15
new stories - click to show

Ivan Dvořák

Related to

Kopřiva dvoudomá, indikátor kvality půdy i zásobárna bílkovin

11.June » ČRo Region
Je cenným zdrojem vitaminu C, bílkovin, minerálních látek, v kuchyni zastoupí špenát a výborně zasytí třeba housata. Kopřiva dvoudomá je se využívá i v lidovém léčitelství.

Sporýš neboli verbena: atraktivní letnička do truhlíku i trvalka do záhonu

28.May » ČRo Region
Bujně rostou, bohatě kvetou, barev je na výběr nepřeberné množství. A navíc se snadno pěstují. Verbeny si našly cestu do našich truhlíků i zahrad. Nebylo tomu tak ale vždy.

Zalévání sazenic po zakořenění omezte jen na nezbytnou dodávku vody, hlavně je nerozmazlujte

14.May » ČRo Region
Po „ledových mužích“ se můžeme pustit do vysazování předpěstovaných sazenic zeleniny a květin do záhonů. Kolik vody a živin potřebují?

Opylují vaše ovocné stromy „chlupaté“ včely? Jsou to včely samotářky

7.May » ČRo Region
Na rozdíl od včel medonosných, bydlících v úlech, si včely samotářky budují obydlí v zemi, ve dřevě, v dutých stéblech a na dalších místech. Nepohrdnou ani hmyzími hotely.

Vajgélie a tavola kalinolistá dodají zahradě šmrnc

30.April » ČRo Region
Každý z těchto kvetoucích keřů zahradníci obdivují kvůli něčemu jinému. Pokračuje Ivan Dvořák z časopisu Zahrádkář:

Originální, dekorativní a naprosto nenáročný je netřesk

Netřesk je sukulent, který vytváří přízemní růžice krátkých dužnatých listů. Je to víceletá rostlina, růžice ovšem po vykvetení odumírá. Netřesk je oblíbenou zahradní rostlinou do skalek, suchých zídek, ale také na střechu, kterou může krášlit po ...

Znáte echinaceu? Třapatkovka je krásná a navíc užitečná trvalka

21.April » ČRo Pardubice
Původní obyvatelé Severní Ameriky na ni nedali dopustit. Používali ji, když je bolely zuby, škrábalo je v krku, nebo když měli kašel. V současnosti se u nás nejčastěji pěstuje Echinacea purpurea. Použít se dají květy, listy i podzemní části. Echin...

Ochrana ovocných stromů. Zkuste 5 způsobů, jak bojovat s jarními mrazíky

20.April » ČRo Region
Na ochranu ovocných stromů před jarními mrazíky můžete myslet už v zimě. Třeba oddalováním rašení a kvetení. Můžete třeba nastýlat sníh i hnůj nebo podkládat stromy...

Proč má jabloň červený kmen a višni zasychají větve

15.April » ČRo Olomouc
Dostali jsme od vás několik dotazů, týkajících se ovocných stromů. Proč má jabloň červený kmen, jak zastřešit otvory ve starém kmeni hrušně, proč višni zasychají větvičky a proč má švestka červivé plody? Odpoví Ivan Dvořák z časopisu Zahrádkář.

FOTONÁVOD: Roubujeme ze stromu na strom

9.April » ČRo Region
Jednoduchým a oblíbeným způsobem roubování, pokud je podnož silnější než roub, je roubování za kůru. Jak postupovat? Poradí Ivan Dvořák z časopisu Zahrádkář:

Co sít a sázet v dubnu: Do záhonu patří sazenice salátů a košťálovin, ale i květiny

8.April » ČRo Pardubice
Když počasí dovolí, můžeme se pustit do setí a vysazování. Otužilé druhy zeleniny vysadíme přímo do venkovních záhonů. Stejně tak některé letničky, trvalky, bylinky. A které rostliny napřímo vysévat? Poradí Ivan Dvořák z časopisu Zahrádkář.

Co sít a sázet v dubnu

Když počasí dovolí, můžeme se pustit do setí a vysazování. Otužilé druhy zeleniny vysadíme přímo do venkovních záhonů. Stejně tak některé letničky, trvalky, bylinky. A které rostliny napřímo vysévat? Poradí Ivan Dvořák z časopisu Zahrádkář.
Emil Viklický - Český jazzový pianista a hudební skladatel
Vladimír Merta - Český písničkář, publicista, spisovatel

Tato informační stránka o Ivan Dvořák zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ivan Dvořák" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes