15
new stories - click to show

Jana Follerová

Related to

Antarktida: Od šelfu se oddělil obrovský kus ledovce

10.October » Kurzy.cz
Obrovská kra se odlomila od Ameryho šelfu ve východní Antarktidě. Poslední kra podobné rozlohy se oddělila od ledovcového prahu před více než padesáti lety. Animace zobrazuje několik snímků pořízených pomocí nástroje MODIS (Moderate Resolution Ima...

Počasí ve světě: Písečná bouře na jihu Afriky

29.September » Kurzy.cz
Ve středu 25. září, sledovali obyvatelé měst ležících na západním pobřeží jižní Afriky, jak se nebesa zbarvují do červena. Silný vítr zvedl obrovská oblaka písku a prachu a odvál je na západ směrem k Atlantickému oceánu.

Počasí ve světě: Strhující záběry náhlé povodňové vlny v horské vesnici v Maroku

3.September » Kurzy.cz
Maroko zažilo za méně než týden několik extrémních klimatických jevů. Dlouhotrvající deště na jihu země zapříčinily záplavy a sesuvy půdy, jež způsobily značné škody. Vesnici Imlil nacházející se v pohoří Vysoký Atlas zasáhla v neděli 1.

Počasí ve světě, hurikán Dorian: Uvnitř zaplaveného domu na ostrově Grand Bahama. Hladina moře stoupla o více jak 5 metrů.

2.September » Kurzy.cz
Bahamský ministr zemědělství Michael Pintard sdílel video, v němž ukazuje stoupající vodu za okny svého domu a škody, které voda způsobila uvnitř domu.

Počasí v Evropě, Barcelona: Bouře proměnila ulice v řeky, zaplavila podzemní dráhu, letiště.

30.July » Kurzy.cz
Vlna veder minulého týdne se o víkendu proměnila ve vlnu silných bouřek. Nejvíce byly postiženy Španělsko, Itálie, Francie , Polsko a Rakousko. V mnoha oblastech jsou platné výstrahy, protože hladina vody vystoupala nad bezpečnou úroveň.

Počasí ve světě, Aljaška: V chladném americkém státě padaly teplotní rekordy

13.July » Kurzy.cz
Aljašku, nejseverněji položený stát Spojených států, zasáhla vlna veder a padaly teplotní rekordy. Rekord ke 4. červenci byl zaznamenán ve městech Anchorage, Kenai a King Salmon. Předchozí teplotní maximum bylo 29°C naměřených v největším městě to...

Arabské moře si vzalo zpět ostrov vytvořený před několika lety

9.July » Kurzy.cz
V září roku 2013 zasáhlo jihozápadní pobřeží Pákistánu zemětřesení o síle 7,7 stupně, v jehož důsledku poblíž přístavu Gwádar vystoupil nad hladinu malý ostrov. Místními nazvaný Zalzala Jazeera (Ostrov zemětřesení) sahal v době vzniku do výšky 20 ...

Sicilská Etna: nejaktivnější sopka Evropy se znovu probudila

31.May » Kurzy.cz
Na italském ostrově Sicílie se největší sopka Etna opět probudila k životu. V noci na čtvrtek se na jihovýchodní straně nového kráteru otevřely dvě praskliny, z nichž začaly vyvěrat dva mohutné proudy lávy směrem do údolí Valle del Bove.

Tato informační stránka o Jana Follerová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jana Follerová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes