15
new stories - click to show

Eliška Jelínková

Related to

Propad HDP USA v 1Q je pouze předehrou k 2Q. K výsledku stačilo jen pár týdnů koronavirové uzávěry

29.April » Kurzy.cz
Americký hrubý domácí produkt za první čtvrtletí letošního roku poklesl o 4,8 % mezičtvrtletně anualizovaně. To je o sedm desetin procentního bodu horší výsledek, než trh očekával.

Německo - inflace neklesá tak rychle, jak se předpokládalo

29.April » Kurzy.cz
Dnes zveřejněný výsledek německé inflace nepotvrdil tak významné zpomalení růstu cen, jaký byl všeobecně očekáván. Růst cen harmonizovaný s EU zpomalil ze 1,3 % na 0,8 %. Očekávané však bylo zpomalení na úroveň pouhého půl procenta.

Eurozóna - spotřebitelská důvěra v dubnu nepřekvapila a poklesla

29.April » Kurzy.cz
Spotřebitelská důvěra v eurozóně za měsíc duben zaznamenala nikoliv překvapivě propad. Z březnových -11,6 bodů klesla na -22,7. Na takto nízké hodnotě se nacházel sentiment naposledy před sedmi lety, tedy v dobách recese.

Ekonomové k Covid-19: Škody budou horší, než jsme čekali

28.April » Neovlivní
Škody napáchané na ekonomice budou podstatně výraznější, než se předpokládalo ještě na konci března. S odkazem na své analýzy to píší ekonomové z Raiffeisenbank. Hlavní body analýzy, pod kterou je podepsaná hlavní ekonomka banky Helena Horská a ja...

US - maloobchodní tržby v březnu klesly o 8,7%, více než se čekalo

15.April » Kurzy.cz
Dnes byl v USA zveřejněn výsledek maloobchodních tržeb. Tržby nakonec v březnu poklesly ještě více, než odhadoval již tak pesimistický trh , a to o 8,7 %. Později odpoledne se dozvíme ještě výsledek průmyslové výroby za stejné období, od kterého s...

Zájem o CZ dluhopisy je stále velmi výrazný

8.April » Kurzy.cz
Dnes proběhla další aukce státních dluhopisů. Ty můžeme očekávat v dubnu každý týden, kdy si mimořádné výdaje žádají zvýšenou emisi dluhopisů. Celkem na posledních dvou aukcích ministerstvo financí vydražilo střednědobé a dlouhodobé státní dluhopi...

EU se nadále nedokáže shodnout na společné reakci proti koronaviru

8.April » Kurzy.cz
Evropské unii se nadále nedaří shodnout na společné reakci na šířící se nákazu. Nejspornějším bodem zůstává emise tzv. korona dluhopisů. Proti těm se staví ze severu Nizozemí a z jihu pak Itálie.

Klesající dovoz dopomohl zahraničnímu obchodu k výraznému přebytku

6.April » Kurzy.cz
Únorová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila překvapivě výrazným přebytkem 22,4 mld. Kč. Výsledek předčil tržní očekávání o více než 7 mld. Kč. Vývoz pokračoval poklesu a to o 0,7 %, meziročně, zatímco dovozy klesly o 2,9 %.

ČR - PMI ve výrobě v březnu na rekordním minimu 41,3 bodu

1.April » Kurzy.cz
Český index nákupních manažerů ve výrobě v březnu klesl o 5,2 bodu na hodnotu 41,3, tedy na historicky nejnižší úroveň. K poklesu došlo víceméně ve všech sledovaných oblastech. Zaměstnanost podle dotazníku klesla nejrychleji od září 2009.

Přebytek veřejných financí loni klesl na 0,3 procenta HDP

1.April » EuroZprávy.cz
Přebytek veřejných financí loni klesl na 0,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z předloňských 0,9 procenta HDP. Přebytek tak loni klesl o 33,9 miliardy korun na 15,4 miliardy korun. Zveřejněné číslo je součástí notifikace vládního deficitu ...

Pandemie prudce dopadá na český průmysl

1.April » Novinky.cz
Podmínky v českém výrobním sektoru se v březnu kvůli pandemii nemoci Covid-19 zhoršily nejvíce od května 2009. Index nákupních manažerů v průmyslu (PMI) klesl v březnu na 41,3 bodu z únorových 46,5 bodu. Vyplývá to z šetření IHS/Markit.
Jiří Šulc - politik za ODS

Tato informační stránka o Eliška Jelínková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Eliška Jelínková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes