15
new stories - click to show

Václav Bartuška Český diplomat, politik a publicista

Related to

Konzervativní klimatická politika: plánování, levicová řešení a jaderná energie

21.December » Deník Referendum
Alexandr Vondra s dalšími autory vydal knihu, v níž se snaží definovat konzervativní ekologickou politiku. Výsledkem je text, v němž pravicoví aktéři soustavně a mnohde explicitně legitimizují agendu ekologického a klimatického hnutí.

Babiš má pravdu, tendr na Dukovany není připravený, říká Bartuška

4.December » Seznam Zprávy
Bývalý studentský vůdce z roku 1989 působí na Ministerstvu zahraničí jako zvláštní zmocněnec pro energetickou bezpečnost.

Trezory vydávají tajné dokumenty z vyšetřování masakru studentů 17. listopadu

18.November » Aktuálně.cz
V trezorech uzavřené spisy o vyšetřování masakru studentů na Národní třídě vypovídají o mentalitě komunistických funkcionářů i rozkladu StB.

První virtuální výstava připomíná světu odvahu studentů v roce 1939 a 1989

17.November » iDNES.cz
Dva důležité historické momenty, které přepsaly dějiny Česka, připomíná výstava Studentské revoluce. Sbírka vzpomínek v online verzi, kterou připravil projekt Paměť národa, má za úkol představit světu české dějiny tak, aby příběhy odvahy a aktivis...

Říkali nám: jdete hlavou proti zdi. My jsme se rozběhli a vyšlo to, říká Václav Bartuška

17.November » Rádio Praha
Příběhy o odvaze českých studentů se teď mohou inspirovat studenti z celého světa. Český Google se při příležitosti oslav Mezinárodního dne studentstva spojil s projektem Paměť národa.

Setkání s kůlem v plotě: Miloš Jakeš i po revoluci slepě věřil ideálům zločinného komunismu

14.July » Reflex.cz
V době vrcholící revoluce, devatenáctého prosince 1989, jsme zazvonili u dveří jedné smutné dejvické vily. Spolužáci z fakulty žurnalistiky Václav Bartuška, Richard Kalup, fotograf Petr Žižka a já. A otevřel nám sám bývalý generální tajemník Miloš...

Debata o „sametu“ se zvrhla. Oskar Krejčí chválil Stalina. „Mluvíš jako Greta,“ krotil ho Mládek. A Václav Havel...

6.December » ParlamentniListy.cz
30 LET OD LISTOPADU 30 let od sametové revoluce – důvod k zamyšlení, tak zněl název diskuse konané v prostorách Českého svazu vědeckotechnických společností na Novotného lávce v Praze. Diskuse se nesla v „zábavném“ duchu. Oskar Krejčí uznale pochv...

Návštěva u diplomata i publicisty Václava Bartušky, jednoho z vůdců sametové revoluce před 30 lety

2.December » ČRo Hradec Králové
Václav Bartuška je v současné době zvláštním velvyslancem České republiky pro otázky energetické bezpečnosti. V době listopadových událostí byl jedním z vůdců sametové revoluce.

Václav Bartuška: Děti donášely na své rodiče a milenci a kolegové se udávali navzájem (Video)

17.November » Kurzy.cz
Je dobré si čas od času připomínat, jak nesamozřejmé je to, co dnes máme. Zajistit, že v červnu roku 1990 budou svobodné volby, to byla úžasná škola života. Měli jsme pravdu, když jsme si v roce 1989 říkali, že cesta bude dlouhá. Na druhou stranu...

Víkendové výročí 17. listopadu v Praze: Přehled akcí a dopravních omezení

15.November » Deník.cz
/INFOGRAFIKA/ V sobotu na Letné proběhne Demonstrace pro demokracii, v neděli pak řada míst ve městě ožije oslavami 30. výročí sametové revoluce.

Václav Bartuška byl jedním z vůdců listopadové revoluce. Jak na dobu před 30 lety vzpomíná?

15.November » ČRo Hradec Králové
Václav Bartuška je v současné době zvláštním velvyslancem České republiky pro otázky energetické bezpečnosti. V době listopadových událostí byl jedním z vůdců sametové revoluce.

„Teď s námi pijete, zítra vás proti nám pošlou.“ Dny, kdy se listopad 1989 ocitl na hraně

14.November » Česko – Deník N
Přinejmenším v prvním týdnu sametové revoluce trvalo dnes už pozapomenuté nebezpečí, že režim na svou obranu nasadí armádu i milice. Deník N přibližuje plány komunistů na pozadí příběhů dvou lidí, kteří tenkrát jako sotva dospělí mohli stanout pro...

Tato informační stránka o Václav Bartuška zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Václav Bartuška" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes