15
new stories - click to show

Jan Antonín

Related to

Památkáři obnovili látkovou výzdobu zlatého eggenberského kočáru na zámku v Českém Krumlově

Zlatý kočár na zámku v Českém Krumlově získal po staletích znovu původní podobu. Vůz nechal pro svou diplomatickou misi vyrobit v roce 1638 Jan Antonín I. z Eggenbergu.

Cesta na vrchol nebyla snadná, Tomáš Baťa to dokázal

20.March » NESPECHEJ.cz
Životní příběh Tomáše Bati vypráví příběh chlapce, který se od těžkého dětství postupně vypracoval na jednoho z nejslavnějších tuzemských podnikatelů. Jak se mu to podařilo?

Uherské Hradiště - socha mladého Jana Antonína Bati

11.March » Turistika.cz
Na plastiku jinocha koukajícího na hladinu Moravy a sedícího přitom za zábradlím na kamenném soklu, narazíme hned za silničním mostem na Moravním nábřeží v místní části Rybárny. Švec Antonín Baťa se do domku (dnešní č.p.2) přistěhoval roku 1886 a…

Hodnocení redakce: Betlém aneb Komedie o narození (Divadlo D21) - 70 % [Pavel Širmer]

20.January » i-divadlo.cz
Známá Pitínského vánoční hra v komornějším zpracování s menším obsazením. Cesta do Betléma s odbočkami, prokládaná zpěvem tematicky spřízněných koled s živým hudebním doprovodem. Malý prostor divadla je scénograficky maximálně využit, zdařilé hudebn…

Petr Žantovský: Budujeme stát pro 40 milionů lidí

24.November » regionalninovinky.cz
Jméno Baťa mnohým evokuje Tomáše Baťu, toho starého pána, který se objevil po listopadu 1989 v Praze a jehož podnikatelským úspěchům se tolik vždy obdivoval Miloš Zeman, píše Petr Žantovský ve svém cyklu Jak jsem potkal knihy.

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy - 267. díl Budujeme stát pro 40 milionů lidí

23.November » ParlamentniListy.cz
Jméno Baťa mnohým evokuje Tomáše Baťu, toho starého pána, který se objevil po listopadu 1989 v Praze a jehož podnikatelským úspěchům se tolik vždy obdivoval Miloš Zeman. Mnohem zajímavější postavou však byl Jan Antonín Baťa, Tomášův starší nevlastní…

Jan Antonín Pitínský: Matka. Když malý rodinný konflikt vyústí v nečekaný sociální horor

15.November » ČRo
Sociální sonda do zvrácenosti myšlení lidí, jejichž posedlostí je vlastní důležitost, moc a ovládání druhých. V titulní roli Ivana Hloužková. Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Zemřel Richard Dvořák

25.September » Divadelní noviny
(Zlín - 22. 9. 2022 Zlín) Skladatel scénické hudby, častý spolupracovník režiséra J. A. Pitínského, mnohaletý korepetitor Městského divadla Zlín.

Rodák a krajan. Přednáška v Jevišovicích připomene kreslíře Jana Antonína Venuta

8.September » Znojemský deník
Ve čtvrtek 15. září se na Starém zámku v Jevišovicích koná přednáška o jevišovickém rodáku, královéhradeckém kanovníkovi Janu Antonínu Venutovi (1746-1833), jenž se proslavil především svou kreslířskou tvorbou.

Česko je plné pokladů a legend. Když se některé vynoří, je z toho poprask

8.August » Hobby.cz
Česká republika je plná bájných pokladů. Mnohé z nich se ale našly zcela náhodou třeba při břehu potoka či na poli. Jiné zůstávají pouze neobjevenými legendami, jejichž tajemství dosud nikdo neodhalil. Týdeník 5plus2 připomíná příběhy některých z ni…

Na továrny chtěl Baťa vidět i z ložnice, žena řekla ne. Zlín proměnil v malou Ameriku

5.August » Bleskově.cz
Ač Tomáš Baťa ve Zlíně působil jen tři dekády, významně ovlivnil architekturu i další směřování města. Tady jsou největší ikony baťovské architektury.

Královský plat i disciplína. Některé podnikatelské zásady Tomáše Bati inspirují dodnes, jiné by už neprošly

23.July » CzechCrunch
Zlínský obuvník stavěl na nadčasových a svobodných principech. Disciplínu si ale vynucoval prostředky, které by dnes už nebyly možné. Příspěvek Královský plat i disciplína. Některé podnikatelské zásady Tomáše Bati inspirují dodnes, jiné by už neproš…

Tato informační stránka o Jan Antonín zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Antonín" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes