15
new stories - click to show

Dušan Klein Český režisér

Related to

Jeskyňka, Borůvka, Píšťalka. Vzpomenete si na všechny zásadní ženy z Básníků?

28.May » Žena.cz
Kdo by mohl zapomenout na Borůvku, Jeskyňku, Píšťalku nebo sestru Toničku a Vendulku Utěšitelku? Ty všechny přivedl na filmové plátno Dušan Klein.

Měla křišťálově čistý hlas, říká o Bartošové Brzobohatý hrající Štaidla

14.May » Revue iDNES.cz
Ondřej Brzobohatý (39) svou první velkou filmovou partituru napsal v roce 2009 pro film Dušana Kleina Zakázaný člověk. Jako hudební producent je podepsaný pod některými písněmi pro Daru Rolins, Hanu Zagorovu nebo Karla Gotta. Pro minisérii Iveta slo…

Vladimír Menšík - film Dobří holubi se vracejí

2.May » blog.idnes.cz
Tragikomický příběh Dobří holubi se vracejí natočil Dušan Klein podle stejnojmenné knihy lékaře a spisovatele Ladislava Pecháčka. Další ukázka z připravované knižní monografie o Vladimíru Menšíkovi.

Zemřel Antonín Kachlík. Režisér, který objevil Olinku Schoberovou

20.April » PrahaIN.cz
Také ale, jak napsal Miloš Forman ve svých pamětech, když přijel do Prahy natáčet Amadea, právě Kachlík (spolu s režiséry Sequensem a Balíkem) protestoval, že ho sem nemají pouštět, protože by mohl ovlivnit opozici. Kachlík ale byl autorem jedné ze …

Jak moc se změnil Štěpánek z Básníků? Podívejte se na další oblíbené herce v čase

18.April » Žena.cz
Zatímco filmová klasika nestárne, hlavní hrdinové se mění. Podívejte se, jak jde čas s našimi nejoblíbenějšími herci a herečkami.

Co nevíte o filmových Básnících? Borůvka se nechtěla svlékat, Kendy a Šafránek odnesli natáčení trojkami z chování

7.April » Super.cz
Komedií Jak svět přichází o básníky (1982) odstartovali režisér Dušan Klein (✝82) a autor literární předlohy Ladislav Pecháček (81) nečekaně úspěšnou filmovou sérii, která se nakonec dočkala pěti dalších pokračování. Věčně zasněného Šimona Šafránka …

Který z herců Ulice vám padl do oka nejvíce?

30.March » KINOTIP2.cz
Nekonečný seriál Ulice čítá velké množství herců. My se v pokračování této rubriky podíváme na ty nejatraktivnější z pohledu televizních divaček.

Nikola Hronová z Ulice oslaví dnes 27. března narozeniny

27.March » KINOTIP2.cz
Pamatujete, koho v Ulici hrála herečka Nikola Hronová? Nebudete daleko od odpovědi, když zamíříte do začátků Ulice, a to rovnou k Boháčovým. Zajímat vás bude také informace, že tato herečka 27. března oslaví své narozeniny. Bude mít 25 let.

Kinotip na pátek: Komedie Jak básníci čekají na zázrak uzavírá po 35. letech osudy kamarádů Štěpána Šafránka a Kendyho

11.March » KINOTIP2.cz
V chaosu, který vládne v médiích, je česká romantická komedie doslova balzámem na duši. Poslední ze série filmů, který nám zanechal Dušan Klein († 9.1. 2022) můžete vidět ve 20.00 hod. na Prima Max.

Tereza Brodská měla mít během natáčení Básníků románek s Pavlem Křížem. Jejich jiskření popsal Dušan Klein

9.March » OnlyU
Režisér Dušan Klein byl velikán, který toho za svou kariéru mnoho dokázal a mnoho také viděl. Během natáčení svých filmů byl často svědkem řady románků mezi herci. Byl ale také poměrně sdílný k médiím a o jednom takovém románku se kdysi zmínil. Bylo…

Utajený románek Brodské odhalen! Terezu naprášil režisér

7.March » Aha!
Hrát partnerku Štěpánka v podání Pavla Kříže (60) v Básnících nebylo pro Terezu Brodskou (53) nijak zvlášť těžké. Ačkoli to nikdo nevěděl, tvořili spolu pár i v osobním životě, což na ně po dlouhých letech práskl Dušan Klein (†82).
Dušan Klein - Český režisér

Tato informační stránka o Dušan Klein zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Dušan Klein" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes