15
new stories - click to show

Jimmy Carter

Related to

Reaganova Amerika: Od hrozby jaderné konfrontace k mírové spolupráci, aneb „Pane Gorbačove, strhněte tu zeď…“

28.May » info.cz
Když v listopadu 1984 Ronald W. Reagan drtivě obhájil post v Bílém domě poté, co bez nadsázky zničil svého demokratického vyzývatele, bývalého viceprezidenta Waltera F. Mondalea, rozhodl se, aniž by cokoli změnil na svém celoživotním antikomunismu, …

USA si na Ukrajině hájí své zájmy i přes mrtvoly ruských vojáků

23.May » blog.idnes.cz
Vsadím kýbl své nejlepší slivovice proti flašce rumu do čaje, že Rusko nebude poraženo a dřív nebo později stejně dojde k jednáním. Krym zůstane navěky ruský a území na levém břehu Dněpru bude mít minimálně nějaký zvláštní statut

Nejen věk. Šest důvodů, proč je Bidenova nová kandidatura problematická

Joe Biden může i ve stávající kondici opět vyhrát. Ti, kdo si nepřejí vítězství republikánů, budou však nyní celý rok a půl trnout, aby něco nepopletl, o kvalitě jeho vládnutí v případném druhém období ani nemluvě.

Nejen věk. Šest důvodů, proč je Bidenova znovukandidatura problematická

Joe Biden může i ve stávající kondici opět vyhrát. Ti, kdo si nepřejí vítězství republikánů, budou však nyní celý rok a půl trnout, aby něco nepopletl, o kvalitě jeho vládnutí v případném druhém období ani nemluvě.

Jak králík napadl prezidenta a prohrál mu volby

20.April » Tiscali.cz
Nenápadný incident, který se odehrál před 44 lety a který až do směšnosti rozmázli novináři, možná připravil amerického prezidenta o druhé funkční období.

Říkali jim smrtící paprsek. Neutronové bomby měly být esem USA, plán ztroskotal

7.April » Deník.cz
Bude zabíjet lidi, ale budovy zůstanou při jejím použití stát. Taková pověst provázela neutronovou bombu, jež jakoby byla ztělesněním ponuré vize Julesa Verna z jeho románu Ocelové město. Na přelomu 70. a 80. let byl její vývoj ožehavým mezinárodním…

Americký senátor roky brojil proti černochům. Jeho smrt odhalila tajemství

6.April » Seznam Médium
V roce 2003 černoška Essie Mae Washington šokovala novináře odhalením svého původu. Bylo jí 78 let a čekala na to celý život. Jejím otcem byl Strom Thurmond, nejslavnější obhájce segregace v historii USA.

Podívejte se na atentát na prezidenta Reagana. Padlo při něm šest výstřelů, inspirací byl slavný film

29.March » Zoom iPrima
Naposledy na amerického prezidenta někdo vystřelil 30. března 1981. Cílem atentátu byl Ronald Reagan, který byl v té době v úřadu pouhých 69 dnů.

Marcel Marceau 100: světově proslulý mim, klaun Bip i válečný hrdina

22.March » Opera PLUS
Génius mimiky, gesta a pohybu byl více jak půl století věrný svému oboru. Generace následovníků mu vděčí za rozvoj a popularizaci pantomimy. Jeho křehký klaun Bip, lyrický i komický, romantický hrdina s červenou květinou na klobouku oslovil celý svě…

Jak se na Floridě za hlasování ve volbách vraždilo

20.March » Seznam Médium
2. listopadu 1920 se černoši ve floridském městečku Ocoee rozhodli jít k volbám a skončilo to lynčováním, vypálením černošských domovů, exodem z města a vymazáním masakru z dějin města.

Carter mě požádal o smuteční řeč, prořekl se nechtěně Biden

16.March » Novinky.cz
Americký exprezident Jimmy Carter (98) požádal nynějšího šéfa Bílého domu Joea Bidena (80), aby pronesl smuteční řeč, až zemře. Prozradil to, zřejmě nechtěně, přímo Biden.

Zavrtat se do ledu

14.March » Respekt.cz
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce

Tato informační stránka o Jimmy Carter zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jimmy Carter" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes