Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/vase-zpravy

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

16,4 položek/den

Poučná geologická stezka zdobí prostranství před Přírodovědeckou fakultou v Ostravě

19:08
Ve středu 14. listopadu dopoledne pokřtil děkan Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity doc. RNDr. Jan Hradecký, Ph.D. za přítomnosti náměstkyně primátora města Ostravy Mgr. Kateřiny Šebestové geologickou stezku, která byla vybudována z dotačního programu "fajnOVY prostor".

Aťka Janoušková, Václav Žmolík a Slávek Boura pokřtili unikátní knihu o retru

11:11
Herečka a dabérka Aťka Janoušková, novinář, rozhlasový i televizní moderátor Václav Žmolík a moderátor a bavič Slávek Boura pokřtili teto týden Retro republiku. Unikátní knihu, jejíž autorkou je novinářka a spisovatelka Renáta Šťastná, která navázala na první titul z loňska s názvem Vzpomínkomat.

Vánoce s Vysočankou

10:38
Vysočanka bude vyhrávat v předvánočním období na čtyřech místech - v Budkově, Pavlově, Brtnici a Lukách nad Jihlavou. Každoročně již po 19 let jsou tyto koncerty provázeny velkou návštěvou posluchačů, kteří si při nich zanotují krásné písničky, koledy a pastorely.

Schola Pragensis: největší přehlídka středních škol v Česku nasměruje tisíce deváťáků

16.listopadu
Největší přehlídka středních a vyšších odborných škol v Česku, která proběhne od čtvrtka 22. do neděle 24. listopadu v Kongresovém centru Praha, letos představí rekordních 160 vystavovatelů. Vstup pro všechny je zdarma.

Svátek nesvátek – na Slovácku se pořád něco děje

16.listopadu
Tento víkend nás čeká slavné výročí - 17. listopad, Den boje za svobodu a demokracii. Tentokrát to vyšlo na sobotu, den volna navíc se tedy nekoná… Přesto neváhejme a pojďme tento významný den náležité využít a užít.

Nemocnice v Přerově, Prostějově a Šternberku se připojí k Evropskému antibiotickému dni

16.listopadu
18. listopad je vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí slouží především k zamyšlení se nad neuvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční se se svými nemocnicemi v Prostějově, Přerově i Šternberku symbolicky k této akci připojí a nabídne zájemcům osvětu.

Sběrný dvůr v Bohumíně bude v sobotu 17. listopadu uzavřený

16.listopadu
Sběrný dvůr v Koperníkově ulici bude mít v sobotu 17. listopadu zavřeno. A to kvůli státnímu svátku. Pokud jste jej chtěli využít, přeplánujte si svou návštěvu až na příští týden. To budou jeho brány otevřeny denně od 8 do 16 hodin. V sobotu 24. listopadu bude možné jej využít od 8 do 14 hodin.

Tři ostravské scény se zapojí do projetu Noc divadel

16.listopadu
Do celoevropské akce Nocí divadel se 17. listopadu zapojí Divadlo loutek Ostrava, Divadlo Petra Bezruče a Národní divadlo moravskoslezské. Ostravská divadla pro návštěvníky připravila zajímavý program i návštěvu různých inscenací.

Otestujte si plíce ve Vsetínské nemocnici

16.listopadu
Vsetínská nemocnice pořádá pro zájemce, kteří si chtějí nechat otestovat své plíce, preventivní akci. Uskuteční se v úterý 20. listopadu v čase od 13 do 17 hodin na oddělení tuberkulózy a respiračních nemocí v prostorách polikliniky.

Legendární pohádka Tři oříšky pro Popelku se opět vrací na Moritzburg

16.listopadu
Zpráva o smrti herce Rolfa Hoppeho, který hrál v Popelce královského otce, připomenula nehynoucí oblibu filmové klasiky, točené z části na saském Moritzburgu. Od soboty 17. listopadu je na zámku opět otevřena výstava Tři oříšky pro Popelku. Tentokrát i s českými texty a českým filmem. Potrvá do 3. března 2019.

Modelka Zuzana Stráská předala ve zlínské nemocnici pelíšky pro miminka

16.listopadu
Takzvaná dětská hnízda pro předčasně narozené děti předala Novorozeneckému oddělení Krajské nemocnice T. Bati česká modelka Zuzana Stráská. Zapojila se tak do projektu MimiConcept, který podporuje tímto způsobem několik porodnic v České republice.

Mozaika u kostela sv. Petra a Pavla v Praze-Radotíně

16.listopadu
Ohradní zeď okolo kostela svatého Petra a Pavla v Praze-Radotíně zdobí nový šperk. Je jím historická mozaika, která pochází z dílny rakouské firmy Neuhauser z roku 1910.

Mlýny, které nemelou, ale zúrodňují krajinu středomořského ostrova

16.listopadu
Kréta udivuje památkami spojenými s mínojskou kulturou z doby, kdy platila za kolébku evropské civilizace. Za povšimnutí však stojí i výrazně mladší pozoruhodnosti uprostřed krásné krajiny - větrné mlýny s bělostnými plachtami, které zejména v minulosti sloužily k čerpání vody a zavlažování políček.

Městský obvod Plzeň 3 zve seniory na tradiční taneční vínek

16.listopadu
Oblíbené taneční setkání pro seniory se uskuteční v pondělí 26. listopadu, a to netradičně v Alfě na Americké třídě v Plzni.

Nadužívání antibiotik považují lékaři stále za problém

16.listopadu
Letos si opět připomínáme Evropský antibiotický den, který připadá na 18. listopadu. Aktivita vznikla kvůli rostoucímu nebezpečí výskytu bakterií odolných vůči většině antibiotik.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes