Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/vase-zpravy

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

14,7 položek/den

Dvě hudební legendy se setkají v listopadu v Plzni: Chick Corea a Maceo Parker

15:29
Letošní listopad bude pro Plzeň svátkem hudby. Koncert jazzového klavíristy Chicka Corey 14. listopadu v Měšťanské besedě bude o den později následovat funková show saxofonisty Maceo Parkera. Kdo si nechce nechat ani jeden z koncertů ujít, může dostat slevu na vstupenky.

Vsetínská interna omezí provoz příjmové ambulance

14:19
Vsetínská interna omezuje od 20. září do 8. října provoz příjmové ambulance, která bude fungovat pouze do 15 hodin. Pacienti budou moci do 22. hodiny využít lékařskou pohotovostní službu. Na vsetínské interně nyní pracuje 9 lékařů na plný úvazek, což je v tuto chvíli nedostačující počet k plnému provozu.

Premiérové prvenství v TOP Masteru pro šipkaře Rezka

14:19
V sobotu 15. září si to ke čtvrtému královéhradeckému Masteru sezóny 2018 šipkaři namířili do Jaroměře. Přesněji do Josefova, kde na ně v tamním sále Důstojnické besedy čekala dvacítka terčů a program překypující soutěžemi různého rázu.

Přijďte si v pátek díky Poliklinice MephaCentrum zkontrolovat svá znaménka na porubský Den zdraví

13:09
Už v pátek se na Havlíčkově náměstí v Ostravě-Porubě uskuteční Den zdraví. Akce se tentokrát účastní i Poliklinika MephaCentrum, která v tento den nabídne bezplatné vyšetření znamének. Zájemci se nemusí objednávat předem. Postačí, když dorazí ke speciálnímu kožnímu stanu MephaCentra mezi 10.00 a 17.00 hodinou.

Neslýchaně zábavný večer v Kroměříži se povedl, úspěch měli účinkující i tlumočníci z Hands dance

12:35
Šest set návštěvníků přišlo na Neslýchaně zábavný večer, který ve velkém sále kroměřížského domu kultury připravilo na 14. září Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž o. p. Před neslyšícím i slyšícím publikem vystoupili známí umělci – a všichni měli ohromný úspěch.

Nová speciální kamera pomůže lékařům šumperské nemocnice snadněji odhalit vážné oční onemocnění

12:35
Makulární degenerace je jedno z nejzávažnějších očních nemocí, které může skončit i slepotou. S jeho včasným odhalením pomáhá šumperským očním lékařům nová speciální kamera. Přístrojová novinka dokáže díky rychlému a přesnému snímkování odhalit nemoc ještě dřív, než začne pacient pociťovat problémy.

Sešli se, aby pomohli...

12:01
Toto je motto benefičního koncertu, který již po třinácté uskutečnila Charita Ostrava. Tentokráte 18. září v krásném prostředí Divadla Antonína Dvořáka a celý výtěžek ze vstupného bude využit na podporu Hospice sv. Lukáše - zařízení pro lidi v závěru života.

Dům kultury v Kroměříži uvede slavnou hru Shylock, v níž exceluje herec Milan Kňažko

12:01
Jedním z představení, která reagují na letošní rok významných "osmičkových" výročí, je i monodrama Kanaďana Marka Leinera-Younga Shylock. Slavnou hru se slovenským hercem Milanem Kňažkem uvede Dům kultury v Kroměříži v pondělí 1. října.

Známý regionální publicista Dušan Kučera vydává novou knihu s názvem Klatovy za císaře pána

11:27
Zajímavou publikací, která se během září objeví na knižních pultech, bude bezesporu kniha "Klatovy za císaře pána" (díl první - úsměvné střípky), jejímž autorem je uznávaný regionální publicista, učitel a dlouholetý klatovský zastupitel Dušan Kučera.

Předporodní kurzy těhotným maminkám znovu nabízí Jesenická nemocnice

10:19
Provést budoucí maminky těhotenstvím, připravit je na porod i na to, co je čeká při péči o miminko, mají za cíl předporodní kurzy Jesenické nemocnice, která je členem skupiny Agel. Nová série kurzů odstartovala tento měsíc a potrvá do poloviny prosince.

Plzeňské ohýnky již tuto sobotu

10:18
Projekt Plzeňské ohýnky je tradiční přehlídkou profesionálních ohňostrojů, která se každoročně koná v multifunkčním areálu plzeňského Škodalandu na Borské přehradě.

V roce 2019 chce Bohumín investovat do ekologie i zklidnění dopravy

9:44
Bohumín už ví, jak bude příští rok hospodařit. Návrh první verze rozpočtu projednali zastupitelé. Počítá s příjmy i výdaji za téměř 750 milionů korun. Mezi největší investice patří revitalizace Gliňočských tůní, vznik parkovišť v centru, zklidnění dopravy ve Skřečoni nebo zahájení výsadby lesoparku.

Kurzy seznámí budoucí maminky s průběhem porodu i s Nemocnicí v Novém Jičíně

9:09
Oblíbené předporodní kurzy jsou na Novojičínsku po letní pauze zpět. Nastávající maminky se mohou již v těchto dnech hlásit na kurzy s porodní asistentkou, novorozeneckou sestrou i lékařem, které pro ně připravila Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny Agel.

Robot vytvoří na brněnském výstavišti sochu Tomáše Garrigua Masaryka

9:09
Přes dva metry vysoká bude socha Tomáše Garrigua Masaryka, kterou vyfrézuje robotická ruka. Stane se tak přímo před zraky návštěvníků Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se koná od 1. do 5. října na brněnském výstavišti.

Nová komedie Testosteron slibuje divokou pánskou jízdu

8:34
Městské divadlo Zlín zve na divokou pánskou jízdu. V ostré situační komedii Testosteron, která bude mít premiéru v sobotu 22. září ve Velkém sále, se na jevišti neobjeví jediná žena. V hledišti se naopak dá očekávat jejich převaha.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes