Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/vase-zpravy

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

11,9 položek/den

Ostrava hostí 26. ročník mezinárodní výstavy Infotherma

22:20
Výstava Infotherma 2019 se na výstavišti Černá louka v Ostravě koná od pondělí 21. ledna do čtvrtka 24. ledna. Návštěvník, odborník i laik zde najde vše o vytápění, úsporách energií a smysluplném využívání obnovitelných zdrojů. A také doprovodný program.

Řidička osobního automobilu přežila střet s vlakem

21:47
K druhému letošnímu střetu osobního auta s vlakem na Vsetínsku došlo v neděli 20. ledna odpoledne v Karolince. „Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda činí čtvrt milionu korun,“ informoval dnes policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Do registru dárců kostní dřeně vstoupilo na hokeji ve Vsetíně přes čtyřicet lidí

16:35
Celkem 42 zájemců vstoupilo do registru dárců kostní dřeně během sobotního zápasu VHK ROBE Vsetín s Rytíři Kladno. Hokej na dřeň se uskutečnil již počtvrté, celkem přivedl do registru bezmála dvě stovky lidí.

Šárka Hrouzková představuje svou výtvarnou tvorbu z posledních deseti let

14:14
Městské muzeum a galerie v Poličce zahájilo 12. ledna osobitou výstavu malířky a výtvarné pedagožky, která nastartovala kariéru desítkám lidí – Šárky Hrouzkové. Ač se narodila v roce 1954 v Ostravě, od roku 1990 žije a pracuje ve východních Čechách v nedalekém Dolním Újezdě u Poličky.

Na Karlovarsku padl v neděli Superjackpot

14:14
Zdá se, že velké výhry budou hojně padat i v roce 2019. Třetí lednovou neděli se ve Sportce do správných čísel trefili hned tři noví milionáři. A co víc, jeden z nich si odnesl Superjackpot. Ten tentokrát přinesl sázejícímu z Karlovarského kraje téměř 24 milionů korun.

Jihočeskému Třebkovu počasí na pozorování zatmění Měsíce přálo

13:00
Tedy pomineme-li tu třeskutou zimu, míněny jsou vhodné pozorovací podmínky díky jasné obloze bez mraků, mlhy i oparu nad obzorem. Mráz si svoji daň však vybral v podobě permanentní námrazy na objektivu.

Přibývá pacientů s poruchami spánku

12:26
Spánková laboratoř Plicního oddělení Krajské nemocnice T. Bati praská ve švech. Lidí s poruchami spánku je totiž čím dál více. Situaci zlepší otevření dalších lůžek laboratoře v tomto roce.

V Broumově poznávám spoustu zajímavých lidí, říká překladatel J. K. Rowlingové Ladislav Šenkyřík

12:26
Na svém překladatelském kontě má více než stovku knih. Překládá Boba Dylana, Nabokova, Bukowského i J. K. Rowlingovou. Fejetonista a překladatel Ladislav Šenkyřík v současné době pobývá v Literárním domku broumovského kláštera na rezidenčním tvůrčím pobytu.

Krnovští senioři dostanou zdarma další osobní alarmy

11:50
Na podzim loňského roku městská policie rozdala krnovským seniorům 200 osobních alarmů. Protože byl o tyto přístroje velký zájem, pracoviště prevence kriminality zakoupilo dalších 350 kusů v celkové hodnotě 30 tisíc korun, které budou k dispozici od 1. února v sídle strážníků v Žižkově ulici.

PragueONCO nabídne i pacientský seminář pro onkologické pacienty

11:15
Už podesáté se koná onkologické kolokvium PragueONCO. Součástí programu je i letos pacientský seminář, který organizuje Dialog Jessenius. Zahrnuje 9 přednášek, na nichž vystoupí odborníci, ale i badmintonista Koukal či bloggerka Schillerová. Pacientská sekce pro veřejnost bude přístupná 23. ledna od 14 hodin.

Salesiáni učí i pomáhat

11:15
Před nedávnem proběhla tiskem zpráva o požáru v Teplicích-Proseticích. Zvedla se vlna solidarity s maminkou a jejími dětmi. Jedni z prvních pomocníků byli ze Salesiánského střediska.

Plzeň si připomněla židovské transporty

10:39
V neděli 20. ledna si židé společně s křesťany a plzeňskou veřejností připomněli výročí lednových transportů plzeňských židů do koncentračního tábora v Terezíně.

Badmintonisté Baníku Most úspěšní v Praze a Radonicích

10:05
Mladí badmintonisté Baníku Most byli v úvodu roku úspěšní na turnajích v Praze a ve středočeských Radonicích.

Mladí sportovci se těší na novou Fotbalovou akademii v Ostravě

9:31
V areálu bývalého stánku ostravské kopané na Bazalech na Slezské Ostravě se bourá, staví, tvoří a roste nový sportovní areál, který bude sloužit Fotbalové akademii v Ostravě. Areál na Bazalech byl předán 9. července 2018 vítězi veřejné zakázky společnosti Hochtief CZ k zahájení modernizace areálu.

Vila Stiassni - hostila Beneše i Castra. Teď soutěží o titul Proměna roku

8:56
Vila Stiassni byla v Brně postavena významným architektem E. Wiesnerem pro rodinu židovského textilního průmyslníka Alfreda Stiassni. Za války ji využívalo gestapo a po válce byla znárodněna. Po celou dobu totality sloužila vila k ubytování našich významných politiků a jejich zahraničních hostů.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes