Eva Hníková

Vztahuje se k

Čech vymyslel, jak vylepšit vodíková auta. Novinku zavádí do praxe s Jablotronem

1.září » Ekonom iHNed.cz
Vědec Vladimír Matolín vymyslel, jak vylepšit palivový článek. Díky českému nápadu bude časem nejspíše možné výrazně snížit cenu vodíkových aut. Novinku chce zavést do praxe za podpory firmy Jablotron.

V Česku se prostavěly miliardy bez architektonických soutěží. Vznikají neoriginální a často i nákladné stavby

25.srpna » Ekonom iHNed.cz
Většina kampusů a laboratoří se v Česku projektovala bez architektonické soutěže. Díky soupeření více návrhů přitom vznikají originální, ale i úspornější stavby. Nyní v Česku nastává určitý obrat k lepšímu.

Nechci jen otáčet peníze, říká spoluzakladatel obchodu s módou Zoot.cz Oldřich Bajer

18.srpna » Ekonom iHNed.cz
Oldřich Bajer patří do první generace internetových podnikatelů. Ještě během studií spoluzaložil portál Centrum.cz. Nyní buduje internetový obchod s módou Zoot.cz a připravuje jeho expanzi do ciziny.

Začít vynalézat až v 25 letech? To je pozdě, tvrdí Marek Votroubek, který sestavil několik robotů už na střední

4.srpna » Ekonom iHNed.cz
Vynálezce Marek Votroubek rozjel během studia ČVUT úspěšnou firmu. Společnost 3Doid, která pořizuje trojrozměrné snímky zboží, nyní expanduje do ciziny. Na konci července získala prvního investora a ve hře je i prodej společnosti.

Stát neumí včas najít talentované děti. Nadaní jsou přitom pro Česko cennější než nerostné suroviny

4.srpna » Ekonom iHNed.cz
Česko hledá recepty na podchycení nadaných dětí. Pomoci by mohly on-line přednášky i inspirativní vzory. Některé školy zavádí výzkum jako povinný předmět.

Vyvinul „doktora v hodinkách“ a bezdrátový glukometr. Nyní Marek Novák pomáhá dalším nadaným studentům

4.srpna » Ekonom iHNed.cz
Marek Novák už od střední školy vymýšlí medicínské přístroje. Na vědecké soutěžil ve Spojených státech zabodoval s "lékařem v hodinkách" nyní pracuje na glukometru. Účast na vědeckých soutěžích pomohla nastartovat jeho kariéru, nyní sám pomáhá dal...

Na základní škole měla na vysvědčení i čtyřky, nyní fyzička Anna Fučíková sbírá vědecké ceny

4.srpna » Ekonom iHNed.cz
Anna Fučíková získala grant od Nadačního fondu Neuron i cenu Česká hlava pro doktorandy. Přípravu nových křemíkových nanokrystalů si chce nechat patentovat. O patent už projevily zájem firmy LG a Osram.

Česko může na brexitu vydělat. Výzkumná centra ELI a Ceitec chtějí lákat špičkové vědce z Británie

28.července » Ekonom iHNed.cz
Až 40 procent vědců působících v Británii zvažuje odchod ze země. Nálada mezi britskými výzkumníky je napjatá. Lákat je zkouší české laboratoře, třeba laserové centrum ELI nebo biotechnologický Ceitec.

Startuje revoluce v obchodu s uměním. Firma Artstaq oceňuje obrazy podobně jako akcie

14.července » Ekonom iHNed.cz
Byznys s uměním se otevírá i laikům. Firma Artstaq založená v Česku získala investice 1,25 milionu dolarů. Společnost řídí někdejší šéf slovenské UniCredit Bank Jozef Barta.

Zlatá éra byznysu se vzděláváním je pryč, říká majitel Vysoké školy hotelové Juraj Tinka

30.června » Ekonom iHNed.cz
Bývalý vojenský pilot Juraj Tinka vstoupil do vzdělávacího byznysu teprve loni. Za peníze z předchozího podnikání koupil Vysokou školu hotelovou. Podle posledních zveřejněných čísel dosáhla škola obratu přes 90 milionů a měla zisk 10 milionů.

Přivezeme do Prahy Číňany, plánuje rektorka a zakladatelka VŠFS Bohuslava Šenkýřová

30.června » Ekonom iHNed.cz
Vysoká škola finanční a správní chce do Prahy dostat víc studentů ze zahraničí. Druhá největší soukromá vysoká škola v Česku letos ještě nabobtná. Jak vlastně vnikala škola, u jejíhož zrodu stál uhlobaron Antonín Koláček?

Známe osobnosti jako lákadlo. Na soukromé škole působí advokát Tomáš Sokol i podnikatel Karel Havlíček

30.června » Ekonom iHNed.cz
Soukromé vysoké školy mohou být přitažlivé tím, že na nich přednáší známé osobnosti. Jak vybrat na poslední chvíli nejlepší vysokou školu? Při volbě pomůže pohled do její historie, prověření akreditací i pedagogů.

Tato informační stránka o Eva Hníková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Eva Hníková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes