15
new stories - click to show

Adam Borzič

Related to

Adam Borzič: Zralá naděje

30.November » ČRo 3 Vltava
Jeden z nejlakoničtějších i nejkanoničtějších veršů Williama Shakespeara praví, že „zralost je vše.“ Mám zralost raději než dospělost, ta může být neútěšným stavem bytí.

„Perský básník Rúmí je srdcem islámské mystiky,“ říká básník a publicista Adam Borzič

23.November » RadioWave
V Hergotu jsme se s básníkem, překladatelem a publicistou Adamem Borzičem podívali na islámskou mystiku – na súfismus – a konkrétně na jednoho z jejich nejvýznamnějších představitelů Mohammeda Džaláleddína Balchího Rúmího. Svět ho zná pod zkrácený...

Adam Borzič: Tantra

20.October » ČRo 3 Vltava
S pojmem tantra se setkáváme v posledních letech často. Naše první asociace spojená s tímto slovem mívá sexuální šmak. S tantrickými semináři a masážemi se roztrhl pytel.

Čeští básníci v Modern Poetry in Translation

29.September » iLiteratura.cz
Prestižní britský časopis Modern Poetry in Translation, zaměřený na překlady současné zahraniční poezie, vyhradil v zářijovém čísle zvláštní prostor českým básníkům. Jeho vznik iniciovala aktivita Českého literárního centra.

William Blake: Jediná myšlenka vyplní nekonečno

21.September » ČRo
Souzvuk z básní a mystických vizí anglického malíře a spisovatele s hudbou vybranou v inspiraci blakeovskými názvuky Jima Jarmushe a Neila Younga.

Ten, který si tykal s anděly i ďábly. Poezie a mystické vize Williama Blakea

13.September » ČRo
Poezii i mystické vize Williama Blakea, podivína své doby, vybral pro vltavský Souzvuk s datem 21. září básník Adam Borzič.

Adam Borzič: Binární a nebinární Madona

7.September » ČRo
Když byl na svátek Nanebevzetí Panny Marie posvěcen kardinálem Dukou sloup umanutého sochaře Váni, měl jsem zrovna cestu kolem.

Adam Borzič: Klimatické náboženství? A proč vlastně ne…

18.August » ČRo
Když chtějí odpůrci myšlenky, že my lidé ovlivňujeme klimatické změny, počastovat klimatology nadávkou, pronesou na adresu klimatického hnutí, že je to nové náboženství…

Kapitalismus — bída a hnus, nebo nutnost?

10.August » Deník Referendum
Ač jsou v českých zemích tlumeny nejhorší excesy kapitalismu sociálním státem, v řadě míst světa přináší jen neskutečnou bídu většiny obyvatel. Třicet let po pádu minulého režimu bychom se měli přestat ostýchat mluvit o něm kriticky.

Adam Borzič: Moře, živé a ohrožené

2.July » ČRo 3 Vltava
„S tím netvorem sdílím mnohá tajemství,“ napsal během svého pobytu v Janově filosof Friedrich Nietzsche. Tím netvorem mínil moře.

Adam Borzič: Svítily mu oči. Zemřel Petr Král

25.June » ČRo
Král je mrtev, ať žije král, to platí v pohádkách nebo monarchiích, ale nevím, zda to platí i v poezii. Zemřel Petr Král. Velký básník, esejista, překladatel, prozaik.
Zuzana Li - Překladatelka

Tato informační stránka o Adam Borzič zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Adam Borzič" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes