturgie letošního jubilejního ročníku Valašského záření opět nabídne spoustu hudebních lahůdek. Festival se koná od 7. do 8. září v centru města Vsetína na Svárově a Dolním náměstí.

V rámci série Hudebních pátků v klatovském renesančním dvorku vystoupí Clarinet Factory

9:21
V pátek 20. července se v Klatovech v renesančním dvorku ve Vídeňské ulici uskuteční koncert Clarinet Factory + Greedies ZUŠ Klatovy pod vedením J. Kaňky. Cyklus hudebních koncertů pořádá Městské kulturní středisko Klatovy.

Z Kačenčiny pohádkové stezky byla ukradena socha vládkyně Orlických hor. Pomozte ji hledat

8:48
Od 26. května, kdy byla v srdci Orlických hor, v obci Deštné, otevřena Kačenčina pohádková stezka, neuplynuly ještě ani dva měsíce a už je poškozena. V noci z 11. na 12. července byla ukradena dřevěná socha princezny Kačenky s beruškou a broučky na jednom z osmnácti zastavení této pohádkové stezky.

Noví ostravští strážníci složili slib

7:40
V pondělí 16. července ve 14 hodin složili noví strážníci Městské policie Ostrava slib do rukou primátora.

Masters of Rock 2018 ve Vizovicích skončil, policisty však čeká další vyšetřování

21:32
Obyvatelé Vizovic na Zlínsku si mohou oddechnout. V pondělí 16. července opustili město i poslední fanoušci metalové hudby a v ulicích města zavládne klid. Ale jen na pár týdnů, protože ve dnech 17. až 18. srpna se zde totiž uskuteční Vizovické Trnkobraní.

Opočno v zrcadle času představuje nová muzejní expozice

20:24
Dům čp. 55 v Opočně, který pamatuje polovinu života města, se nachází v krásné, historicky cenné lokalitě, v bezprostředním sousedství zvonice a Mariánského kostelíku. Jistě i to přispělo k rozhodnutí vytvořit v něm stálou muzejní expozici, jež dostala název Opočno v zrcadle času.

Ve Zlíně začal další ročník semináře pro zahraniční bohemisty

18:41
Tak jako každým rokem připravila Moravská zemská knihovna v Brně z pověření Ministerstva kultury ČR seminář pro zahraniční bohemisty. Akce potrvá od neděle 15. července do soboty 21. července. Tentokrát byl vybrán jako místo konání Zlín. Přijelo více než padesát odborníků na českou literaturu.

Jubilejní 10. ročník turnaje ve vodním fotbalu se stal v Habartově kořistí pořádajícího týmu ASK Rád

18:41
Druhá červencová sobota je v Habartově již po 10 let neodmyslitelně spjata s turnajem ve vodním fotbale, který pořádá místní futsalový klub ASK Rád. Nejinak tomu bylo i tentokrát, a tak 14. července se po celý den v nafukovacím hřišti zalitém vodou odehrávaly zaryté souboje o zisk potřebných bodů.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes