15
new stories - click to show

Adolf Horsinka

Related to

Ostravské stopy: Praha se proměnila. Jsem rád, že v ní nejsem, říká Folprecht

1.August » iRegiony Impuls
Citerárium, jedinečné muzeum v rámci střední Evropy, sídlí v historické budově na Masarykově náměstí v Ostravě. Vede jej od počátku tisíciletí Jan Folprecht, profesí sice dopravní inženýr, duší však milovník umění.

Tyčkaře Kendrickse připravil o olympijský start v Tokiu koronavirus

29.July » iDNES.cz
Úřadující dvojnásobný mistr světa ve skoku o tyči Sam Kendricks z USA měl pozitivní výsledek testu na covid-19 a přijde o start na olympijských hrách v Tokiu. Sejde tak z jeho očekávaného souboje se světovým rekordmanem Armandem Duplantisem ze Švé...

Jihomoravskou kandidátku ČSSD opustilo 14 lidí, protestují proti zásahu vedení

26.July » Lidovky.cz
Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Upozornil na to Deník N. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Št...

Očkování proti covidu-19 za této vlády povinné nebude, slíbil Babiš

22.July » iDNES.cz
Očkování proti koronaviru nebude za současné vlády povinné. Při návštěvě náchodské nemocnice v Královéhradeckém kraji to ve čtvrtek prohlásil premiér Andrej Babiš. Stejný názor má ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Sněmovní volby v ČR budou v říjnu.

Ocelárna Vítkovice Steel zmizela, demolici zaplatí prodej starého železa

22.July » iRegiony Impuls
Další kus historie kdysi dominantního hutního a strojírenského gigantu Vítkovice je pryč. K zemi šla někdejší ocelárna Závodu 2, a to současné společnosti Vítkovice Steel. Pozemky chce firma prodat.

V ostravském obchodním centru se očkuje bez registrace, vyjedou i mobilní týmy

22.July » iDNES.cz
První očkovací centrum pro neregistrované zájemce z Moravskoslezského kraje funguje od středy v nákupním centru Fórum Nová Karolina v centru Ostravy. Lidé přijeli i z větší dálky a nevadila jim ani fronta. Do vyloučených lokalit a zřejmě i do pohr...

Černé díry. Směr bádání dnes určují astrofyzici v Opavě, říká jejich šéf

19.July » iDNES.cz
Jeho ústav se zabývá fyzikou černých děr. Jenže technologie, které vyhodnocují astronomická pozorování, lze využít i v medicíně, při sledování životního prostředí a používají je i tajné služby při vyhodnocování tváří. Na čem pracují vědci v Opavě,...

Místo osmdesátky 160 km/h. Řidiči v době covidu zdivočeli, říká policie

14.July » iRegiony Impuls
Podle policistů se v poslední době zvyšuje počet řidičů, kteří nedodržují dopravní předpisy, hlavně pak nejvyšší povolenou rychlost. Výsledky kontrol z poslední doby v Moravskoslezském kraji jim dávají za pravdu.

Na loukách bývalé vojenské střelnice v Krnově se zabydlí koně a pratuři

12.July » iRegiony Impuls
Stádo divokých koní a praturů bude spásat louky v Krnově. Zabydlí se na území bývalé vojenské střelnice v Chomýži, které je už dvacet let jako významný krajinný prvek pod mimořádnou ochranou.

Město schválilo změny termínů konání akcí podpořených z rozpočtu

28.June » Ostrava
Ostrava se snaží znovu nastartovat a podpořit kulturu, která v uplynulém roce měla jen velmi omezené možnosti, jak proniknout do života našeho města.

Ostravě se nepodařilo prodat Grossmannovu vilu, opraví ji na své náklady

28.June » iRegiony Impuls
Letité dohady ostravských politiků o tom, jaký by měl být další osud nevyužívané památkově chráněné Grossmannovy vily z roku 1923, definitivně skončily. Město budovu opraví na své náklady.

Pomlouvají nás lumpové placení Číňany, hájí se šéf baterkárny v Horní Suché

24.June » iRegiony Impuls
S následky pandemie koronaviru i problémy v zásobování se v současnosti potýká společnost Magna Energy Storage vyrábějící od loňského září v Horní Suché na Karvinsku baterie. Zakladatel a většinový majitel společnosti Radomír Prus odmítá, že by fi...
Wayde van Niekerk - Jihoafrický atlet

Tato informační stránka o Adolf Horsinka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Adolf Horsinka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes