Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/vase-zpravy

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

12 položek/den

Dolní Němčí na Uherskohradišťsku se stalo Vesnicí roku 2018 Zlínského kraje

15:56
Vesnicí roku 2018 Zlínského kraje se v pondělí 25. června stala obec Dolní Němčí na Uherskohradišťsku. Starosta František Hajdůch přijal zlatou stuhu za vítězství v krajském kole i gratulace od hejtmana Jiřího Čunka a dalších představitelů kraje.

Bílovec má strategický plán rozvoje až do roku 2027

15:56
Červnové zastupitelstvo města Bílovce schválilo Program rozvoje města Bílovce na období 2018–2027, který je součástí projektu Rozvoj strategického řízení a řízení lidských zdrojů ve městě Bílovci.

Soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel 2018 – zná své vítěze

15:24
Rytmus Liberec, o. p. s. oceňuje zaměstnavatele, kteří dávají příležitost lidem s postižením uplatnit se na běžném trhu práce za obvyklých podmínek.

Malčická Šupina ve znamení pokusu o svržení krále Vlasty

14:44
Druhá červencová sobota patří v Malčicích u Písku již několik let po sobě rybářům. Rybník Obecňák i letos obsadí rybáři z celé republiky, pro které hlavní organizátor akce Milan Hach připravil rybník plný ryb.

Přerovské kino chystá prázdninový program, u některých projekcí sníží vstupné

14:44
Přerovská Hvězda posílí v červenci a srpnu projekce ve středy a čtvrtky. Novinkou jsou levné úterky a chybět nebudou ani prázdninové tvořivé dílničky pro nejmenší diváky nebo hororové soboty. Těšit se lze také na ABBA maraton.

Blízké světy: Igor Kitzberger a Ivan Pavle v galerii CREARS

14:44
Rožnovská galerie CREARS připravila společnou výstavu kontemplativních obrazů slovenského malíře Ivana Pavleho a expresivních bronzových plastik Igora Kitzbergera. Expozice poukazuje na styčné body jejich tvorby na základě vzájemného porovnání dvou odlišných výtvarných technik.

Přerovská poliklinika po rekonstrukci nabídne modernější vyšetření i kratší čekací dobu

14:04
Šest týdnů intenzivních prací a 1,6 miliónu korun si vyžádala modernizace pracoviště zobrazovacích metod přerovské Polikliniky AGEL. Pracoviště získalo nejen nové vybavení v podobě moderního ultrazvuku a rentgenu, ale zároveň rozšířilo ordinační dobu a prošlo kompletní digitalizací.

Jan Lucemburský znovu porazí Uhry a Poláky. Na slováckém poli

13:25
Na poli u Vacenovic na Slovácku se 7. července odehraje bitva. Bojovat u ní budou vojska Jana Lucemburského proti polským a uherským protivníkům. Stejně jako v roce 1331.

Na Kroměřížsku zahynula po nárazu do stromu řidička osobního automobilu

13:25
Šestatřicetiletá řidička osobního automobilu značky Dacia Logan zahynula v pondělí 25. června před šestou hodinou ranní při nehodě mezi obcemi Srnov a Dřínov na Kroměřížsku.

Trutnovská 40 obhájila mistrovský titul

12:47
V sobotu a neděli 23. a 24. června patřily Králíky u Nového Bydžova druhému mistrovskému víkendu Unie šipkových organizací. Zatímco před třemi týdny se soutěžilo o tituly v kategoriích B, C a žen, tentokráte ovládly hrací sál týmy z řad kategorií A, D a Elite.

Prázdniny ve Frýdku-Místku odstartují Létohrátky

12:47
Statutární město Frýdek-Místek pořádá prostřednictvím své organizace KulturyFM tradiční Veseléto, které nabízí zejména v době prázdnin spoustu akcí a zábavy pro děti i dospělé. Prázdniny odstartují v sobotu 30. června Létohrátky ve frýdeckém Parku pod zámkem.

Žáci základních škol si vyzkoušeli, jaké je být středoškolákem ve zdravotnické škole

12:08
Co obnáší být středoškolákem a jaké znalosti a dovednosti jsou k tomu potřeba, to si v pátek 15. června vyzkoušelo na sedm desítek žáků 8. tříd tří základních škol z Ostravska. Na celé dopoledne se stali hosty Střední zdravotnické školy AGEL.

Časy spletitých hříšných lásek na zámku Dubu dnes vystřídala pracovitost a noblesa

11:30
Nevelký zámek Dub ve stejnojmenné obci po dvě desítky let vlastní a opravují současní majitelé, baronka Jana-Marie di Battaglia s manželem Jaroslavem di Battaglia. Výsledky jejich usilovné práce, kdy nedávnému zemědělskému učilišti opět vracejí lesk a eleganci, je možno vidět na vlastní oči.

Pacienti Vítkovické nemocnice v Ostravě odpočívají na nových matracích

10:17
Patnáct nových matrací speciálně vyrobených tak, aby zabraňovaly vzniku proleženin, mají nově k dispozici pacienti Vítkovické nemocnice v Ostravě. Nemocnice investovala 150 tisíc korun do obnovy matrací na lůžkovém oddělení Centra péče o zažívací trakt, kde je ročně využijí stovky pacientů.

České plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová v Ostravě zvítězily

9:41
V neděli 24. června praskal centrální kurt v Dolních Vítkovicích ve švech. Diváci svým hlasitým povzbuzováním a skandováním hnali zejména české hráče a hráčky k vynikajícím výkonům. V závěru se to vyplatilo. Jak sportovcům, tak fanouškům. České dvojice si z Ostravy odvážejí zlato a čtvrté místo.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes