15
new stories - click to show

Jan Beránek

Related to

Ke klimatickému bodu zvratu jsme blíž, než se předpokládalo

1.June » Nedd
Z nových měření teplot a nové analýzy klimatických trendů vyplývá, že Země může překročit klimatický bod zvratu už během příštích pěti let.

Jak Dana Drábová poslala policii na občanskou společnost

Dnes připomínaný příběh z počátku století ukazuje reálný vztah Dany Drábové k občanské společnosti, nezávislosti kontroly a zájmům průmyslu. Spouštění jaderné elektrárny Temelín nekontrolovala, ale oslavovala.

Dana Drábová: v jádru dobrý člověk

Dana Drábová platí za prvotřídní expertku a bezmála za hrdinku. Je to falešný obraz, který má nepříznivé dopady na kvalitu české politické kultury. Pokoušíme se jej napravit v dlouho připravovaném seriálu analytických textů.

Jan Beránek (U+): Jaké je tvořit digitální produkty pro klienty v Silicon Valley?

19.May » Roklen 24
Jaké to je, řídit globální firmu? Digitální společnost U+ podnikatele Jana Beránka takovou skutečně je, minimálně z hlediska jejich lidí.

Host Apetýtu: Jan Beránek

30.March » ČRo Brno
Badatel Jan Beránek se rozhodl vypátrat osudy svého prastrýce, zaměstnance firmy Baťa v Singapuru. Hledal v archivech, mluvil s pamětníky...

Pátrání po baťovácích

Ondřej Vaculík čte Beránkovo Pátrání po Silvestrovi v kontextu vzpomínkové Dělnické knihy svého „taty“ Ludvíka. Reflektuje při tom nejen rekonstrukci fenoménu baťovské výchovy mládeže, ale také archeologií individuálních osudů.

Pátrání po baťovácích

Ondřej Vaculík čte Beránkovo Pátrání po Silvestrovi v kontextu vzpomínkové Dělnické knihy svého „taty“ Ludvíka. Reflektuje při tom nejen rekonstrukci fenoménu baťovské výchovy mládeže, ale také archeologií individuálních osudů.

Baťovec v Singapuru - příběh tajemného prastrýce Silvestra Němce

8.January » Rádio Praha
Silvestr Němec byl ve 30. letech vyslán do Singapuru. Patřil mezi takzvané Baťovce. Zapojil se do bojů s Japonci a zmizel. Příběh svého prastrýce mapuje ve své knize Jan Beránek.

Z Vémyslic až na kraj světa! Jan Beránek (50) pátral po prastrýci Silvestrovi

7.January » Blesk.cz
Osud téměř zapomenutého příbuzného nedal Janu Beránkovi (50) spát. Co skrývala minulost muže, který zahynul kdesi v Singapuru během války, se rozhodl vypátrat. Projel kvůli tomu půl světa a nakonec celý příběh Silvestra Němce sepsal do knihy.

Prastrýc bojoval v Singapuru s Japonci, pátrání po něm má otevřený konec

6.January » iDNES.cz
Nedávno vydaná kniha Pátrání po Silvestrovi přibližuje dosud neznámé osudy baťovců, kteří prožili druhou světovou válku v Singapuru. Autor Jan Beránek líčí své tříleté hledání důkazů o zmizelém prastrýci.

Pátrání po strýci Silvestrovi

1.January » Ahaonline.cz
Osud téměř zapomenutého příbuzného nedal Janu Beránkovi (50) spát. Co skrývala minulost muže, který zahynul kdesi v Singapuru během války, se rozhodl vypátrat. Projel kvůli tomu půl světa a nakonec celý příběh strýčka Silvestra Němce sepsal do knihy.
Michal Gabriel - Český sochař
Jana Drápalová - Česká politička a ekoložka
Jiří Lajtoch - politik - ČSSD

Tato informační stránka o Jan Beránek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Beránek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes