Eva Dvořáková

Vztahuje se k

K sežrání! Hvězda Vyprávěj vypadá v plavkách parádně, v 34 letech jí to sluší nejvíc v životě

24.července » eXtra.cz
U téhle herečky platí, že čím je starší, tím je na ni hezčí pokoukání. Andrea Kerestešová, která právě oslavila 34. narozeniny, se ani po porodu syna Tobiáše neproměnila v nevzhlednou kouli, mateřství a zamilovanost k manželovi Mikuláši Růžičkovi ...

S Máchou čekala dítě ještě před svatbou. Místo veselky byl ale pohřeb. Osudové ženy: Lori Šomková

13.července » ČRo 2 - Praha
Erotické intimnosti z jejich vztahu si Karel Hynek Mácha důkladně zaznamenával pomocí šifer do svých deníků. Taky dobře věděl, že Lori jeho očekávání ideální ženy nenaplní. I proto vztah před řadou svých kamarádů tajil.

Výživové poradce nepotřebujete. Stačí poslouchat vlastní tělo, radí specialistka Slimáková

17.června » iROZHLAS
Farmakoterapie je už hašení požárů. Kdybychom se o sebe dobře starali, zdravě jedli, nekouřili a hýbali se, tak dokážeme těm nejběžnějším nemocem zabránit. Říká ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava specialistka na zdravotní prevenci a výživu Margi...

Setkala se s Ginsbergem a měla si psát s Gregory Corsem. Osudové ženy: Inka Machulková

8.června » ČRo
Ve své době o ní kolovaly legendy. Zářila mezi hvězdami Pražské poetické vinárny Viola, žila beatnickou poezií. Srpnové události roku 1968 ji donutily opustit Československo. Domů už se natrvalo nikdy nevrátila.

Jay. Dokument o irském písničkáři J Eoinovi

27.května » ČRo 2 - Praha
S mužem, který své emoce vkládá do strun a svého hlasu, o kterém bude řeč, mne a mé přátele především spojuje hudba. Ta se také stala základním motivem, který dokázal poodhalit a opatrně nahlédnout i do skutečného života irského písničkáře.

Žila ve stínu manžela, ale neztratila svou vnitřní uměleckou integritu. Osudové ženy: Běla Kolářová

11.května » ČRo
Manželka proslulého básníka a výtvarníka Jiřího Koláře dlouho žila a tvořila v jeho stínu. Prožila s ním jeho věznění, pronásledování StB, emigraci i léta odloučení. Její dílo přitom dosáhlo mezinárodního uznání a patří k vrcholům experimentální f...

Tajemný Američan z Kostelce

9.května » Hradecký deník
Hradec Králové - Život někdy píše neuvěřitelné příběhy. Alespoň ten, který se v rodině Dvořákových z Hradce Králové dědí z generace na generaci, by jednou mohl posloužit jako předloha ke tragikomickému scénáři.

Kvůli manželovi se vzdala kariéry. Připravil ji o mnohem víc. Osudové ženy: Leopoldina Ortová de Pauli

13.dubna » ČRo
Osud uznávané komediální herečky připomínal spíš tragédii. Přes všechno, co ke konci života prožila, zůstala silnou a nezlomenou ženou. Díky síle své osobnosti.

Azylové domy, sociální bydlení

3.dubna » Prachatice
Eva Dvořáková, ředitelka Azylového domu pro rodiny s dětmi Rybka, zorganizovala v Husinci setkání těch, kteří pracují v azylových domech, zabývají se sociálním bydlením, dávkami.

Její verše upoutaly Františka Halase i F. X. Šaldu. Zemřela předčasně a záhadně. Osudové ženy: Simonetta Buonaccini

9.března » ČRo
Českou básnířku mnoha jmen už teď zná málokdo. Přitom jejím důvěrníkem byl F. X. Šalda a o její básnický odkaz pečoval František Halas, dokud byl živ.
Tomáš Podivínský - Český politik
Andrea Růžičková - Slovenská herečka
Dana Batulková - Herečka
Jíří Hlavatý - Český podnikatel
Jaroslav Rudiš - Český spisovatel

Tato informační stránka o Eva Dvořáková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Eva Dvořáková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes