Sylva Fischerová

Related to

Povídková kniha Sylvy Fischerové je plná překvapení a není lehkým čtením

16.October » Kultura – Deník N
Svou prozaickou tvorbu z poslední dekády shromáždila ve svazku nazvaném Tisíce plošin uznávaná česká básnířka, prozaička, autorka knih pro děti a klasická filoložka Sylva Fischerová (*1963). Kniha vydaná nakladatelstvím Druhé město přináší celkem ...

Tisíce plošin. Hluboké otázky i neohrané paradoxy v nových povídkách Sylvy Fischerové

4.October » ČRo
Žrádlo, vole a Wawel: Kam to dáš? Dana Černá čte dvě pozoruhodné povídky ze zatím poslední knihy současné české autorky.

Karel Hvížďala: Tisíce plošin Sylvy Fischerové

7.September » Blogy aktuálně.cz
„- V roce osmašedesát, paní doktorko, tak říkala matce, bude konec světa. - Co je to konec světa? - Když budou padat kameny a žáby, řekla sestra. - Když nebudou ani kameny, řekla jsem. Když nebudou ani kameny, tak bude konec světa.

Karel Hvížďala: Tisíce plošin Sylvy Fischerové

3.September » ČRo
„V roce osmašedesát, paní doktorko, tak říkala matce, bude konec světa.Co je to konec světa?Když budou padat kameny a žáby, řekla sestra.

RECENZE: Dožínky, plošiny, axolotl! Sylva Fisherová napsala jistou výhru

30.August » Lidovky.cz
Francouzská postmoderní filozofie jako inspirace pro novou českou beletrii? To se moc nevidí. Ale jsou výjimky. Třeba Sylva Fischerová (1963), která svým titulem Tisíce plošin odkazuje k málem stejnojmenné knize francouzských filozofů Gillesa Dele...

Česká poezie v britském časopise Modern Poetry in Translation

Časopis uveřejnil přeložené básně deseti českých básníků a básnířek.Britský časopis Modern Poetry in Translation věnoval 60 stran svého letního vydání české poezii. Vznik čísla podnítilo a finančně podpořilo České literární centrum, sekce Moravské...

Kdo kouří, přemýšlí, kdo nekouří, nedělá nic

20.July » Oko Kosmasu
Sylva Fischerová píše o městě, ve kterém se narodila a ve kterém od dob studií žije. V některých básních přitom město nemá jméno, a přece je to nepochybně Praha a její genius loci. K mnoha obrazům Prahy přidává Sylva Fischerová v tomto svrchovaně ...

Městská knihovna zve na hudbu, filmy, autorská čtení i do dílny

Čtyřicet tři kamenných poboček Městské knihovny (MK) přechází do prázdninového režimu prakticky „bez povšimnutí“. Instituce přitom v létě nabízí bohatý doprovodný kulturní program.

Hudební recenze: Zdárné spojení Načevy a poezie

10.July » E15.cz
Zpěvačka Monika Načeva v minulosti nazpívala alba s texty dekadentních básníků či básnířky Sylvy Fischerové. I nové desáté řadové album Zdivočelí koně je na české poezii postaveno. A to velmi zdařile.

Městská knihovna zve na hudbu, filmy, autorská čtení i do dílny

Čtyřicet tři kamenných poboček Městské knihovny (MK) přechází do prázdninového režimu prakticky „bez povšimnutí“. Instituce přitom v létě nabízí bohatý doprovodný kulturní program.

RECENZE: Monika Načeva je opět ve službě poezii

18.June » Lidovky.cz
Monika Načeva zpívá zhudebněnou poezii prakticky po celý svůj hudební život. Této tradice se drží i její nové album Zdivočelí koně. S minulostí koresponduje i jinak, v něčem je naopak pojaté zase trochu jinak než ta předešlá.

Nové e-knihy ke stažení zdarma - květen 2020

Díky spolupráci s Městskou knihovnou v Praze vám opět přinášíme měsíční přehled e-knih ke stažení zdarma. Za měsíc květen pro vás máme rekordní počet novinek, jde o přesně 100 nových elektronických knížek. V tomto obrovském množství naleznete zají...

Tato informační stránka o Sylva Fischerová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Sylva Fischerová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes