15
new stories - click to show

Jana Mücková

Related to

HDP klesl podruhé v řadě, prioritou by pro vládu i ČNB měl být boj s inflací

31.January » Kurzy.cz
„Hrubý domácí produkt poklesl druhé čtvrtletí v řadě a v porovnání s loňským rokem roste naše ekonomika šnečím tempem. To je dáno především tím, že všichni v souvislosti s vyššími náklady začali naplno šetřit a odkládají spotřebu zbytných statků.

HDP USA 4Q2022: +2,9 % Q/Q - nad očekáváním trhu

26.January » Kurzy.cz
„Americký hrubý domácí produkt mezičtvrtletně rostl o 2,9 procenta, což je nad očekáváním trhu. Jedná se o mírné ochlazení růstu tamní ekonomiky, ale stále americké HDP vykazuje velmi slušnou dynamiku.

Lidé stále málo utrácejí, v listopadu klesly tržby o 8,7 procenta níže než loni

12.January » Seznam Zprávy
Meziročně se tržby v maloobchodě v Česku v listopadu snížily reálně o 8,7 %, meziměsíčně klesly o 0,3 %. Růst zaznamenaly jen tržby specializovaných prodejen s kosmetickými a toaletními výrobky, uvedl Český statistický úřad.

Vonička lidových písní: pozvánka na koncert k 35. výročí CM Pavla Múčky

23.September » Rádio Proglas
Ve Voničce lidových písní v pondělí 26. září posluchače rádi pozveme na koncert k 35. výročí založení Cimbálové muziky Pavla Múčky, který se uskuteční v sobotu 1. října 2022 od 19 hodin v Kulturním domě Strážničan ve Strážnici. Spolu s hostiteli vys…

Konec éry levných peněz, rovněž ECB zvedá sazby

8.September » Kurzy.cz
„Evropská centrální banka (ECB) opět zvýšila úrokovou sazbu. V kontextu celkového přístupu ECB se toto zvýšení dá považovat za poměrně razatní. To, co nyní cítíme v Česku, tedy nárůst úrokových sazeb úvěrů, nyní čeká i eurozónu.

28. července: Tohle potřebujete vědět (nejen) o čtvrtečním obchodování na Wall Street

29.July » Kurzy.cz
Americké akcie ve čtvrtek posílily. Zpráva ministerstva obchodu ukázala, že ekonomika Spojených států klesla druhé čtvrtletí v řadě, což odpovídá technické definici recese. Investoři i proto věří, že by Fed mohl více zvažovat kroky v oblasti měnové.…

Ekonomika ČR v 1. čtvrtletí stoupla meziročně o 4,8 procenta

31.May » newsbox.cz
Česká ekonomika letos v prvním čtvrtletí stoupla meziročně podle zpřesněného odhadu o 4,8 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Mezičtvrtletní růst hrubého domácího produktu (HDP) činil 0,9 procenta. V prvním čtvrtletí loňského rok…

Boj s inflací zdraží úvěry k číslům, co tu dlouho nebyla. A růst sazeb navíc nekončí

31.March » Aktuálně.cz
ČNB se zvyšováním sazeb snaží zpomalit růst inflace. Zároveň tím však opět výrazně přidusí ekonomiku a ve výsledku může přivést obávanou stagflaci.

Komentář: Nezaměstnanost ČR 02/2022 – 3,5 % (Jana Mücková, LOGeco)

8.March » FeedIT.cz
Jana Mücková, ekonomka, investiční skupina LOGeco: „Vývoj v počtu lidí bez práce ještě nebyl v únoru zasažen ruskou válkou na Ukrajině. Není ale možné si představit, že by nebyly naše podniky … Continue reading Komentář: Nezaměstnanost ČR 02/2022 – …

Evropa čelí inflační vlně. V eurozóně rostly ceny o pět procent

7.January » Seznam Zprávy
Evropská centrální banka chce mít inflaci kolem dvou procent. V prosinci však ceny v eurozóně nečekaně vyskočily o pět procent.

Dražší úvěry, lepší úročení. Co čekat od největšího zvýšení sazeb za čtvrtstoletí

1.October » Aktuálně.cz
Jde o nejvýraznější navýšení sazeb od roku 1997 a většina ekonomů je překvapena. Co to ale znamená pro české domácnosti?

Tato informační stránka o Jana Mücková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jana Mücková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes