15
new stories - click to show

Mighty Ar

Related to

VIDEO: AC-208 Combat Caravan - S touto Cessnou se nejen proletíte, ale i odpálíte rakety

27.February » MagazinSecurity.cz
Dnes již klasické letouny Cessna asi už nikoho neohromí, nicméně ne všichni vědí, že existuje bojová varianta civilního stroje, který má název AC-208 Combat Caravan.

Fantom z Iwodžimy: Mariňák si sám upravil letecký kulomet a Japonci padali jako hrušky

23.February » MagazinSecurity.cz
Tony Stein byl americkým mariňákem, který sváděl tuhé boje na ostrově Iwodžima v únoru 1945. K tomu používal uzpůsobený letecký kulomet ANM2 Browning. Sám však v bojích nakonec položil život.

,,Slovenský Rambo" Richard Marcinko: Nuda u radistů, rachot ve Vietnamu. Drsné zúčtování na ostrově Ilo Ilo

20.February » MagazinSecurity.cz
John Rambo, slavná fiktivní postava z filmu, kterého nenapodobitelným způsobem ztvárnil Sylvester Stallone. Pokud bychom měli mluvit o ,,reálném" Rambovi, je nutné zmínit jméno Richarda Marcinka, který si s filmovým hrdinou rozhodně nezadal.

VIDEO: Jeremiah Denton: 8 let vietnamských muk, ulička hanby a odvážné sdělení morseovkou v přímém přenosu

6.February » MagazinSecurity.cz
Jeremiah Denton byl jedním z vietnamských zajatců, který skončil v nepřátelských rukou v roce 1965. Díky Dentonovi a jemu originálnímu způsobu sdělení se rozvědka dozvěděla, že jsou Američané skutečně mučeni Vietnamci.

Projekt Azorian: Jak se slavný požitkář a podnikatel spojil se CIA. ,,Krádež" ponorky přímo před zraky Sovětů

27.January » MagazinSecurity.cz
V březnu 1968 se asi 2 600 km severozápadně od Havaje z neznámých příčin potopila sovětská ponorka K-129 s jadernými hlavicemi a 98 námořníky na palubě. O několik let později byla spuštěna přísně tajná akce CIA známá jako Projekt Azorian, která mě...

Jak si Američané zkoumali Hitlera: Úplná paranoidní troska, která není schopna navazovat lidské vztahy

27.January » MagazinSecurity.cz
Osobností nacistického diktátora se zabývala řada seriózních odborných studií. Svou ,,troškou do mlýna" přispěl i v roce 1943 předchůdce dnešní CIA Úřad pro strategické služby (Office of Strategic Services). A k jakým závěrům došel?

Joseph Rochefort: Kryptoanalytický génius, který pomohl vyhrát válku v Pacifiku

22.January » MagazinSecurity.cz
Námořní důstojník a hlavně zdatný kryptoanalytik Joseph Rochefort významnou měrou pomohl vyhrát válku nad Japonci v Pacifiku během druhé světové války.

Jak 80 členů pobřežní stráže zachránilo aljašskou vesnici od pohromy španělské chřipky

16.December » MagazinSecurity.cz
Aljašskou vesnici Unalaska postihla před více než 100 lety pandemie španělské chřipky. Nebýt pomoci několika desítek členů americké pobřežní stráže, tak by vesnici postihla tragédie v podobě výrazné úmrtnosti na tuto zákeřnou nemoc.

Jak si Američané cvičně ,,napadli" Pearl Harbor devět let před Japonci. Kontradmirálovo varování nikdo nebral vážně

12.December » MagazinSecurity.cz
Den hanby, 7. prosinec 1941, je zapsán v americké historii černým písmem. Japonci napadli tichomořskou základnu Pearl Harbor, čímž byly USA vtaženy do druhé světové války. Méně se už ví, že Američané provedli ,,cvičné napadení" své tichomořské zák...

Giora Epstein: Izraelský specialista na MiGy. Během tří dnů jich sundal čtyři, další následovaly záhy

12.December » MagazinSecurity.cz
Izraelské letecké eso Gioera Epstein si připsalo na své konto celkem 17 ,,zářezů", aktivním pilotem byl do svých 59 let. Jeho ,,specialitou a možná i osudem byly MiGy.

,,Bezstarostná jízda": Jak mechanik ukradl letoun Skyhawk a stal se na půl hodiny pilotem

4.December » MagazinSecurity.cz
Mechanik námořní pěchoty Howard Foote měl sen: stát se alespoň na chvíli pilotem a vyzkoušet si tuto roli ,,prakticky". Sen se mu splnil, když v roce 1986 ukradl letoun v noci A-4M Skyhawk a ,,pěkně" se s ním proletěl.

Tato informační stránka o Mighty Ar zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Mighty Ar" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes