15
new stories - click to show

Jan Kašpárek

Related to

Ministr Blatný se stal přívržencem promořování. Zastavit ho může jen tlak zdola

26.January » Deník Referendum
Vláda se ve svých prohlášeních o epidemii úzkostlivě vyhýbá slovu „mrtví“, tak jako už dříve slovu „lockdown“. Nyní nám zapomněla říct, že její faktickou strategií se stala nemorální, zdravotně i ekonomicky nesmyslná koncepce „promořování“.

Co znamenají nové varianty koronaviru? Očkujeme s virem o závod

21.January » Deník Referendum
Nový koronavirus mutuje od prvopočátku, až nedávné varianty ale budí obavy. Mutace nejprve objevené ve Velké Británii máme již i u nás. Co konkrétně se stane, těžko říci, rizika jsou ale vysoká. Shrnujeme šest hlavních aspektů.

Češi se k očkování proti covidu-19 dostanou snad ještě v zimě. Budou ale chtít?

15.January » Deník Referendum
Rodí se plány na očkování proti covidu-19. Velká Británie již začíná, zbytek Evropy čeká na schválení vakcín. U nás vláda chystá zákon, metodiku i informační kampaň. Nedůvěra veřejnosti je značná. Jaké jsou výhledy do budoucna?

Vakcína: naděje by neměly skrýt, že zdravotnictví nemá být v rukou korporací

15.January » Deník Referendum
Společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že podle předběžných výsledků klinických testů mají v rukou až nečekaně účinnou vakcínu proti covid-19. Okolnosti ale přinášejí nelehké otázky nad systémem zdravotnictví jako takovým.

Trubte fanfáry, hospody se pootevírají. Pojďme zajistit, aby tak vydržely

15.January » Deník Referendum
Vláda dnes rozhodla, že ve čtvrtek zmírní protipandemická opatření. Její komunikace je opět nešťastná a cíle nečitelné. Nechápejme tento krok jako stvrzení konce krize. Buďme namísto toho nadále opatrní a ohleduplní. Pandemie neskončila.

Místní referenda 2020: V Chodově a Střekově lidé rozhodnou o nákupních centrech

15.January » Deník Referendum
Druhý díl seriálu o místních referendech představuje ta, která se spolu s volbami uskuteční v Chodově na Sokolovsku a v ústeckém Střekově. Obě hlasování se týkají výstavby obchodních domů, jež by výrazným způsobem proměnila tvář obcí.

Rozhovor s Dominikem Haškem: Rasismus nesmí mít ve sportu místo

15.January » Deník Referendum
Když do médií unikl skandální „motivační“ proslov brněnského hokejového trenéra, v němž hrubě urážel své mladé svěřence, nejvýrazněji se ohradila živoucí legenda Dominik Hašek. Hovořili jsme o roli sportovců jako společenských vzorů.

Smutek a smrt v době pandemie: vyhlašme den obětí covid-19

15.January » Deník Referendum
Navzdory cynikům už nemáme pochyb, že se kolem nás odehrává nebývalá tragédie, která patrně uzavírá jednu epochu a tu další započne. Nelze do ní dobře vstoupit bez rituálního prožití smutku za oběti, z nichž každá měla svůj jedinečný osud.

Očkování je to nejlepší, co se od jara přihodilo. Zmatkům a tempu navzdory

15.January » Deník Referendum
Máme již dvě vakcíny, očkovaných je 70 tisíc a brzy se k nim přidají objednaní senioři. Přesto jsme stále začátku. Vakcinační proces nebude snadný ani rychlý. I přes současné zmatky nám ale konečně přináší konkrétní naději.

Zprávy o Antifa-provokatérech při útoku na Kapitol byly lživé. Takto vznikaly

15.January » Deník Referendum
Americkým novinářům se podařilo poměrně rychle demaskovat hlavní typy fake news, které od středy rozšiřují Trumpovi stoupenci. Zde krátké shrnutí, co jejich prověřování odhalilo.

Šest aktuálních témat pro pandemického Ježíška

15.January » Deník Referendum
Nový koronavirus je v České republice znovu na vzestupu a nadcházející svátky klidu a pohody přinášejí nebezpečí. Plošná omezení zpřísňují. Očkování je za rohem, ale situace se vyvíjí velmi rychle. Shrnujeme šest hlavních aspektů.

Očkovací strategie: dynamické USA, pečlivé Německo a zapomenutý globální Jih

15.January » Deník Referendum
Ve světě je v plném proudu příprava na očkování proti covidu-19, někde se dokonce již začalo. Všichni chtějí ochránit hlavně zdravotníky a seniory, míra připravenosti se ale liší. Naprostá většina dosavadních vakcín jde nejbohatším zemím.

Tato informační stránka o Jan Kašpárek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Kašpárek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes